Prikolice

Po meni onda neku od 10t ako ima povrat za njih kao i prosle godine,kod nas je 65%,kosta te oko 3500 evra nova.Nisam sad u toku jel ima i za vece od 10t neki povracaj?
 
Sve navedene imaju u selu i svaka radi radnju, tj uspesno vuce teret. Po meni kupis ko ti da najbolju cenu. Razmisli i o Dubrava prikolicama. 10t trostrani kiper 10500e sa pdv.
 
Kada se budes raspitivao za prikolice trazi cene za prikolicu sa novim gumama a ne protektiranim.I jos nesto,pitaj za cenu sa ceradom i bez nje.Iznenadices se kada cujes razliku.
 
Za Farmtech ciradu bolje ne pitaj. Jeftinije je napraviti 50m2 metalne hale nego ciradu kupiti originalnu.
 
Ljudi,ima li neko informacije (naravno prihvatam i mišljenja-sugestije) ili još bolje iskustva sa Berko i Cynkomet prikolicama? Možda bih kupio neku prikolicu 10-15t pa se četvoroumim izmedju Berka,Cynkomet,Pronar i eventualno Farmtech.
Berko https://www.polovniautomobili.com/prikolice/11894815/berko-prikolice-15-t
Cynkomet http://www.alparauto.com/index.php/prikolice/1142-cynkomet-t-149-1-14t
Pronar http://www.agrovojvodina-mehanizacija.co.rs/index.php/pronar/pt612/20-pt612
Farmtech http://www.agrovesta.rs/proizvod/80/Farmtech-ZDK-1400
Ako znate za neke druge proizvodjače,u ovoj klasi, slobodno predložite. Tnx!

Siniša ja sam se dvoumio isto između prikolica koje si naveo i još jedne si zaboravio Brantner i na kraju smo se odlučili za Brantner 13045xxl 10t, malko su skuplje ali po meni su najkvalitnije.


 
Olalija,koliko znam nema ograničenja na tonažu. A mislio sam tako nešto,od 10 do 15t. Nas ne kači 65% ali svakako ni 50% nije loše.
Bojčetiću,ima u opticaju i Cynkomet i Berko? Dubravu ne bih.... Doduše nisam ih video uživo ali mislim da ni onda neću promeniti mišljenje.
Bubu,verovatno da ću i njih pogledati. Tnx!
Spajki potvrdio si moju sumnju... Gledam ponude u Agrovojvodini (bar mislim da je tamo pisalo) i vidim da pored nekih dimenzija guma piše RE a pored nekih ne... I mislim se,jbt nisu valjda Reinforced tj protektirane? Znači jesu. A cerade znam da su skupe,samo još nzm tačno koliko.
Mikulaš potpuno sam zaboravio za njih.... A ko im je zastupnik? I koliko su novčića?
North,mislim da Wilton probijaju budžet.... :)
 
Olalija,koliko znam nema ograničenja na tonažu. A mislio sam tako nešto,od 10 do 15t. Nas ne kači 65% ali svakako ni 50% nije loše.
Bojčetiću,ima u opticaju i Cynkomet i Berko? Dubravu ne bih.... Doduše nisam ih video uživo ali mislim da ni onda neću promeniti mišljenje.
Bubu,verovatno da ću i njih pogledati. Tnx!
Spajki potvrdio si moju sumnju... Gledam ponude u Agrovojvodini (bar mislim da je tamo pisalo) i vidim da pored nekih dimenzija guma piše RE a pored nekih ne... I mislim se,jbt nisu valjda Reinforced tj protektirane? Znači jesu. A cerade znam da su skupe,samo još nzm tačno koliko.
Mikulaš potpuno sam zaboravio za njih.... A ko im je zastupnik? I koliko su novčića?
North,mislim da Wilton probijaju budžet.... :)
Brantner su oko 13000 eura bez pdv
 
E Savo.... Pa ja sam poljoprivrednik a ne tajfun... Jes da smo 85-te prvi u selu kupili novu tehnostrojku,ali promenila se vremena Savo....
 
Sinisa Berko nema. Ima turske, Farmtech, Pronar, Fliegel, Dubrava, Cynkomet, Metalfach, Brantner i verovatno sam jos neku zaboravio. Farmtech je jaka i mozes pretovarati nece jos biti nista. Pronar je jos jaca ali je zavrsna obrada i pasent stranica nijansu losiji. Ogranicenje tonaze je na 10t neto. U to ulazi klasa kao Mikulas sto je uzeo 13t bruto, neto 9xxx kg. Pronar ti je 10t neto a bruto oko 13. Farmtech je bruto 11, neto 8, ali nosi lagano i 10t bez ikakavih problema. Za ove vece prikolice ne znam kako se resava povracaj (mozda fakturisu 2 male a dodje jedna velika:osmeh:)
 
Za Pronar je tacno da su sa protektiranim gumama,veci je problem sto su kuke za kacenje ocajne,automatske su dodatna oprema i sto su rude bez obrtnog oka sto je katastrofa.Probleme sam primetio tek kad sam ih uplatio,genijalan potez...
 
Nisam siguran sad.:riba: Lane je bilo 101% 10t limit, sada izgleda da nema limita. Onda uzmes Farmtech ZDK 1800 i nek ide zivot. Ne salomiva prikolica. P.S. Kada zapadne kablovanje zna da traje prilicno.:haha:
 
Nazad
Vrh