Prikolice

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
bran4zx3.jpg

twk14.jpg

DSC03109V.jpg

DSC06502V.jpg

t6721_1.jpg

i još mnogo drugih o kojima će biti pisano na ovoj strani....

Moja jednoosovinka 5t u izgradnji.
pict0802za8.jpg

pict0803rv2.jpg

pict0804cw3.jpg


Moja dvoosovinka 8t, takođe ručni rad mog prijatelja, samo je Zmaj šasija koja je pojačana.
dsc00053ra2.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko je komplikovano dobiti atest za prikolice, i koliko se ceka da bi prosla ta celokupna procedura?
 
evo moje Zmajevke,letos sam je kupio i super sam zadovoljan, radi posao, planiram jos jednu da kupim ili cu ipak mozda da je pravim jer je i ova moja pravljena (vidi se) a nije ni malo komplikovano samo treba naci dobru sasiju. POZDRAV :D
 
k8y_p8M0HbVqB5gH.v.jpg


UUph7TQzrnbz8kNY.v.jpg


Italijanska firma.

Proizvodi prikolice, cisterne, rasturače, automatske skupljače roto bala...

Informativne cijene:

jednoosovinka, crvena boja, 6 tona, trostrani kiper, 3,50*2,00*0,50+0,50, 5.400 € fco. fabrika.

dvoosovinka, crvena boja, 9 tona, trostrani kiper, zračne kočnice, 4,50*2,30*0,60+0,60, gume 400/60 15,50, 9.800 € fco. fabrika

dodatne opcije za prikolice: boja po želji (RAL) 150, cink 1100-1300 (zavisi od veličine prikolice)

Skupljač roto bala 12 bala, mehanske komande 20.000 € fco. fabrika, automatika +4.000€.
Mogu poslat DVD, zahtjevi na PM.

Link: http://www.muttiamos.it/
 
Slika79.jpg


sve lepo, ali ovo me je odusevilo na sajmu u NS. ladno kipuje na prvi sprat
 
Koje je marke ova prikolica i kolika bi joj bila cena otprilike. Zaista je prilično fantastično to što može da odradi. To zaista otvara prilično mogućnosti.
 
ja mislim da ona sluzi samo da sipa seme u one velike sejalice za drugo je neisplativa.
 
Prikolica je Tehnostroj, Slovenačka, inače nosi naziv pretovarna prikolica, koristi se za sipanje semena u sejačice, veštačkog đubriva u rasturivače, za prenos i pretovar svih sitnozrnastih poljoprivrednih kulutura od kombajna do kamiona koji čekaju na transport.
 
Evo i moje jednoosovinke, na žalost nisam stigao ove godine da je ofarbam, sanduk 3.6 x 2 x 1.1m, šasija je od Deutz autobusa, ostatak ručni rad. Prezadovoljan sam, izuzetno jaka i povozna, i ima specifičan sistem ogibljenja.
Koga interesuju detalji i slike u visokoj rezoluciji, može ih preuzeti sa ovih linkova- http://www.box.net/shared/3fnj0y99kv

pict1932ma3.jpg

pict1933az7.jpg

pict1953sa3.jpg
 
Kod nas su najvise zastupljene Zmajevke i kamionke cak vise ima kamionki.Vece,jace a i dosta jeftinije prikolice
 
Na HR forumu sa vodila jedno vreme žestoka diskusija oko upotrebe kamionskih prikolica u poljoprivredi. Tačno je da su veće i jeftinije od zapreminski istih poljoprivrednih, ali to konstrukcijski nisu prikolice namenjene za vožnju van asfaltnih površina, mogu naravno poslužiti u letnjem periodu za transport žita po ravnim uvratinama, isto tako i za kukuruz kada je godina kao ova, ali tu im se upotreba zavšava.
Možemo o oveme celu noć diskutovati, pored bavljenja poljoprivredom moja primarna struka je vezana za transport u drumskom saobraćaju, tako da dileme oko upotrebe kamionki nema, no nemaština čini svoje i stare kamionke masovno idu u polje.
 
Kamionska prikolica je super stvar. Za male pare se dobija prikolica velike nosivosti. Sve je to lepo i dobro, ali kad padnu kise i pokvare se putevi onda nastaju problemi. Moja je nosivosti 13-14 t i ima duple tockove. Ove godine nisam imao problema sa blatom ali zato sam prosle godine nadrljao. Problem je u tome sto se napuni sa blatom izmedju duplih tockova i prestaju da se okrecu posle odredjenog vremena i pocnu da guraju blato ispred sebe. Kad se vuce sa malim traktorom po blatu i nije tako veliki problem jer se brzo zaglavi kada se ne okrecu tockovi. Ali ja sam se napravio pametan i vuko sam je sa Fiatom i onda kada su prestali da se okrecu tockovi i na kraju kad nisam mogao vise stao sam i video sam da je ispred svakog tocka brdo blata od 50-60 cm. Iscupali smo je sa tako sto smo na rudu zakacili Claasov traktor od 260 ks ispred moj fiat od 180 ks i ispred belarus, ali smo se dobro pomucili jer smo pocepali jednu sajlu i polomili jednu bolcnu. Po suvom nije nikakav problem rus leti sa njom ali ako dodje veliko blato................parkirati je pod supu.
 
Nazad
Vrh