Prikolice

Jbt, od koje smo onda cisterne kupovali felne i sekli srce jer su bila sa 5 rupa pa stavljali srce od tehnostrojki sa 6.....

- - - - - - - - - -

U pravu ste.... Creina ima 5 rupa a ne Majevica.
 
Ima li ko ovakve prikolice? Imamu ponudu ovakvu jednu sanduk 4mx2m visina 95cm. Stranice nove kao i patos ima i kipanje. Najvise me interesuje da li mogu druge felne i gume na njij da se stave. Ima gume kao na Tam kamionima starim.
a08c6b844412d80bf833c080e9336f86.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Mogu 22.5 kamionske, pretpostavljam. Dukej, je li to ta slika pločice koju si tražio ili ova
2vuzigy.jpg
?
Slučajno navatao jednu Zastavu sa pločicom pa reko da škljocnem.
 
Ima li ko ovakve prikolice? Imamu ponudu ovakvu jednu sanduk 4mx2m visina 95cm. Stranice nove kao i patos ima i kipanje. Najvise me interesuje da li mogu druge felne i gume na njij da se stave. Ima gume kao na Tam kamionima starim.
a08c6b844412d80bf833c080e9336f86.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Imao sam na njoj preradjene točkove 19,5"
Sa kamiončića
Srce je 5 rupa
Original su bile one felne što se rastavljaju
Moja je bila trostrani kiper fabrički 1963 ili 65god
Peti točak je bio od zmajevke ja stavio jel njen se raspao one rolnice i čuda
I ubacio sam vazdušne kočnice na obe osovine
Osovine su joj slabe cev 100x100 ili 120x120 a zid jedva 4mm tu mi je pucalo
A evo i kod jednog člana neki dan pukla
Sanduk nesmeš praviti veći od 5_6t šasije su slabe
Jednom rečju prikolica za izbegavanje
Pojele je godine 50+



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
@Lovac Luka
Kako si uradio vazdušne kočnice,jesi li menjao celu osovinu? Ili si samo postavio cilindre ukoliko su već postojali doboši?
 
Grunt prevrnuti takvu tehnostroj treba bas znati. Imaju te od 5t sa sirokim gumama ako ti uske nisu pouzdane. Takodje se slazem sa prethodnim komentarima da tog godista u klasi te nosivosti to je najbolja prikolica. Ja nisam prvrnuo nijednu nikad a tovario sam po 6t na sasiju 3t deklarisanu. Najslabija tacka na uzanim tockovima su felne. Gibnjevi, sasija, stranice sve trpi dosta veci teret od deklarisanog.
 
Grunt prevrnuti takvu tehnostroj treba bas znati. Imaju te od 5t sa sirokim gumama ako ti uske nisu pouzdane. Takodje se slazem sa prethodnim komentarima da tog godista u klasi te nosivosti to je najbolja prikolica. Ja nisam prvrnuo nijednu nikad a tovario sam po 6t na sasiju 3t deklarisanu. Najslabija tacka na uzanim tockovima su felne. Gibnjevi, sasija, stranice sve trpi dosta veci teret od deklarisanog.

Tehnostroj nije imao 3t , te manje su bile deklarisane kao 4t kiperice ,tezina prazne oko 1,5t. A tovarilo se preko 5t bez problema, samo kako si i rekao, felge bile mekane pa kad pukne felga , guma eksplodira , a jos prikolica ide pa veselja ako se neko zatekne blizu, moze ga srcani opalit.
 
@grabik
Imao je i 3 i 4t prikolicu. Novu smo kupili 1982 od 3t i jos se uspesno kotrlja. Razlika od 4t je u debljini sasije. Osovine, gibnjevi, gume je sve identicno. Posto su sa drvenim stranicama masa je oko 1200kg za tu od 3t. 539+prikolica 2920kg sa pola tanka goriva.
 
Nazad
Vrh