Prikolice

sasiji svaka cast, vidi se da je masivna kao i ruda i tu apsolutno nema greske. samo kazem sto znam iz prve ruke za majevicu posto ju imam kod kuce.
 
Potrebna mi je jos jedna prikolica jednoosovinka,po vasem misljenju sta je bolje,nova majevica prikolica ili nesto kao na ovom linku:
http://www.polovniautomobili.com/oglas4171308/imt_prikolica/A
Kakve li su majevice?Kakva su vam iskustva?
Kod nas us skoro sve prikolice Fak Loznica. Neznam da li se ko na njih zalio, ali jedini problem su im straanice, koje su na skoro svakoj, makar i po 2/3 puta fabricki farbane trule. a to za gume i nije toliki problem. Neke su imale 16ke kao na TTamicu, ali je mnogo bolje staviti umesto njih od teretnog kombije 215 ili 225/16 gume. Kod mene su one nosile bolje nego Tamiceve (sad je prikolicca kod cice pa se nekoristi), a neke su fabricki imale 15ke balonke, koje su isto dobre, ali preskupe:ppozdrav:
mi bi trebali da kupimo jednu, ja mislim Ljutomerku, sa papirima, vrlo povoljna, ali ima da se radi ceo sanduk(pod, stranice, sarke...), ruda, vazdusna instalacija, struja, farbanje... Koliko bi mogla otprilike kostati ta ulaganja, planiram da je sredim za sebe, jer je ona Fak cicina, a meni kad treba zajmim po selu, sto mi je dopi....o i moram to uskoro resiti
 
Mislim prvo da radim pod i stranice, osnova poda nije trula, samo patos treba nov. Majstor bi mi trebao samo da povari profile, cevi mozemo pripremiti ja i tata, a on samo da povari. Za rudu imam oko od vagona od voza, pa dam mislio da od njega napravim obrtnu rudu. Balje nek me izadje i 1500 evra, ali da je utegnuta, nego da kupim neku okrecenu za 1200, pa posle godinu dana malo manja ulaganja nego u ovu:ppozdrav:
 
@MarkoSreta ova prikolica sa duplim stranicama uopste ne izgleda lose, sta vise svidja mi se opasno jer je pocinkovana. A sto se tice majevice, pa moze i u njoj ova cinkovana i ferdza bez ikakvih problema ;)
 
Marko Sreta: Da li ove prikolice sto ti reklamiras mogu da se registruju na 40km/h. Ili i one kao i Majevica 25 ili 30km/h. ?
 
Ne reklamiram i nemam nikakvu korist od te firme koja ih pravi,samo smatram da je bolja! Sto se tice brzine registrovane su na 25 ali ko meri koliko se krece traktor kod nas!
 
Trenutno niko ne meri brzinu traktora kod nas , ali prikolice sa osovinama od 40km/h su mnogo cenjenije i skuplje od onih sa 30km/h. , a da ne pricamo za ove sa 25km/h.
 
Ja nisam strucan da precizno odgovorim na ovo pitanje , pa bi zamolio da mi pomogne neko od strucnijih kolega. Ja samo pisem ono sa cime sam se suocio u mojoj trgovini. Pa zelim da to moje iskustvo na neki nacin podelim sa svima vama , mozda ce vam to biti od pomoci. Koliko sam shvatio ima velike razlike , verovatno ove osovine od 40km/h su jace uradjene.
 
Nazad
Vrh