Prikolice

Gresio si kolega,koliko shvatam iz ovih pisanija iz prethodnih postova svi mi gresimo,silno.Matiću,kada umotas i obmotas prikolicu lancem onda joj dodaj i arnjeve jer oni drze stranice da se ne iskrive.Neka mi ne zameri kolega ali ovo mi je najjači komentar.

A da zaboravio sam arnjevi samo nose ceradu, nikakvo opterećenje ne trpe, al zato lanac od kera pa jos sve na sred stranice sa navojem drzi sve :haha: Kako smo samo bacali pare, umesto da liferujemo kera i uzmemo mu lanac :haha:
 
Kolega,imam Zmaj prikolice i jako dobro znam kako izgledaju stranice posle žetve pšenice sa lancem na sredini i bez njega.Ja ni psa vise ne drzim na lancu jer su slabi lanci , ali su mi zato lanci u prikolicama takvi da se moze na njih šlepati.
 
Uf i ja imam lance JUNAČKE (bili na akciji) kad sam kupovao
Trebao bi ker biti bar 100kg žive vage da ga možeš vezati

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kolega,imam Zmaj prikolice i jako dobro znam kako izgledaju stranice posle žetve pšenice sa lancem na sredini i bez njega.Ja ni psa vise ne drzim na lancu jer su slabi lanci , ali su mi zato lanci u prikolicama takvi da se moze na njih šlepati.

Jednom ces da preteras pa ces da kunes lanac :osmeh: A veza u X moze i kanader da te natovari stranice nema da mrdnu :osmeh:

Evo ja cu da doniram 100ku 22mm kidaju se na 19374kg pa da budete glavni :osmeh: A i nije tezak 10m 126kg hladnog ruskog gvozdja :haha:
 
Sad bez zezanja
Dole 1 na sredini prikolice
Gore 2 lanca podeljena prikolica na 3 dela
Isključivo zbog brzine punjenja
A imao sam lance pa ispunio RODITELJSKU želju
Ajde ako i on nešta oće da mu ispunim, ( jebe ga neka DESPERIJA) ko god ona bila
Šta ću kad tako voli

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
evo ideje,prakticno i brzo kacenje a nece da zvone na letnjem putu jer imaju izolaciju


9501.jpg
 
Al nikako lanac po sredini,jer opterećenje je najmanje na sredini, najbolja opcija je da se vezu ivice i to u X tek onda lanac ima smisla i i u tom X sastavu lanac razlaze silu.Ovako trpe sarke i krive se stranice posle par tura.
Јел си ти сигуран у ово што си написао???
Први пут чујем да ланац по средини нема сврху.....и да шарке не треба да трпе.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Јел си ти сигуран у ово што си написао???
Први пут чујем да ланац по средини нема сврху.....и да шарке не треба да трпе.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Ima svrhu da usine prikolicu :osmeh: Ali bitno je da ne iskoci stomak na stranici :osmeh: Pa uz sve to sva sigurnost se svodi na navoj :haha: Sve su to vec neki mnogo pametni ljudi doktorirali, al ipak zadruzni inzenjeri su zadruzni inzenjeri :osmeh: A sto se tice sarki voleo bih da vidim tu prikolicu i te sarke koje nose opterećenje.
 
тек ми сад ништа није јасно. ал ајд, ако ти тако кажеш, нек тако и буде. де нађи негде неку слику, тракторске приколице, пошто ја незнам шта би тражио.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
To je Dubrava 3,5t 3k cene su od 1000_2500e
Jedina mana je nema peti točak sa kuglicama
Ovako uradjene sanduk povišen 15cm
Rinfuz sa 3 strane i šiber na zadnjoj strani
Dužina 372 širina 172 dubina 95cm
Nosi baš dobro šasija je baš jaka
Original bez gornjih stranica ima 1370kg
Ove moje oko 1600kg
Dok nema blata vučem ih fergusonom ako je glib onda sa 560 kud hoću



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Imam i ja takvu dubravu,prikolica fantazija,jednom prilikom bilo skoro 7t kukuruza na njij,nista joj nije falilo
 
тек ми сад ништа није јасно. ал ајд, ако ти тако кажеш, нек тако и буде. де нађи негде неку слику, тракторске приколице, пошто ја незнам шта би тражио.

послато са iq1019n уз помоћ плуга

O tome mora nasiroko da se pise, al drzi vodu dok se ne iskupje pre silosa, onda se kunu kinezi i njihovi lanci :osmeh: Dolazili tako na moravu da tovare pesak izdrzi prvu kasiku, na drugoj ode i lanac i sve :osmeh: Al stranica ostane bez stomaka to je bitno :osmeh:
 
To je Dubrava 3,5t 3k cene su od 1000_2500e
Jedina mana je nema peti točak sa kuglicama
Ovako uradjene sanduk povišen 15cm
Rinfuz sa 3 strane i šiber na zadnjoj strani
Dužina 372 širina 172 dubina 95cm
Nosi baš dobro šasija je baš jaka
Original bez gornjih stranica ima 1370kg
Ove moje oko 1600kg
Dok nema blata vučem ih fergusonom ako je glib onda sa 560 kud hoću



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Sto ne stavis peti tocak
 
Mislim da nije neophodno ali je propust proizvodjača
svakako bi bila vrh da ga ima
Imam 4 komada od kojekakvih obrtnica od kamionki ali mi mrsko da budžim morao bih spuštati podvoz petog točka da bude ravna
A i namenio sam ih za druge stvari

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh