Prikolice

Mislim da lim ispod 3 mm nema smisla stavljati ako se radi za sebe.
 
Mityoo bas si rekao sve sto su I moje zamerke na daske ispod lima. Ko je lopatao jednom sa takvog poda. A ko je dao prikolicu na zajam da rade.sa.lopatom itekako dobro zna za zajeb torbana na patosu prikolice. A tek ako nije lim iz jednog dela.
 
Kod mene na kamionki urađena je kombinacija daska-lim s'tim da je lim debljine 5mm.Nema šrafova,lim varen a nisu zapalili daske.
 
Mityoo bas si rekao sve sto su I moje zamerke na daske ispod lima. Ko je lopatao jednom sa takvog poda. A ko je dao prikolicu na zajam da rade.sa.lopatom itekako dobro zna za zajeb torbana na patosu prikolice. A tek ako nije lim iz jednog dela.
Lim se zavari za šasiju preko dasaka,kakvi torban šrafovi.Kada nema dasaka samo se ugiba lim.Jedino ako se stavi od 5mm onda ne trebaju daske.
 
Sve sto je kolega myto naveo je istina, na drugoj prikolici je lim 3mm i sluzi odlicno, sad gledamo neko jeftinije resenje za kikinde naspram cene same prikolice, pa smo mislili preko dasaka da to odradimo ako se i bude ugibao nije strasno svakako se koriste za zrno 10tak puta godisnje.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Mi Loznicku dad smo reparirali stavimo lim 3mm,iz dva dela..
Kamen sam tovario utovarivacem, nije se nigde ulupio jos niti se poznaje nesto.


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
verovatno bi jeftinije prosao da si umesto kupovine dasaka kupio lim od 3mm. Video sam kako zna da istrune daska ispod lima, i mrzim kad u patosu stoje glave od torban vijaka za koje stalno zapinje lopata. Eto zato sam naglasio da ja za sebe popravljam prikolicu sigurno nebih kupovao daske.
која то будала буши лим и ставља торбан шрафове?

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Radim je za sebe,daska isto ne dolazi u obzir samo lim. Tabla lima 2x1 2mm debljine je 3200 a istih dimenzija samo 0,5 deblja je 4000 din. Za taj od 3mm nisam pitao i sada sam u dilemi...
 
која то будала буши лим и ставља торбан шрафове?

послато са iq1019n уз помоћ плуга

Moj pokojni otac i ja. Stavljali smo pocinkovane table od 1 metar sirine na kikindu prikolicu. Lim 1 mm. Zavukli pod bocne stranice i preklapali oa torbanom srafili za daske. Kada je otisla na poslugu vratilk je ikrzan lim sa lopatom. Sada ima debeo lim varen a onaj je izbacen tanak.
Maticu šala je u pitanju, rekao sam da nisu stavljali daske od dole kada je vec lim namesten, jer kazes da nije var progoreo daske.
 
то је било крпарење, није било трајно решење. на трајно, нестављају се торбан шрафови као што си и урадио.......то од 1 мм је плек, сувише танко.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
A sta traži lopata u prikolici?
Valjda kipuje?
Sve što NE kipuje nije ni prikolica!
Ako džakiraš ima šiber nazad na stanici nakipuješ i gotovo!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
kipas li u elevator mozda?
Da klip sam kipovao u elevator!
Uzmeš elevator za 200e skineš tockove dodaš stranice i spori prenosi postaviš ga horizontalno da nosi u drugi koji diže u čardak, otvorim rinfuz i po potrebi kipujem
Tako je bilo dok sam brao kukuruz, imam 4 iste prikolice i elevator stoji na nogicana uvek ista visina
Jesam pametan BOSANAC

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Aco nisam razumeo na prvu ruku.Ko zna,možda su i ubacivali daske ispod već zavarenog lima. :haha:
Luka nisu sve prikolice kiperke pa mora da radi lopata.Kamionku sa 15 tona robe izlopatam za 45 minuta na ravnom a na nagibu 90% iscuri samo jer je patos dobar.
 
Aco nisam razumeo na prvu ruku.Ko zna,možda su i ubacivali daske ispod već zavarenog lima.
Luka nisu sve prikolice kiperke pa mora da radi lopata.Kamionku sa 15 tona robe izlopatam za 45 minuta na ravnom a na nagibu 90% iscuri samo jer je patos dobar.
Ako ne kipuje nije ni prikolica i ne treba mi, zna moja mladost i moja grba koliko sam puta istovarao, i prodao sam kojekakve nazovi prikolice sto ne kipuju
21vek a da istovaram nema šanse!!!!!
Jesenas jedan član i ja pratimo u kukuruzu dominator 98 ja sa dva tandema po 9t kiper
On sa 2 tandema po 15t nisu kiper
I ja više prevučem nema ni lopate ni metle dve ručke za rinfuz i jedna za kipu


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Samo kada ne moram da plaćam prevoz niti da uzimam prikolice od nekoga a to što će raditi gimnastika s' vremena na vreme nije greda.
 
Nazad
Vrh