Prikolice

@biber
Znam tu tvoju prikolicu. Moja jedina zamerka je sto ja imam utisak da traktor lakse vuce male tehnostrojke od 5t nego kikinde Pipcove. A pritom i nose malo vise.
 
Društvo imam jednu našice 4 t i kada je puna robe stigne točak na šasiju ,da li ima način da se "podigne" recimo podmetanjem neke pločevine između osovine i gibnja ili ili das se ubaci još koji list na gibnju ili dajte neko treće rešenje.Ako neko ima ili zna gde ima kupio bih jednu felnu za tu prikolicu.
 
Aham, znači to gumeno-hidraulično se prebacuje levo desno. Jbt, čini mi se da je kod mene taj regulacioni ventil nazad postavljen. Baš ću sutra pogledati.
A glavni kočioni pretpostavljam da je ovakav kao i moj i da to drugo crevo ide na ovaj T razvodnik što je blokiran.
etguih.jpg
 
Društvo imam jednu našice 4 t i kada je puna robe stigne točak na šasiju ,da li ima način da se "podigne" recimo podmetanjem neke pločevine između osovine i gibnja ili ili das se ubaci još koji list na gibnju ili dajte neko treće rešenje.Ako neko ima ili zna gde ima kupio bih jednu felnu za tu prikolicu.
E zbog toga sam je prodao!
Jedino rešenje podbacivanje pod gibanj, jači gibanjevi i niže gume tipa 215,65 r16
Zet ima 4 sitni rol stranice muka ziva 1 klip za kipu a jako dugacka


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
E jbg,drugar prodavao ne treba mu ,zvao me kaže šverceri daju toliko i toliko hoćeš za te pare bolje ti nego oni i ja uzeo nju i tehnostrojku ,obe kiper samo mi se ova Našice ne sviđa nekako mi tanka,mada je zgodna za rad njakao sam je celu jesen po voćnjku.Jedino me teši što je jedan klip pa bi napravio unazad da kipuje(ako je moguće) jel bi mi puno značilo da jedna prikolica može unazad da kipuje.
 
E jbg,drugar prodavao ne treba mu ,zvao me kaže šverceri daju toliko i toliko hoćeš za te pare bolje ti nego oni i ja uzeo nju i tehnostrojku ,obe kiper samo mi se ova Našice ne sviđa nekako mi tanka,mada je zgodna za rad njakao sam je celu jesen po voćnjku.Jedino me teši što je jedan klip pa bi napravio unazad da kipuje(ako je moguće) jel bi mi puno značilo da jedna prikolica može unazad da kipuje.
Nemože ni taj stari klip ni nosač klipa
A pod gibnjeve staviš 5cm i dodaš još 5-6lista skoro da izgube elastičnost da nebi dirala točak,
Ja sam na jednoj menjao nosace gibnjeve pravio nove duze 10cm da izbegnem NAJAŠIVANJE ,
Evo legla EMIND još malo ojačanja i biće OK
Danas posmatram ona kad kipuje sanduk dira točkove
Sveta DUBRAVA
6a255788d63ba4414df780bc5b254f61.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Luka ,ne može tehnički dsa se uradi ili klip nije adekvatan? Da ni ne pokušavam bez veze ako je neko probao.
Montoya u odnosu na Našice ,Tehnostroj je tenk
 
Ako je pojačaš, staviš drugi klip zameniš oslonce sasija, i raširiš ih, skratiš donju šasiju, a da bi nju skratio na NAŠIČANKI moraš zadnju osovinu povući napred onda može
Klip je kratak

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I ja je prodao jedna velika nula naspram Tehnostroja, a Dubravu neću ni da poredim 3 kiper je majka
I kad Našičanku okrećes pravi 2 traga odnosno 4 traga pa muka bila u repi
I lako se prevrće sanduk
Tehnostroju fali trostrani kiper bio bi NAJBOLJI
DUBRAVI obrtnica
Ostalima SVE FALI


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jel ima neko zastavinu prikolicu 5t, da li na njenoj šasiji postoji broj? Ili je samo na pločici?
Imam ja 60-to i neko godiste.Ima broj ukucan napred na sasiji.Ja sam imao samo taj broj.Plocicu sam sad naknadno ubacio jer traze na tehnickom

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
I ja je prodao jedna velika nula naspram Tehnostroja, a Dubravu neću ni da poredim 3 kiper je majka
I kad Našičanku okrećes pravi 2 traga odnosno 4 traga pa muka bila u repi
I lako se prevrće sanduk
Tehnostroju fali trostrani kiper bio bi NAJBOLJI
DUBRAVI obrtnica
Ostalima SVE FALI


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

I ja se slazem da je trostrani kiper najbolje, ja sam bas zato I uzeo Visevicu. Pa kipujem kako hocu.
Za sad sam zadovoljan sa njom, ne prevrce se, podvozna je, moze 539 da je vuce.
 
Drustvo trebala bi mi jedna Loznica,rashodovana da ima samo tockove.Naravno sa papirima.Ako ima nesto takvo rado bih je kupio jer mi treba za prevoz stajnjaka na gomilu a vec imam par starih stranica koje bi koristile u tu svrhu.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Kad budeš sebi pravio prikolicu za stajnjak stranice i pod uradi od drveta... dugotrajnije je...ja koristio komšijske godinama,on ima dve zmajevke,plave,stare sa jednim stranicama,još su fabričke,iz 60tih,a voze stajnjak,veštak i slamu...nikad u garaži,nikad oprane,i još se nisu raspale..
 
Netreba firange,
Jutros sam vozio jugića na tehnički i rekao im "KO MU NADJE MANU JEBAXU MU NANU"!!!! I prošao jugić

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh