Prikolice

Ako može pomoć, zeza me kočnica na zmajevki neće da vraća nazad kočnice iako sam metnuo i opruge da vraća,a kad ispustim vazduh vraća se bez problema,koji joj je đavo.
 
Rastavi onu solju 4 srafa m8 izvadi ventile ocisti uzmi kremu za ruke namazi gumice I VATRA!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Rastavi onu solju 4 srafa m8 izvadi ventile ocisti uzmi kremu za ruke namazi gumice I VATRA!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
I mene na majevicama pate ventili kočenja. Imam dvije jednoosovinske i ni jedna ne radi kako treba. Starija je kočila prve dvije godine kao luda, sad imam problem kao i kolega, ne vraća kočnice nazad dok se ručno na regulatoru ne ispusti zrak, novija majevica koči i vraća kočnice ali koči jako slabo...

Na starijoj sam egulator rastavljao kompletan, i čistio i mastio i jači feder stavljao, ne pomaže, neće da vrati kočnicu da ga bog boguje.

Problem na novoj prikolici je tek sad u žetvi primjećen, prošla godine je kočila da se šofer mora dobro držati da se ne nabije na volan a sad skoro ništa...

Ventili za kočenje su jaaaaaaaaako skupi kod nas ali kako mi se čini da neću imati opcije nego kupiti obadva nova a to mi se posebno ne sviđa.
 
@Bobo
Koja je cena tih kočionih ventila kod vas koji se koriste u jednokružnom sistemu kočenja tipa zmajevka ili majevica?Ko je proizvodjač?Kod nas se cena kreće od 100-170 evra piše da je petoletka proizvodjač.Sve više mislim da je to neka PRC petoletka obzirom koliko kratko traju.
 
Da li ti je ventil(papuča) na traktoru u redu?Kod mene je to bio problem slabog kočenja.

Imam ventil "na potez" (IMT 549) nije papuča kao na većima. Problem je 100% u priklicama, zrak je na traktoru poidešen na 5.5bar a kad je bio na 4 kočilo je sasvim ok. sad koči s obadvije, samo jedna neće da pusti kočnice a druga od jednom počela slabo kočiti la baš baš slabo. Pod teretom kad je regulator zakrenut na naj jače kočenje stajalo se u par metara na asfaltu, sad nema šanse, ne osjeti se u vožnji da koči prikolica kad je puna a kad je prazna osjeti se sasvim malo da koči.

U to se ne razumijem, bit će red preko zime ventile poslati u petoletku na remont, novi su sramotno preskupi. Regulator kao regulator je jeftin i oni su oba ispravni, mjejao sam kompletan taj uređaj s jedne na drugi i ovaj s novije prikolice je i staru kočio i kočnice se uredno vraćale bez greške a sad ni jedna ne radi kako treba. Da čovjek poludi...

@Bobo
Koja je cena tih kočionih ventila kod vas koji se koriste u jednokružnom sistemu kočenja tipa zmajevka ili majevica?Ko je proizvodjač?Kod nas se cena kreće od 100-170 evra piše da je petoletka proizvodjač.Sve više mislim da je to neka PRC petoletka obzirom koliko kratko traju.

Kod nas je nekad bio jednokružni kompletan ventil s regulatorom oko 100€ proizvodnja najvjerovatniej turska ili tako nekoja. sad sam po trgovinama tražio takav kompletan, nema nitko u mom gradu, na internetu gledam 200+€ našao sam ventil za dvokružno kočenje bez regulatore, isto oko 200€.

Za kompletan jednukružni ventil s regulatorom je 100€ ok cjena, sve preko toga je za mene preskupo ali kad sila na tera, ne pita se cjena
 
Nazad
Vrh