Prikolice

@Steco
Ја причам шта наш закон и правилник говори о томе, не фабрика.
Фабрика је вероватно то срачунала како треба, а наше знаје хмммммм

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Bojceticu sad sam procitaö da ti je astra benzin 1,4 90ps
ako ti je menjac manuel onda mozes prikolicu 1000kg sa teretom ukupno
a ako ti je astra automatik onda mozes 1400kg
 
Не смеш, јебе оних 50%.
Ја би онда са мојим могао 23 тоне.....али му је тежина 1700 кг, тако да смем вући само до 2550 кг.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Sacekaj, toliko sigurno ne smes da vuces, jer ti je to 4250 kg ukupno...
 
Закон каже, прикључно до 3500 кг ако је вучно из "Б" категорије.....зато је та "БЕ" категорија и сада се посебно полаже за њу.
На крају ћу отићи у саобраћајце, колико читам овај саобраћај.....па да узмем од Бојчетића ону црвену

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ok znaci 1400kg tandem prikolica. To je cca jedna paleta i vise nego dovoljno. E sada drugo pitanje ko je radio po novim pravilima. Kakvu kuku da kupim i da nakacim, sustina je da to sve najjeftinije izadje. Da se ja pitam sam bi zavario i to bi izdrzalo prikolicu od 3t ali kako su nam nametnuli sulude zakone moja varenje otpada.
 
Tih 5 kW/t UKUPNOG tereta,vučno+priključno vozilo?Da li sam dobro razumeo?Negde mi je u glavi da sam pročitao za traktore 4kW/t tereta ako ne grešim?
 
Dulkaarpad
evo kolega i tebi da razjasnim malo
u voznom parku imam par vozila koji stalno idu u inostranstvo pa sve smo to morali da proucimo i naucimo dok se silnih kazni nismo naplacali... evo oVako
jedan sprinter 313 koji je inace tezak 2100kg registrovan je za prikolicu ukupne mase 2000kg sa kocnicom.
drugi Sprinter 315 koji je inace tezak 2300kg registrovan je za prikolicu ukupne mase 3000kg i za njim je takva prikolica i non stop zakacena, inace taj sprinter je 3500kg ukupnog tereta. Znaci taj kombi i ta prikolica ukupno 6500kg i to MOZETE voziti sa BE kategorijom.
VW Touareg 3.0 tdi nam moze vuci prikolicu ukupne mase 3500kg.
Audi a4 quatro automatik moze vuci prikolicu ukupne mase 1800kg
sva ova vozila se voze sa BE kategorijom
 
Bojčetiću,kupi kombi.Mene će kuka stajati oko 42000 din ako mi ne upakuju još jedan tehnički pregled onda stižem na 45000 din.
 
Тако је мачванине.....БЕ је нова категорија и доста буни људе шта смеју а шта не.
@Spajki за тебе сам прекопирао:
Odnos bruto snage motora izražene u kilovatima i najveće dozvoljene mase vozila odnosno skupa vozila izražene u tonama, mora biti najmanje 5 kW/t, osim vučnih vozila koja služe za vuču priključnih vozila pomoću rude i nisu namenjena za prevoz ljudi ili tereta i vučnog vozila turističkog voza kod kojih mora biti veća od 2,2kW/t. Ova poslednja odredba se ne odnosi na traktore za poljoprivredu i šumarstvo, kao ni na vozila koja se pokreću elektromotorom.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Dulkaarpad
evo kolega i tebi da razjasnim malo
u voznom parku imam par vozila koji stalno idu u inostranstvo pa sve smo to morali da proucimo i naucimo dok se silnih kazni nismo naplacali... evo oVako
jedan sprinter 313 koji je inace tezak 2100kg registrovan je za prikolicu ukupne mase 2000kg sa kocnicom.
drugi Sprinter 315 koji je inace tezak 2300kg registrovan je za prikolicu ukupne mase 3000kg i za njim je takva prikolica i non stop zakacena, inace taj sprinter je 3500kg ukupnog tereta. Znaci taj kombi i ta prikolica ukupno 6500kg i to MOZETE voziti sa BE kategorijom.
VW Touareg 3.0 tdi nam moze vuci prikolicu ukupne mase 3500kg.
Audi a4 quatro automatik moze vuci prikolicu ukupne mase 1800kg
sva ova vozila se voze sa BE kategorijom
Znaci maksimalna ukupna nosivost vucnog i prikljucnog vozila koja se mogu voziti sa "BE" kategorijom zavrsava se na 7000kg?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Aco raic
ima veze dal je benzin i dal je disel i koliko konjskih snaga ima i dal menjac manuelni ili je automat i dal astra ima i napred i nazad disk kocnice i dal ima ABS i dal ima EPS. Sve se to cika Aco gleda.
Deks
granica je kad predjete na 7500kg ukupne mase
tu vec ide i tahograf
 
@Spajki
Otpada kombi jer je to onda jos jedno vozilo (xy broj) i jos jedna registracija. Nemam potrebu za time sem 10 dana u prolece i 30 dana u jesen. Glupo mi je praviti jos jedan trosak za maks 40 dana godisnje. Kuku bi uradio na auto jer mi je 1000kg nosivosti u sustini dovoljno.

p.s. Taj trosak od 42 hiljade je kuka sam svim atestima i glupostima? To radis jednokratno, kasnije kontam da samo radis tehnicki za auto?
 
Dulkaarpad
evo kolega i tebi da razjasnim malo
u voznom parku imam par vozila koji stalno idu u inostranstvo pa sve smo to morali da proucimo i naucimo dok se silnih kazni nismo naplacali... evo oVako
jedan sprinter 313 koji je inace tezak 2100kg registrovan je za prikolicu ukupne mase 2000kg sa kocnicom.
drugi Sprinter 315 koji je inace tezak 2300kg registrovan je za prikolicu ukupne mase 3000kg i za njim je takva prikolica i non stop zakacena, inace taj sprinter je 3500kg ukupnog tereta. Znaci taj kombi i ta prikolica ukupno 6500kg i to MOZETE voziti sa BE kategorijom.
VW Touareg 3.0 tdi nam moze vuci prikolicu ukupne mase 3500kg.
Audi a4 quatro automatik moze vuci prikolicu ukupne mase 1800kg
sva ova vozila se voze sa BE kategorijom

Izgleda da ne idemo u isto "inostranstvo".
Siguran sam da u nekim eu drzavama ne sme da se vozi (i vuce) s BE kategorijom a da je sum vise od 3,5 tone, pa i da je naopacke (mozemo reci da se ne priznaje BE - kao kod nas). Znaci treba proveriti (i) pravilnik drzave koji se odnosi na ovo pitanje - izgleda.
 
Dulkaarpad
ti prijatelju ili stvarno neznas ili se pravis malo lllll.
nemoj ovde ljude vise zbunjivati.
napisao si
u nekim EU drzavama....
EU zakon o saobracaju vazi za SVE zemlje koje su u toj Uniji, a ne u Austriji ovako u Spaniji onako....
Srbija cim je potpisala sporazum o pristupnju u EU prihvatila je i te zakone. Eto vam i prost primer. U EU se dugo vozi na autoputu 130km/h zbog toga je i Srbija morala da promeni sa 120 na 130 iako su se dugo bunili i opirali
 
Uopste se ne pravim ono.
Napr. u Nemackoj nema ogranicenja na auto putu, samo je preporuceno 130, sad kako to? Ima izuzetaka - evo primera.
 
Poslednja izmena:
Nova kuka,ugradjena u firmi ovlašćenoj za ugradnju istih(22000 din);saglasnost-izjava uvoznika da na vozilo moze da se ugradi vučna kuka (12000 din)!!!!! atest vozila sa ugradjenom kukom (6000 din); nova saobraćajna u koju će biti upisano da vozilo ima kuku (~1300 din).Trenutno čekam izjavu uvoznika pa prelazim na ostatak spiska.Nadam se da će ispasti ovako do kraja.Izvestiću kad završim sve.
 
Nazad
Vrh