Prikolice

Spajki jesi li polirao čašu?
Voli kad je ispolirana i još da ima lubrikanta
Ali stvarno!
Ubacim onog sapuna sto vulkanizer maže gume i ispoliram bude ok skroz

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam moje cilindre ocinkovao, pa cu videti pomaze li to. Mozda bi bilo dobro i ofarbati ih iznutra i naravni podmazati, to svakako :osmeh:
 
Nastavak štorije. Neide baš brzo, ali se zato radi svaki detalj i trudim se da se uradi sto je kvalitetnije moguće. Sve sto je moglo da se ocinkuje je ocinkovano pa tek onda farbano. Ni jedan detalj nije ofarban a da nije pripremljen kako treba.
11jll6g.jpg
[/IMG]
24pj4ah.jpg
[/IMG]
2r43477.jpg
[/IMG]
j9yquh.jpg
[/IMG]
k3atcl.jpg
[/IMG]
293kokh.jpg
[/IMG]
 
Samo da vam kažem da je 'obično' cinkovanje skoro kozmetička zaštita i da ti komadi vrlo brzo korodiraju napolju.
Takođe farba ne hvata baš dobro za cinkovanu površinu.
Toplo cinkovanje je već druga stvar, i kada se šasija odradi na taj način, postaje praktično večna.
Radio sam u Inđiji kod slovenaca jednu šasiju za starog Diskaverija i ispalo je odlićno.
Verovatno viđate prikolice đubretare koje dolaze sa zapada toplo cinkovane(namenjene da traju 200 god)..
 
Nosim kod onog pored Najlona. Do sad je uvek dobro radio i cink drzi godinama bez problema, ali se mora uraditi dobra priprema. Ako samo odnesete tek tako ni toplo cinkovanje nece trajati. Toplo cinkovanje je bolje, ali je problem kvalitetno ocinkovati. Nosili smo u Pazovu pa nisu nikako uradili.
Farbanje preko cinkovanja moze i to vrlo uspesno, ali treba znati. Ako se ne uradi kako treba ni toplo cinkovanje nece trajati. Najveci protivnik cinka i farbe su azotna djubriva. Ako se posle bacanja vestaka ne operu masine moze biti pozlaceno. Za Dzordina sve cinkujemo u zuto i taj cink je dovotrajniji.
Uglavnom ako se vec radi treba uraditi kako treba.
 
Nosim kod onog pored Najlona. Do sad je uvek dobro radio i cink drzi godinama bez problema, ali se mora uraditi dobra priprema. Ako samo odnesete tek tako ni toplo cinkovanje nece trajati. Toplo cinkovanje je bolje, ali je problem kvalitetno ocinkovati. Nosili smo u Pazovu pa nisu nikako uradili.
Farbanje preko cinkovanja moze i to vrlo uspesno, ali treba znati. Ako se ne uradi kako treba ni toplo cinkovanje nece trajati. Najveci protivnik cinka i farbe su azotna djubriva. Ako se posle bacanja vestaka ne operu masine moze biti pozlaceno. Za Dzordina sve cinkujemo u zuto i taj cink je dovotrajniji.
Uglavnom ako se vec radi treba uraditi kako treba.

Tačno tako ako ne operes posle bacanja djubriva tu je kraj nema te zastite koju nece azot pojesti.
 
U svakom slucaju svako cinkovanje je dodatna zastita i bolje je nego samo ofarbati na golo. Bitno je i koje i kakve se farbe koriste.
 
Najbitnija je podloga, to jeste osnovni premaz.
Ja koristim dvokomponentni Body 989 4+1, i taj kada uhvati za očišćen metal ne pušta ni čekićem..
 
Nazad
Vrh