Prikolice

Na zalost, izgleda da ipak ne pise ni na tom ocitanom dokumentu iz saobracajne. Ja sam radio atest za kuku pre registracije i kada sam otisao da registrujem pitao sam sluzbenicu hoce li taj podatak biti sad upisan? Ona veli da nema gde da upise posto nasi "strucnjci" nisu predvideli prostor u softveru za to. Na moje negodovanje i insistiranje, upisala je podatke o atestu kao napomenu, ali se ona na zalost ne vidi prilikom stampe već jedino na monitoru kada se ocitava na policijskom programu. Nisam posle ocitavao novu saobracajnu, ali je verovatno tako, i za ne verovati da se atest ne moze "normalno" zavesti u saobracajnu, vec da je potrebno stalno imati u autu papirni dokument. Jos jedna od sramota vezanih za tehnicki, ateste..
 
Na zalost, izgleda da ipak ne pise ni na tom ocitanom dokumentu iz saobracajne. Ja sam radio atest za kuku pre registracije i kada sam otisao da registrujem pitao sam sluzbenicu hoce li taj podatak biti sad upisan? Ona veli da nema gde da upise posto nasi "strucnjci" nisu predvideli prostor u softveru za to. Na moje negodovanje i insistiranje, upisala je podatke o atestu kao napomenu, ali se ona na zalost ne vidi prilikom stampe već jedino na monitoru kada se ocitava na policijskom programu. Nisam posle ocitavao novu saobracajnu, ali je verovatno tako, i za ne verovati da se atest ne moze "normalno" zavesti u saobracajnu, vec da je potrebno stalno imati u autu papirni dokument. Jos jedna od sramota vezanih za tehnicki, ateste..
U mom slucaju, fabricka kuka, na tehnickom mi rekli da moram da je skinem, jednostavno taj auto ne moze da prodje sa kukom... kaze cova samo da ga slikamo bez kuke pa je ti opet vrati, nikakvih problema neces imati...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja pito ludake neki dan kazu ako vozis npr.audi na kuki mora biti znak fabricki. Ma bas me briga za njine kuke cu je skinem pred tehnicki vratim sutra i kaki njini ludacki zakoni veze svezom nemaju.
 
Hajde onda ko zna gde mogu kupiti tu fabricku kuku za moju Astru H da mi da neki kontakt. U pitanju je hecbek varijanta 2007 godiste.
 
Nisam ni pitao, idem sutra za So pa cu pitati. Kit mi je jeftiniji kada sam uzimao identicne stvari.
 
Ja imam popust u Warneru,ali u Subotici.... A ima neki lik čini mi se iz Horgoša koji prodaje nove kuke sa papirima.... Aj probaću da izbunarim broj telefona,pa kačim ovde. Možda još nekom zatreba.
 
Ja sam imao originalnu kuku sa plocicom na Opel Astru G, kad sam je uvezao iz Nemacke 2008 god. morao sam da idem da mi skinu tu plocu, udarili ovde br. i platio domaci atest, koji danas vise ne vazi, a originalna ploca bacena na zalost.

Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
Polako ali sigurno :)
Bila 3m duzine,produzena sasija,ruda prepravljena,izmesten klip i jos dosta toga.
Po planu bi trebala da bude 4x2m i metarske rol stranice.
dec80541f3d5b9073c800157727c1d31.jpg
d5d80e4384ac6a81707506631528a5c7.jpg
bd7bea8ca6da39efb4930ff244507800.jpg
563d057bf111665ebf06d50aa5b7e8bb.jpg
8a46fb3f2ae157b60266ed7c942072e6.jpg
efb8b1632cc5db8a83688023459996fc.jpg
d30782849fdeaa88b714163d2bd79440.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da li je izvodljivo da u te umetke od u profila ubacis flahove malo duze tj. napravis kao kutiju od njega. Ne bi bilo naodmet ukoliko ne smeta za nesto.
 
Upada unutra za meru manji U profil tako da kad se tako odradi nema ona gde a dosta je lepse.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Molim kolege za pomoc.Traktor Foton sa fabrickim kompresorom i sistemom za kocenje prikolice koji radi kontra od IMT-a.Dakle,kada se stisne kocnica nagazni aparat pusta vazduh u kocioni sistem prikolice,suprotno nego kod IMT-a,a kada se kocnica pusti,vazduh se zaustavlja.Prikolica Majevica sa istim kocionim sistemom (Prva Petoletka) kao nekada IMT prikolice.Ima li ko iskustva sa prepravkom kineskog nagaznog aparata,ili sa direktnim kopcanjem kocenja sa ovog traktora na prikolicu,kada mora da se izbaci boca sa prikolice.To sam radio i kocila je,ali je puklo crevo od vazduha na traktoru.Prepostavljam da pritisak na traktoru previsok.
 
Namontiraj kocioni ventil od 539 toga ima dosta u polovnim delovima i slavina i spojna glava sve ukupno nije velika i skupa prepravka.
 
Verovatno je na traktoru dvokruzni sistem kocenja
imas li dva prikljucka za vazduh?

Samo jedan izvod vazduha je na traktoru i ide od nagaznog aparata kocnice.Cak nema ni kopcanja za crevo za pumpanje guma,vec je ostavljena jedna slavinica na samoj boci na traktoru.Valjda zbog ustede.

- - - - - - - - - -

IMT 542 koji posedujem,proizveden je daleke 1983 godine i poseduje nagazni aparat u sastavu papuce kocnice.Ima mnogo bolje resenje kompresora i prikljucaka vazduha,nego ovaj kinez.
 
Nazad
Vrh