Prikolice

dobra prikolica.koja je nosivost i ako moze jos neka slika
 
Sa ovim sandukom i ovom sasijom ona bi trebala nositi 10t ali sa ovim felnama i gumama jedva i 4t da iznese. Gume sa felnama su svakako budzene jer po mom misljenju ona bi trebala nositi balonke gume.
 
pa tu felne nisu iste a čini mi se da i gume nisu iste a koliko mogu da primetim tu idu dupli točkovi koje ona nema
 
Na nju ili idu ekstremno široke gume, tzv. "floatation" ili je zaista originalno imala duple gume, ovo prvo mi je vjerovatnije. Sa trenutnim felgama i gumama nije nizašta, premale i preuske za nju, nije toliko problem nosivost koliko bi problem bilo trenutno propadanje u iole vlažnije tlo, ona je 100% imala ovakve gume

Landwirtschaft006.jpg
 
Decki, ono s oglasa je kamionska niskonoseca prikolica... osovine su previse razmaknute, i tu su isle one siroke gume, znaci 4 tocka na prikolici, nisu bile duple gume. Ove tockove je netko na nju stavljao a to vise nije to. Za kamionom ona ide, i zbog razmaknutih osovina je stabilna na cesti, ali kakav bi to traktor morao biti da ju na zemlji skrene pod 10T tereta u sanduku a da joj ne pocupa tockove s naba, bas zbog previse razmaknutih osovina. takodjer zbog tog velikog razmaka, prikolica bi jako malo pritiskala na traktor, tako da ovo za poljoprivredne namjene nije NIKAKO...
 
Zar onda dati 3.000e i sve to raditi? To je tandem prikolica za kamion (istovario sam ih 1000 sa televizorima iz Hrvatske). Odlicna zbog velike zapremine, ali samo to je prednost...
 
2nl5k4p.jpg
a5b9ua.jpg
2vxey2s.jpg


---------- Poruka napisana u 22:11 ---------- Prethodna poruka je at 22:08 ----------

ajl1yb.jpg
 
Skoro pa završeno sredjivanje prikolice.Peskarena i ofarbana osnovnom bojom.
Ostalo još da se ofarba završnom,i stavi nalepnica Lemken-Loznica.:osmeh:
2lid09e.jpg

5cmyqu.jpg

11l4tpk.jpg

aczayr.jpg
 
ljusha spusti lanac iz gornjeg dela gornje stranice u donji deo gornje stranice. Ili dodaj jos jedan. I na donjem delu stranica kod zakacki za rinfuzu si trebao udariti pojacanje jer je originalno drzanje slabo.
 
Ljusha da li si sredjivao kutije na donjem delu stranica. Moje u dole istrulile, i za godinu dve moram srediti. Mada danas bio od majstora za kikindu, mozda ce on dati predlog i za loznicu.
Ovo sa lancima me takodje ceka.
 
Ima dva lanca.Zašto misliš da je slabo kod zakačaljki,i kakvo pojačanje?
Jel misliš da sam trebao ubacuti flah ispod zakačaljki?
@aca74
Skidao sam stranice(nisam ja,majstor je) i donji deo zamenio.Ubačena cev.
 
Skidao sam stranice(nisam ja,majstor je) i donji deo zamenio.Ubačena cev.[/QUOTE]\
Mislis kutija?
Posto i ja planiram kutiju da ubacim.
 
Aha sad vidim da je to profilna cev ubacena. Bolje ista nego nista. Dole,da trebao si i jos ti nije kasno jer to malo osnovne farbe sto izgori ces lako popraviti. Ali kad dodje zavrsna onda je greota popravljati. Mogu sutra da ti uslikam flahove pa da vidis kako izgleda kod nas a ti se onda odluci dal ces ili neces ubacivati...
 
ljudi ko proizvodi prikolice narandzasta boja fabricka.metalne duple stranice...ima jedna u Kuzminu se prodaje,stoji kraj puta...ne pise cena ima samo tabla na prodaju....
 
Nazad
Vrh