Kavezi za prasenje krmaca

@ veterinar

Krmače provode životni vek u prasilištu oko 30 %.
Ostatak vremena provode u npr. grupnim boksovima (sa ili bez ispusta).

Opet te iskreno pitam: Znaš li ti ŠTA pitaš ?
 
U redu,imas pravo!
Post je spojen: [time]1270816499[/time]
_________________________________________________
Interesujeme dal ima kasnije nekih posledica,promena na papcima,nesto poput toga?
 
veterinar je napisao(la):
Iskreno nisam pristalica boksa za prasenje,bolje je zastititi prasad nekim pregradnim boksom sa sijalicom koja ce da ih greje,a i bolje je za samu krmacu! Mada opet i prostor ima vaznu ulogu,i to kako ga iskoristiti! Ja nemam ukljestenja! ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1270780258[/time]
_________________________________________________
Inace sve pohvale za boks! ::svaka cast::

Pozdrav za kolegu sa foruma, ajde daj neku fotku tvog objekta, :cao: :cao:
 
Časni savak postavio je fotografiju boksa za uklještenje krmače. Svaka čast (tj. ::svaka cast:spavam:.
Nedostaju podaci o dimenzijama i korišćenom materijalu (i podaci o ceni, naravno).
 
Evo nešto iz literature!

k3o8o.jpg


2a7h5ax.jpg


jf84z5.jpg
 
Evo me nego neke obaveze,pa manje vremena za slobodne aktivnosti! :cao:
Bice slika nije nikakav problem,obecavam!
 
Citam komentare a i literaturu kako je savak postavio. Imam 12 krmaca i slusao sam raznorazne pametnjakovice pa sam odlucio da uzmem stvar u svoje ruke i resim problem. Da resimo dilemu cena uvoznih boksova je preskupa za nas tj mene o dimenzijama sam slusao svasta ali imam 5 boksa rucne izrade i ko malo ima znanja moze resiti problem. Prvi boks je napravljen za poznatog pacijenta i bile su mere spram pietrenke 2 metara duzine 65 sirine i 70 visine i 27 cm od poda za prasice bez mogucnosti da se podize a i netreba. Drugi boks je doradjen iz razloga sto landras/durok je bio malo veci i morao sam da ga prosirim na 70 cm i da ga povisim ali samo za 5 cm. Kada su u pitanju nazimice i daju vise na mleko i bas propadnu u periodu dojenja bude situacije da bi prosla ispod 27 cm ali to je vreme kad se odbijaju prasici. druga dva sam stavljo kutiju na 28 i jedan na 29 od poda.izrada je vrlo jednostavna kutijaa 20x39 i mislim da tri sipke se ugrade u boks. Moje svinje su mirne i ne bune se mnogo kad udju, a bilo je slucajeva kada je krmaca preko 250 kila da je znala da ga polomi, pa vari ponovo a nju u drugi boks. Ko se bavi ovim poslom zna da nema pravila a sto bi placali skupe boksove osim da im dajemo reklamu, nekazem da nisu dobri ali skupi. Ja sam video jedno prasiliste koje je ful opremljeno ja sam kopirao i iz glave to napravio.

Ko ima nameru da pravi mogu i sliku da stavim ali sam dovoljno rekao. Pozdrav graditeljima
 
moji su dugacki 2,10 m sirina 65cm visina 22 cm...ali sve moze da se podesava gore dole kako hocu...samo duzina ne moze :ppozdrav:
 
dkocic
Dali mozes da postavis slike da vidimo boksove, ja isto planiram da napravim dva.
 
Ja sam sad pokusao na UBACI SLIKU, automatski ti se otvori prozorcic, kada si odabrao sliku skroz dole imas kod ides copy pa paste u polje gde pises poruke.
 
SlikaMG Code for Forums & Message Boards:
qx51yh.jpg

Poslusao savet

Post je spojen: [time]1274146041[/time]
_________________________________________________
Uspeo iz treceg pa evo i tri slike prinove.
2vtnxbb.jpg

Mislim da se vidi lepo.
 
Ovih dana cu i ja praviti dva boksa, slicno sam zamislio, samo nevidim gde je tu hranilica?
Post je spojen: [time]1274211615[/time]
_________________________________________________
21cb3mw.jpg

Evo i jednog kaveza, samo sto sad radim na preuredjenju prostorije.
 
@dkocic
mati crvena, a prasci beli ili ja ne vidim dobro?
inace ukljestenje je dovoljno jako?
pitam nemam iskustva!
 
Mati njena jeste ukrstena sa pietrenom pa osemenjena sa durokom a na nju je pustan pietren saren a povukli su na njenu majku koja je bila bela tj landras+ pietran. Njena sestra iste boje je oprasila sve crne na vepra stariji su 2 nedelje od ovih. Samo nek opstanu napolju je 8 stepeni i pada ledena kisa.

Neko rece da je boks kratak ima ispred 25-30 cm tu je i hranim tako da ima oko 2,30-2,40 mozda se nevidi iz ovog ugla i noc je bila pa je takva slika slikacu je sutra dok bude jela.
 
Nazad
Vrh