Kavezi za prasenje krmaca

Kako je proslo Prasenje ima li gubitka bez ukljestenja?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Moja preporuka da sa malom investicijom od par hiljade dinara, ugodis cev na zidovima u uglu gde krmaca spava na visini od 30cm od patosa takodje 30cm od zida.. Da bi dobio prostor u kome ce prasici ne smetano biti kada krmaca hoce da legne, Smanjuje uginulost na minimum...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Pitacu i ovde ..Kako praktikujete osemenjavanje krmaca. Da li jedamput ujutru pa istog dana uvece ili jutro pa jutro ili mozda tri puta? .. i posle kog dana osemenjavate kada se primeti trazenje nerasta to jest kada se ukopa umesto stoji nece da jede i slicno? .. Pre svega me zanima iskustva ne teorija..

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Krmace najcesce ulaze u estrus 4 dan po zalucenju, a 5 dan je najbolje osjemeniti, ja praktikujem jutro vece, posto 6 dan vec izlaze iz estrusa, i rijetko koja tad stoji. Dok kod danske genetike duze traje estrus i malo je teze za odrediti tacno vrijeme osjemenjavanja, kod njih je u 80%slucajeva pocetak estrusa kraj 4 dana i najbolje je osjemenjavati trokratno kraj 5 dana, i 6 dan jutro vece. toliko od moga iskustva. :ppozdrav:
 
Hvala, to je konkretan odgovor... Zanimame jos nesto, kada se propusti jedan estrus koliko se ceka za osemenjavanje drugog puta, 18-21 ili 24 dan.. Imam Dansku genetiku Landras cista rasa...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Vredi li ovo čemu?
62fa3a30456a98bf51c7e440f5c38415.jpg
f16987e99c64cb727826b76d254928ca.jpg
e243b5ff9d2db2a985e5ede1936e07a6.jpg
1727d107edec0f8c7e5fbc1aae89b392.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Moja preporuka da sa malom investicijom od par hiljade dinara, ugodis cev na zidovima u uglu gde krmaca spava na visini od 30cm od patosa takodje 30cm od zida.. Da bi dobio prostor u kome ce prasici ne smetano biti kada krmaca hoce da legne, Smanjuje uginulost na minimum...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
Kako to izgleda na skici nekoj??,kako cevi da učvrstim u zid od blokova i u pod od betona a da bude sigurno.A ujedno da pitam da li ima neko polovno uklještenje na prodaju?mada mi je i kasno da to sve skockam jer joj je termin za 4-5 dana
 
Što bi bilo kasno,ja sam pravio od kvadratnih cevi 30x30 i po dve okrugle pola cola po dužini i one kose kratke prema podu za 3-4 sata gotov jedan kavez bez problema
 
Nazad
Vrh