Mreža za senčenje

ubovicratko

Član
Učlanjen(a)
8 Okt 2011
Poruka
2.375
Lokacija
Sombor
Pozdrav imam pitanje u vezi ovih mreza
Zeleo bih da znam kolika osencenost mreze treba kod paradajza?
I da li ko zna gde ima da se kupi po rezumnim cenama?
 
Koliko sam video na Internetu, kažu da je 30% optimalno, mada ima nekih teorija da i boja mreže dosta utiče na rezultate. Ovo sam nazvao teorijama, jer jedni se kunu u boju bele kafe, drugi u zelene, treći u crne, pa milim da je to sve subjektivno.

Cene bi išle od 20 do 30 dinara za kvadrad, pa ko šta voli. Jedino je preporučivo da se mreže postavljaju kad trebaju i sklanjaju kad uslovi to dozvole, duže će trajati.

I na kraju neki fazon ima sa krečenjem plastenika, neke veće firme sa tim eksperimentišu, ide se sa razređenim krečom, koji kad se nanese na plastenika stvara senku i tako smanjuje temperaturu. Ovo mi je čudno, jer ne znam kako to sklanjaju posle sa folije.
 
ja sam krec proslog ljeta mjesao u kanti pa kad se dobro istopi u prskalicu,cas posla da bi se oprskao citav plastenik,mjerio sam i temperaturu tako da kad su bile one najgore vrucine pomocu kreca bi temeratura opala za nekih 3-6stepeni,sunce ne prodire i ne moze sprzit biljke dok je svjetlost idealna,a vremenom se krec sam spere.
 
Pozdravljam da li mozete reci koja bi to bila idealna doza primjene kreca za zasjenjivanje i da li ide sam krec ili uz neki dodatak hvala unaprijed
 
@Asafagro


ja koristim 25 kg gasenog kreca + 50 lit vode + oko 2.5 dl jestivog ulja + zidarska fangla cementa.
najbolje bi bilo prkati prskalicom /ne debelo nanositi /:kisa:kolicina je za 3 plastenika/oko 225 m2/
 
Postavljanje mreže za zasenu na plastenik

Pozdrav društvo,

kako se postavlja i učvršćuje mreža za zasenu na plastenik? Pošto je mreža "kraća" od folije za 1 metar sa obe strane verujem da se spušta konopac do zemlje i onda se nekako učvršćuje? Šta se pokazalo kao najbolji način? Koliko treba da bude zategnuta mreža da je vetar ne bi oduvao?

Ako može par slika kako ste vi postavljali mrežu za zasenu?
 
Zakacis na cela plastenika i pruzis kanap do zemlje na svakih 2 3 m i kocic udaris u zemlju i povezes i gotova mudrolija
 
Pitanje jedno dal bi mreza za sencenje mogla biti zastita za komarce
Imam pergolu u dvoristu i nesto sam razmisljao da je probam staviti pod mrezu - zbog komaraca
Znaci nesto tipa da se stavi kad se sedi - znam da komarci uglavnom i kad slete negde ne setaju po povrsini, pa mi je na pamet pala ova mreza posto je i jeftinija i postojana
Ima li neko iskustva u ovom domenu?
 
Nazad
Vrh