VTZ

Da li neko ima korisničko uputstvo za 2048A? Nikako ne mogu da ga pronadjem. Unapred zahvalan.
 
Izgleda malo zapusteno i da nije odavno radio ali sve se to sredi ako je glavno dobro. Samo sto mnogi kude menjac da je mekan tako da nemoj previse naprezati transmisiju. Delovi su dosta skuplji nego za stare modele tako da valja to cuvati. Ali mnogo poboljsanja ima koji mu znace i steta je sto nije malo kvalitetnijih materijala ubaceno u tu seriju
 
Zanimljiva je kabina, sva u staklu.
Zadnji točkovi kao da su mali, mogli bi dosta veći da idu. Koje su dimenzije?
 
Sicko1984 Jeli ovo 2032 i koliko je ks posto vidim da je 2 cilindra? I koliko je placen, ako nije tajna? Moze i na PP.
 
Ja koliko vidim da je ovo 2048, a ja sam ga imao jedno vreme, oko pola godine, i prodao. Imao je 2100 radnih sati i motor je bio jako dobar, imao je dekompresor i uvek je dobro palio. Dvosmerna hidraulika dobra. Mehanicki reverzer dobra stvar.
E sad ono sto se meni nije svidelo i zbog cega sam ga prodao: dosta visok a uzak traktor tako da meni u planinskom kraju ne odgovara nikako. Prednja vuca se pali samo kad okrene negde zadnji, nizbrdo nista - opasno.
Menjac jako tvrd i tesko se saltao, los raspored brzina. Npr prva spora je jako brza, pod teretom u brdu crkava u prvoj sporoj. Primera radi, ka mojoj kuci sam vukao 5m bukovine i 1 sporom vec crkava. Ta njegova prva spora ravna 3 ili cak 4 sporoj na kinezu. Imao je i neke puzece brzine ali njima kad bi vukao menjac bi iskakao.
Sad ne znam koliko si platio traktor, ja sam sa mojim dobro prosao.
 
Izgleda malo zapusteno i da nije odavno radio ali sve se to sredi ako je glavno dobro. Samo sto mnogi kude menjac da je mekan tako da nemoj previse naprezati transmisiju. Delovi su dosta skuplji nego za stare modele tako da valja to cuvati. Ali mnogo poboljsanja ima koji mu znace i steta je sto nije malo kvalitetnijih materijala ubaceno u tu seriju
Imao ga jedan u susednom selu. Kupio ga sa 300rc. Dva ili tri puta menjao isti zupcanik u menjacu i na oko 1000-1200rc iz cista mira pukne mu truba od od levog tocka. Preko 2 meseca je cekao da mu stignu delovi iz Ukrajne. Imaju negde u Novom Sadu (skoro) svi delovi za njih, ali trubu nikad nisu narucivali jer nikom nije pucala. Na kraju ga proda i kupi Torpeda:ppozdrav:
 
Imao ga je kolega moj i TRPIO ga je dvije godine u nadi da ce prstati kvarovi ali nikad nisu... Sto je najsmjesnije kupio ga je od nekog lovca koji mu je na kabini napravio platformu za lov s radnim svjetlima i taj traktor je sluzio samo za svrhe lovackog drustva. On kad ga je upregao malo malo neke pizdarije. Stalno curi ili ulje ili gorivo, od prvog dana mu prednji desni tocak duplo brze trosio gumu ma kako da podesi prednji trap dok mu jednom u voznji taj tocak nije zablokirao i napravio dar-mar u ostatku prednjeg mosta. U hidrauliku nema dovoljno ulja da do kraja iskipa IMT prikolicu pa je morao nadolijevati kad je neku zemlju vozio jer na nisko dignutom sanduku nije htjela zemlja van iz prikolice...

Stalno ga je hvalio al je zvao na pice kad ga je prodao. Cujem par dana poslije da traktor nije radio ni 3 dana kod covjeka i otpadne mu zadnji tocak. Dal je poluosovina izasla napolje ili je pukla ne znam ali stalno neki problemi s tim traktorom.

Koliko se sjecam da je imao tri zuba za ukljucenje prednje vuce: Iskljucena, automatski i prinudno. Ovaj je s njim radio po vinogradu s deponatorom gnojiva, vinogradarskim plugom i tanjuracom 20 diskova i transport je vrsio s IMT kipericom...

Sretno vam bilo s tim traktorom ali nisam jos cuo da ga netko hvali...
 
Baš ste me utešili. Da moj je 2048A. Meni će služiti prevashodno za obradu vinograda pa ću da vidim koliko će da izgura. Stari dobri IMT 542 je tu za akanje :) .

Meni je zanimljiv ovaj traktor baš, estetski mi se baš baš dopada. Zadnji su 28 a prednji 20.

Danas sam kupio još jedan menjač komplet bez difa, pošto im je to koliko sam shvatio najslabija tačka... I još neke gluposti koje su mi falile...
 
Ne znam iz prve ruke. Kolega je kupio samo zato sto je bio jeftin i imao je prednju vucu a dovoljno uzak da udje u vinograd.

Pozalio je dan kad ga je uzeo a radio 9 hektara vinograda. S njim je kako sam i rekao najvise vukao deponator za gnojivo s dvije "noge" a ako je bilo ok vrijeme za njim je tanjurao 542 a ako je bilo balavo VTZ je i tanjurao, te vozio grozdje s IMT kipericom. Snage ima, svaka mu cast ali dosta je mekan traktor...
 
Ja za onaj moj sto je bio ne mogu da kazem da je nesto hvalilo, nisam imao bas nikakav kvar a traktor je presao preko 2000 sati. Jedino je lamela trebala da mu se menja, ostalo je sve bilo kako treba. Ja nisam imao nikakve probleme samo mi traktor sam po sebi nije nikako odgovarao.
Nisi nam jos rekao koliko si platio?
 
Recite mi da li neko zna kako je rešeno vazdušno kočenje za ovaj traktor tj. za prikolicu.. Ja imam bocu, kompresor čak i priključak za prikolicu, deo creva koje ide pretpostavljam do kočnice ali nigde nema nikakvog ventila koji bi se aktivirao kočnicom?

Kako je rešeno to? Verovatno je isto i na T25?

Hvala.
 
Još pitanja, još pitanja :osmeh:

Nalazim na netu da i u hidrauliku ide motorno ulje, kod vladimirca???

MOTORNO ULJE - ukupno cca. 16 litara
- karter motora - 7 litara
- kučište pumpe za gorivo (Bosch pumpa) - 0,1 l
- prečistač zraka - 1,05 l
- hidraulika 7,5 litara, od toga 5,85 l u rezervoar i 1,65 u sistemu cijevi, pumpe i razvodnika

TRANSMISIJSKO ULJE (Hipenol) - ukupno cca. 15 litara
- kučište mjenjača - 10 l
- završni prijenosi (bočni reduktori)- 2x1,5 l
- kučište pogona hidraulične pumpe - 0,3 l
- kučište volana - 0,75 l

I jel zna neko koji je postupak zamene ulja u hidraulici, mislim na neko ozračavanje?

Hvala


- - - - - - - - - -

A da i koja mi ulja preporučujete. Ja sam oduvek voleo Modričin program...
 
Motor, hidraulika, vazdusni filter ide Sae30. Sve ostalo je sae 90. Ja koristim FAM Krusevac ulja.
Nemas potrebu za ozracivanjem hidro sistema nakon zamene ulja.
 
Može mala pomoć.
Hoću da spustim malo kvačilo, mnogo visoko hvata.
Predpostavljam da se šteluje kroz ona dva poklopca na zvonu... E sad jel isto kao na t25, mada isti mi djavo nikad nisam imao t25 :).
Bio bih zahvalan za neko uputstvo, savet....
 
Nazad
Vrh