VTZ

zombie_666 Nisu iste prednje vuce. prvo vizuelno, drugo pronasao sam podatak da na VTZ ne radi prednja vuca u nazad, dok kod LTZ to nije slucaj.

OK, ako ej tako onda ne znam, nisam se sretao nešto često sa 2048, vidio sam ih par puta na brzinu ali dosta davno. Mislio sam da je prednja vuča slična.
 
alen1972 Ako se prednja vuca ukljucuje u prednjem diferencijalu a ne u kutiji menjaca onda sumljam da se moze remontovati na rucno ukljucivanje, ali ipak se raspitaj kod ljudi koji rasturaju te traktore i vrse prodaju polovnih delova.


zombie_666 Izvinjenje za iznosenje pogresnog podatka sto se tice ukljucivanja vuce u nazad, jer to sam negde procitao. Vizuelno prednja vuca na t40 se dosta razlikuje od vtz, a jedino zajednicko im je automatsko ukljucivanje u prednjem diferencijalu. Mada ko zna mozda su unutar kucista potpuno isti mehanizmi.
 
ja sam bio vlasnik jednog vtz 2048 do proljetos kad mi je iskočila prilika pa sam kupio novoga jd da vam kažem ja sam sa njim radio 5 godina i jedini kvar je bio alneser taj traktor traži dosta pažnje znači dotezanja šarafa redovne kontrole.Ja sam svoga prodao šurjaku koji je od mene 5km da je loš prodo bi ga daleko od kuće.Što reče kolega sa prethodne strane naj lošija osobina je što je visok neće se onn lako prevrnut ja sam brao i orao svukuda nego što te ubi u kabini svaka neravninu osjetiš.po meni automatska prednja vuča ima dosta prednosti tj radi kad treba a ne non-stop što čuva itrap i smanjuje potrošnju i svašta nešta ali mana je što se voli uključiti u transportu kad se v ozi brzo pa vas zaljulja a to onaj ko ga vozi kratko vrijeme lako primijeti.to je moje iskustvo
 
Kod mene na T40 prednja vuca se pali kada proklizaju zadnji tockovi a prednji stoje u mestu. Da li je to slucaj i kod tebe?
 
Ako je tako onda je isto rješenje u diferencijalu kao i kod T40, pali se sama kada zadnji prokliže za jednu trećinu obima i radi i naprijed a i u rikverc. Samo rješenje je jako jednostavno.
 
Nema sumlje da su im prednje vuce mehanicki iste. Resenje jeste jednostavno ali zahvaljujuci kardanima na krajevima anslah je dosta mali. Da li prenos snage iz manjaca na prednji most regulisan preko uzduznog vratila kao kod t40 ili postoje kardani.
 
po men ije VTZ dobar traktor jedino da ima jos koju sporiju brzinu i da se prednja vuca pali ka ja hocu da je ukljjucim je kod mene je dosta brdovito ..
 
Ja sam napisao na prethodnoj str da mu se prednja ne ukljucuje u rikverc i tako je i bilo na ovom sto sam vozio,bas sam ga probao uz neku obalu,prvo unapred i tad se odmah ukljucila,a u nazad nije htela.
Evo bas jedna situacija sa oranja,orana je ledina negde gore u sjenici i imalo je dosta kamena. Cale je vozio taj traktor a njegove kolege rakovica 65 i imt 549 dv.Oni su morali da stavljaju neke dodatne tegove jer im plugovi prosto nisu isli u zemlju a on je sam drzao dubinu zbog potisnog hidraulika. A kad bi ulazio u brazdu pa mu zadnji desni tocak sklizne u kanal i traktor se fino zaljulja,kao da mu malo fali da se prevrne.:osmeh:
Sto se tice prednje vuce oko nje neznam,nisam do sada imao iskustva sa bilo kojim drugim rusom ili belarusom...
 
na mom VTZ se pali u rikverc isto kao i napred, samo bih vise voleo kad bih je mogao prepraviti da se manuelno ukljucuje ..
 
pa prodao sam ga 4900, s obzirom da je placen 3850 dobro sam prosao
lgim0029g.jpg
lgim0030k.jpg
lgim0032t.jpg
 
i zaradio. Kako si generalno zadovoljan sa njime, da li ima probleme sa menjacem?
 
pa iskreno receno ja nisam imao nikakvih problema sa njim, samo sam mu menjao filtere, ali vec su gume bile ispucale a lamela zrela za menjanja pa sam ga prodao i sa uzimam nekog duplaka malo jaceg, za VTZ delovi deru sa cenama
 
LJUBI RUKE TOM KOJI JE KUPIO NIKAD VISE NE UZIMAJ TO MOJ JE BIO STAR DVE GOD KAD JE OTKINUO RADILICU NA 300 h Nigde delova a i AKO BIH NASAO OPET BI PUKLA PO MENI NAJGORI TRAKTORI NEBI DAO MOJE RUSKE TRAKTORE IZ 75 god za njega novog
 
pozdrav ,problem je skoro kod svih vrsta traktora ,novih loseg su kvaliteta,,za mene su najbolji od 75 do 90 godista .a kod starih traktora problem je kad mu zamijenis dio stavis nov ,brzo se pokvari isti dio jer su i delovi loseg kvaliteta .iz iskustva :na mom vladi za 5 godina sam slomio 4 spojnicke osovine jer sam sve kupovo nove i ugradjivo ,dok nisam nasao polovnu staru.i sad je sve ok
 
Neznam zasto bas toliko losih reci o ovom traktoru????? Mozda neki previse ocekuju od njega... Primera radi ima jedan kod mene u selu i coek dosao od mene da pozajmi topling da izore njivu (njegov sredio) pa posle oranja vradio o moj isto sredjen!!!! Nisam mogao da verujem kako ga uvio sav... ako da je taj traktor 100ks!!! A topling je bio od Rakovce ako se dobro secam...

Interesuje me koliko tacno ima konjskih snaga VTZ 2048??? Jer ima 55ks???
 
Neznam zasto bas toliko losih reci o ovom traktoru????? Mozda neki previse ocekuju od njega... Primera radi ima jedan kod mene u selu i coek dosao od mene da pozajmi topling da izore njivu (njegov sredio) pa posle oranja vradio o moj isto sredjen!!!! Nisam mogao da verujem kako ga uvio sav... ako da je taj traktor 100ks!!! A topling je bio od Rakovce ako se dobro secam...

Interesuje me koliko tacno ima konjskih snaga VTZ 2048??? Jer ima 55ks???
Ja sam ga imao mozda 7-8 meseci i ja sam bio zadovoljan sa njim, imao je 2000 sati i fino je radio, kabina dobra za jednog coveka, nije trosio malo a nije ni puno, ja sam prodajom odma zaradio 1000 e na njemu i jos je radio pored toga bez ulaganja, ali morao je na prodaju jer to jednostavno nije bio traktor za mene iz dosta razloga...
 
Nazad
Vrh