VTZ

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Kako ovo nije obican Vladimirac evo teme za njega i slicne traktore :cao:
inace je slikano danas kod druga za vreme stelovanja dizni i sl tekucih problema
r89hc6.jpg

2urmo07.jpg

kvacilo brzine i kardana posebno sve
2hmf0d4.jpg

1041c7r.jpg
 
au-ovi su baš u fazi tekućih problema.kad to majstor fife sredi uh. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1260116540[/time]
_________________________________________________
A bejahu to nekad prave mašine
 
jel imas jos koju sliku VTZ-a ili neke mane i jos nesto da dodas da ne idemo u off sa ovom pricom oko domacina koji odrzava i onog koji je odrzavao
 
North ARMY je napisao(la):
Kako ovo nije obican Vladimirac evo teme za njega i slicne traktore :cao:
inace je slikano danas kod druga za vreme stelovanja dizni i sl tekucih problema

kvacilo brzine i kardana posebno sve
da li ti je kolega zadovoljan sa ovim vtz traktorom
 
Tesko onom ko bude morao da opravlja mejac na ovom traktoru ima da se napati kao Sizif!Sam menjac je dosta jednostavan ali doci do menjaca pa to je ludnica! Imao sam jedno takvo iskustvo i nebi ga radio vise ni za koje pare!!!
 
Za koliko para moze da se nadje u dobrom stanju taj vtz 2048 od 55 konja? Vozio sam ga par dana,uzeo iz jedne firme.Dobro ore ali sa tockom,dobro vuce i tezak je,oko 1700kg...nije veliki potrosac koliko sam stigao da primetim,Deutz-ov motor.
Samo ima 2 mane: visok je i nije bas za stranu,i nema prenos na izlazno vreteno preko menjaca.
 
i ja sam zainteresovan za vtz 2048,cak sam nasao i jedan u oglasima.vise me interesuju njegove tehnicke karakteristike za oranje i vucu dvorednog zmaj-evog beraca za kukuruz.hvala svima nasavetima i odgovorima
 
Nemam lično iskustva sa tim traktorom ali sam čuo veoma, veoma loše stvari o njemu, posebno se žale na hidrauliku i mjenjač. Sigurno je da ovdje ima ljudi koji su se lično sreli sa tim traktorom pa ti mogu prenijeti svoja iskustva.
 
Vozio sam jednog par godina,kupljen nov 2001. Malo smo ga koristili u oranju,par hektara,nesto manji potrosac od rakovice,ima snage i tezak je.Za oranje mu treba tocak jer mu nije precizan hidraulik,ali moze da ore i ako nece plug u zemlju jer ima dvosmerni klip.Mana mu je slab hidraulik,ali to se da srediti kad se poluga koja vuce poteznicu zakaci na drugu rupu,blize lancima. Da povuce,moze dosta, jer je duplak a i tezak je oko 2,7 t .Prednja vuca se ukljucuje automatski,ali samo kad ides ka napred,u nazad se ne ukljucuje.Kardansko vratilo nema opciju da ide preko menjaca,nego samo direkt.Saltanje moze da bude nezgodano,ali se brzo naviknes.Ako budes kupovao,proveri da li je kardansko vratilo sa 5 ili sa 6 zljebova,jedna firma je kupila, a nisu videli sve dok im nije zatrebao kardan,pa su morali da nose na strug i prave novo. Proveri i rastojanje zadnjih tockova,mozes malo da ih razmaknes jer je visok traktor pa da bude stabilniji.Inace je veliko rastojanje od tla do naj nize tacka,pa je dosta prohodan.Znam da su se neki zalili na zavrsnu obradu,procuri ulje na dihtunzima,ali to je od modela do modela,jer ovaj sto sam ga ja vozio nije imao tih problema.Ima hidro volan,ali nema bas veliki ajnslag tockova. I jos nesto,kocnice su mu mana,slabe su bile kad je kupljen traktor,mi smo nesto stelovali,zatezali,ali nije se mnogo promenilo,sad ko zna...
To je sto ti ja mogu reci,sad, ako neko zna vise neka kaze,a za berac ne znam,ali po mom misljenju bi trebalo da moze da vuce,pa i u strani.

---------- Poruka napisana u 21:26 ---------- Prethodna poruka je at 21:10 ----------

Evo par slika...

slika37jz4.jpg



slika40zt7.jpg



slika39dw7.jpg

Slike pozajmio sa komsiskog foruma...
Ovaj pusta ulje na sve strane,a taj koji sam ja vozio,je takoreci suv dan danas.
 
Koje su cene ovih traktora i da li se mogu naci kod nas bez prednje vuce i koje bi tada snage bili?
 
Imaju i bez prednje vuce,i iste su snage 2048 je oko 51hp a cenu ne znam...
 
Pronasao sam modele od 30 hp, to su 2032 bez prednje vuce i 2032 A sa prednjom vucom. Sto se tice modela 2048 kazu da im je menjac losa strana jer je motor prejak, a sa 2032 mislim da je odnos snage i menjaca optimalan, jer bi to trebalo biti kao stari t-25 od 31 hp samo sa novim limovima. Ako neko zna cene ovih modela od 30 hp sa novim limovima novih, polovnih neka napise.
 
ljudi pozdrav svima, interesuje me da li se na ovom VTZ-u 2048A moze automacka prednja vuca prebaciti na ono da je ja palim kad mi je potrebna, hvala unapred! ! :osmeh:
 
Mislim da 2048A ima istu prednju vuču kao i T40 i isto rješenje prednje vuče, tj. nema "normalan" diferencijal. Ako je tako, ne može se prepraviti.
 
zombie_666 Nisu iste prednje vuce. prvo vizuelno, drugo pronasao sam podatak da na VTZ ne radi prednja vuca u nazad, dok kod LTZ to nije slucaj.
 
Ja imam taj vtz 2048a i prednja vuca radi i naped i u nazad kad idem samo neznam da li bih mogao to da prepravim da je ja palim kad mi to odgovara, jer kod mene tereni nisu bas najbolji pa molim za pomoc oko toga ??
 
Nazad
Vrh