Pumpe za vodu sa elektromotorom koje se koriste u navodnjavanju

Koja pumpa bi mi trebala za sistem kap po kap na 8 ari paprike?Bunar sam planirao 8-10m fi 160mm to je pored kanala i ima vode na 2m dubine.Da nije preterano skupa.
Kupis naj obicniju onu rusku pumpu na pijaci od 0,55kw
spojis je okiten crevom i na kraju montiras sito sa nepovratnim ventilom zabodes u bunar i teraj moze da tera 1500 kvadratnih metara.
 
Imam pitanje drugari, ako usisno crevo negde nije dobro spojeno i pumpa dobija vazduh, da li pumpa proizvodi drugačiji zvuk? Pre dva zalivanja sam prvi put čuo taj zvuk. Pumpa na početku lepo radi, onda krene to pištanje i traje neko vreme, onda opet normalan zvuk?
 
Ništa se ne boj i moja nekad šušti ,pišti i slično ,dokle god ne curi voda iz nje sve je dobro .
Obično se čuje šuštanje ako se voda vrati nazad dok je pumpa ne povuče ,ako je sve normalno čim upališ pumpu voda odma mora ić, ako ide sa odgodom onda negdje malo vuče zraka na usisu .
 
Sutra cu snimiti pa cu okaciti na YouTube da cujete.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
 
Pocela pumpa nesto da mi zavija, pisti. Radi normalno i onda na par sekundi pisti , pa onda opet normalno , da li da ja to saljem u servis dok je pod garancijom ili je to ok ?
Evo snimka, do 10te sekunde se cuje kako pisti

[video]http://vid232.photobucket.com/albums/ee273/stdeyan/VID_20150414_183541_zpsr7xdw5id.mp4[/video]

VID_20150414_183541_zpsr7xdw5id.mp4


Je l' ovako pisti ??
 
Ja moju jos nisam poslao u servis, cekam da se jave ovi iz prodavnice gde sam kupio (kanego ns) jako neozbiljno , uzeli broj telefona, javice se , evo vec nedelju dana nista..
 
Pa koristim je ,nekad pisti nekad ne.. Verujem da je neki od lezajeva/biksi ili na motoru ili na pumpi , ako je posaljem u servis, javicu sta je bio problem
 
evo da postavim pitanje na ovoj temi pa se nadam da cemi neko od kolega sa iskustvom pomoci
Kolege i pored ove kise ja planiram da resim navodnjavanje vocnjaka. Nemam struje na vocnjaku a bunar ne velikog kapaciteta(55m dubina, 2,5 cola) za motornu pumpu pa razmisljam o agregatu i pumpi, e sada me zanima da li neko ima iskustva sa kineskim agregatima, ja sam nasao neki sto moze da mi zadovolji moje potrebe u pitanju je agregat od 8.5kw moja pumpa je od 1,1kw . Da li mi je taj agregat resenje i da li ce moci da mi gura pumpu i da li neko ima iskustva sa ovim kineskim agregatima, uglavnom su svi isti samo sto razlicitih imena?
 
Ako zaista daje struju od 8 kw to vam je i previse 3.5 do 4 kw vama bi odgovarao sasvim pristojno
ako pumpa vuce vodu sa te dubine a agregat proizvodi struju radice bez problema...
ja ima agregat willager 2.2 kw a pumpu 0.75w tzv raketa i radi odlicno!
 
pozdrav svima, treba mi pomoc oko sistema za zalivanje ako je moguc ovako kako sam ja zamislio zbog daljine njive. koja bi pumpa trebala kao i presek creva (plava boja) od pumpe do njive. u Njivi su 16 traka do 100m kapaciteta 10l/h/m. evo slike u prilogu da bude jasnije.

os49wy.png
 
Pozdrav svima,imam jedno pitanje za iskusne ljude ,bušio sam bunar za vodu u placu iza kuće,na 12 metara sam dosao u šoder i imam konstantni nivo od 2,5 metara vode,ukopao sam šaht 2,5 metara da bi nekada mogao da postavim hidrofor,ali trenutno koristim Pedrolla centrifugalnu pumpu za zalivanje kapaciteta 3000l/h ,pumpa ima izvod 1 col,ali sam ja sve reducirao na 3/4 jer mi nije potrebno da zalivam vecu povrsinu,problem je u tome što pumpa nakon nekih 250-300 litara jednostavno ispusti i radi na prazno,kad je iskljucim i ukljucim ona opet nastavlja da baca vodu bez problema i tako opet nakon nekog vremena ispusti i tako u krug ukljucujem ,iskljucujem,dali neko zna razlog zasto ispusta ,proveravao sam ,vazduh ne dobija nigde,ne curi,pumpa je nova,dali bi trebao da se ukopam jos malo u dubinu jer iako pise na njoj da je usisna moc do dubine 9 metara ,znam da im je maksimum 6-7 metara od nivo vode,ima li neko neki predlog,savet,hvala unapred
 
@demo86 meni je slicna povrsina samo malo vise redova i napajam sa DMB pumpom to sasvim normalno. Pumpa kapaciteta oko 500-600L u munuti ce to uredno da odradi tako da i kineske pumpe to mogu kapaciteta oko 500-600L.Crevo najbolje uzmi laflajet 2col i proveri cene a imam prodavnicu koja je verovatno medju najeftinijim u regionu za to. 118din je 1m lafajet creva jer sam prekljuce kupio 100m.Mozes i obicno crevo posto je mali pritisak i ono je jos jeftinije ali ovo mozes koristiti i za top ili rasprskivace jer trpi oko 4-5 bar pritiska sigurno.Sklopke 1 par su oko 900 din otprilike.

- - - - - - - - - -

@veseljak meni to mirise da ti nemas dovoljno vode dotoka u bunar i vrlo brzo pumpa to izvuce i padne nivo gde onna vise nedohvata vodeni stub. Cim malo sacekas voda nadodje i imas je krace vreme. Probaj izjutra najbolje trebalo bi bolje da se ponasa. Ali skoro sam siguran da ti bunar sa dotokom pravi problem.Vrlo su retki ljudi koji znaju pronaci pravi izvor vode, jer i kod nas je to cest problem
 
Da nemaš dovoljan dotok vode . Kažeš imaš 2.5m vodu , kako misliš? Jel vrh vode 2.5m od površine ili je vrh 2.5m od dna bunara (cijevi) ?

Ako je vrh vode na dubini oko 9m nije ni čudo što ne radi , pokušaj pronaći dubinsku pumpu , ako ima dotoka vode ona će raditi ili ako ukopaš šaht dublje ali možda i 2m radiće i ova . Kakav bunar je u pitanju , koji fi?
 
hvala ljudi,u pitanju je buseni bunar sa ca cevom od 2 cola,ukupna dubina je 12 metara,od toga ja sam ukopao sahtu dubinski 2.5 m,nivo vode u cevi je 2,5 metara tako da do vode u šahtu imam 7 metara, sto se tice dotoka vode na nekih 10 metara od mene nalazi se seoski bunar koji snabdeva celo selo sa vodom 350 domacinstava,mislim da to nebi trebalo biti problem ali nisam siguran, desava se da vuce vodu i odjednom ispusti,kad iskljucim i posle 5-6 sekunde ukljucim ona nastavlja da baca normalno i tako palim gasim po nekoliko puta ali sto se tice pritiska zadovoljan sam,neznam dali da probam da smanjim na 1/2 cola ili da se spustim jos malo u sahtu, samo da napomenem crevo je u vodi nekih 1metar
 
Produbi šaht ako možeš još bar metar -metar i po pa ćeš vidjeti , ali liči da nema dovoljno dotoka vode . Kolko dužine cijevi si izbušio rupice ili koliko rupica ?
 
cev je izbusen 1 metar,rupice su gusto izbusene burgijom 5 mm,taj cev mi je pre sluzio u njivi dok sam se bavio baštovanstvom,tako da je to ok,ima dovoljno rupa za dotok vode,ujutru cu probati jos metar da produbim saht pa da probam
 
Ako sam skonto imaš usisni vod 3/4 koji je u cijevi 2" i mislim da ti je bolja solucija da produžiš usisni vod do dna nego da se patiš sa kopanjem .Pumpa ti pokupi svu vodu sa tog 1 metra koji je u vodi i onda staje dok se ponovo ne digne nivo ,samo turi usisni vod do dna i dolaziće više ode nego pumpa može izvuć.
Ja imam bunar 8 m u bašči 5/4 ,pumpa centrifugalna i sad kad je suša izvuče 300 litara vode i presuši,za pola sata opet mogu pumpat dok dođe nivo.
 
Nema veze , čim mu padne voda ispod 8m razlike od pumpe prekinuće , ja nemislim da će išta postić ako produži ususnu cijev do dna , ali to mu je najlakše da proba.
 
Nazad
Vrh