Samoutovarne prikolice

Nije ugasila poljoprivreda. Gazde će ostati gazde. Ako mu bude skupa nafta gazda će platiti ljude da vuku pošto konja više nema.
Ni za tebe se ja ne bojim, ti ćeš barem lako doći do volova, a ja ću valjda jarčeve da prežem u samoutovarna kola.:haha:


Samo da ne upregnu nas dok možemo da vučemo:ppozdrav:
 
Ovih dana cu gledati neke prikolice samoutovarne, primarni cilj sakupljanje biomase posle kombajna u usevima kukuruza(rad sa seckom na adapteru) i psenice . Gledacu da budu sto vece zapremine.
Jel moze neko da mi preporuci nekog proizvodjaca?
Koliko treba da ima nozeva , da li mozda moze li da radi i bez njih?
Vidim spominju se prikolice za silazu i senazu, ima li neke konstrukcijke razlike na njima pa da neke ne mogu da rade ovo sto planiram(da bih znao kakve da trazim)?
 
Biomasa je u principu sve oko nas, pa možeš to malo više u detajle.
Mislim, koju robu bi kupio i za koju namenu.
 
Zato ti i netreba neka sa puno nozeva, ove sto su za sjenazu imaj malo uzi tunel barem je naovoj mojoj tako moja ima 24 noza ali ja koristim samo 12 posto samo sa njom dovlacim zeleno za dnevne potrebe.
 
I ja sam pazario jednu samoutovarno prikolicu, treba za koji dan da je uvezem iz Bosne, izgleda dosta lose.
 
Ovih dana cu gledati neke prikolice samoutovarne, primarni cilj sakupljanje biomase posle kombajna u usevima kukuruza(rad sa seckom na adapteru) i psenice . Gledacu da budu sto vece zapremine.
Jel moze neko da mi preporuci nekog proizvodjaca?
Koliko treba da ima nozeva , da li mozda moze li da radi i bez njih?
Vidim spominju se prikolice za silazu i senazu, ima li neke konstrukcijke razlike na njima pa da neke ne mogu da rade ovo sto planiram(da bih znao kakve da trazim)?










Ima kod mene u selu jedna sipova polomljen je jedan zubčanik mislim da bi se moga uzeti za 700-800 era
 
Koliko otprilike stane u te prikolice sena-deteline i kako se istovara sa njom.Kod nas se uopšte ne radi sa njima ali izgleda da nije loša stvar.
 
Ovi su stvarno pametni-treba učiti od njih.Malo su komplikovaniji ali šta je tu je.


Za mene su ti Amisi stvarno ljudi za koje nemam reci.. Toliko se kao protive svemu sto je iz danasnjice rade sa konjima kao pa na kraju upale motor i sve to izbaliraju sa motorom i presom koja stoji u mestu..
Pametno nema sta...

Taj motor dal je radio u mestu ili u traktoru isto im je a ta presa je mogla i da ide za traktorem tako da nije bilo potrebe da se ni oni muce a ni ovi konji...

Stvarno su pametni da ne kazem kolko..... :off_topic:
 
Mazohisti :osmeh:, polako stici ce i oni do traktora, samo sto ce da ga osvestaju svojom verom ili sta im je to vec, i zvace se amistor :sjasi:...
 
Nisam jos nista.... Zvao sam coveka, o tvrdi da je 100 posto ispravna, mada na slici se vidi da su oni tockici na pick apu rascepili, a i limovi na njemu su pokrivljeni, mada trebalo bi da odem da pogledam...
A nasao sam i kod mene jednu, mogu da je uzmem za nekih 400 evra... Neka austrijska prikolica, fali joj kardan, nozevi, kaisevi da se promene.... Coveku stoji vec 10 godina garazirana... Pa cu odluciti ovih dana...
 
Nazad
Vrh