Samoutovarne prikolice

Da li neko, ili neku u vasem kraju ima na prodaju samoutovranu prikolicu! (pisite u poruci)
 
Prodaje se jedna u N.Beceju.Mogu da se raspitam,ako te treba....
Hvala prijatelju, ali mnogo mi je to daleko ne isplati se :(

---------- Poruka napisana u 12:11 ---------- Prethodna poruka je at 12:01 ----------

Te šapurike sve još imaju na sebi ljuštiku, da li bi to pomoglo da je uhvati samoutovarna prikolica ili da se manem razmišljanja o kupljenju šapurika iza kombajna...
Jedne godine sam se oprobao u tome i nije lose malo sporo mora da se ide, ali inace skuplja ih fino!
 
Moze li mi neko reci koliko ova prikolica ima nozeva, odnosno sta brojim?



pottinger-trend-1,201291894035-1.jpg
 
ja ako sam skontao lepo onda ove duple sto vidis na osovinama hvataju masu i navlace je preko nozeva koji su fiksni - ne pomeraju se, a noz stoji izmedju dva kraka te jedne duple
 
nije uvjek tako kod mene ima dva reda noževa pa jedni noževi prolaze kroz te duple prste a jedni pored njih
 
'Amišni su ovi Amiši, nema šta! :osmeh:
Što se tiče samoutovarne prikolice preko pogonskog točka - svaka čast! Glupo mi je samo da kad već koriste stacionarni motor(avionski, ja bih rekao) za pogon prese, zašto onda to ne rade traktorom kao ljudi.

Što se tiče lakih radova, pa do oranja na alternativnu vučnu silu, imamo i te kako šta da učimo od njih. Ne moraju naša deca i unuci, kada nafta postane cenovno dostupno samo za brodove, da se pate kao naši dedovi i pradedovi da koračaju za plugom umesto da sede i da skupljaju seno drvenim grabljama umesto da to čine odgovarajućim mašinama i oruđem na živu poteznu silu.
 
Poslednja izmena:
Komšo,ako se bude moralo vratiti na rad sa konjima,poljoprivreda je kod nas ugasila.Mnogi neče ni sada da rade a kamoli na o ruk.
 
Komšo,ako se bude moralo vratiti na rad sa konjima,poljoprivreda je kod nas ugasila.Mnogi neče ni sada da rade a kamoli na o ruk.

Nije ugasila poljoprivreda. Gazde će ostati gazde. Ako mu bude skupa nafta gazda će platiti ljude da vuku pošto konja više nema.
Ni za tebe se ja ne bojim, ti ćeš barem lako doći do volova, a ja ću valjda jarčeve da prežem u samoutovarna kola.:haha:
 
Nazad
Vrh