Samoutovarne prikolice

Proslog meseca sam u Rumi na vasartu gledao jednu samoutovarnu prikolicu, koja bi mi trebala za spremanje senaze. Marke je Sip, cini mi se da je imala 6 nozeva, hidraulicni pia-ap, i drvene stranice. Covek je za nju trazio 1400 evra, ali moze da se dogo vori i za manje. Sta vi mislite za cenu, posto ja stvarno ne znam koliko se krecu?
 
U Sloveniji, ima svaki oglas ( u principu) naznačenu regiju.

Pitanje je da li je racionalno kupovat na taj način utovarku za 1000 eura, a kod ranga 4-5.000 dobiješ avijon u usporedbi s cenama u Srbiji.

Ako se skupi više kupaca, pa napunite tegljač i uvoz ide na jednog, onda nije ni trošak visok.
 
Ma moze to i ovde da se nadje za male pare, samo treba traziti. Skoro je ovde u okolini prodata jedna Sipova u dobrom stanju za 500 evra, da sam cuo ranije otisao bih da je kupim
 
Bar 8, ali što je krače narezana to bolje. Nekada smo imali sipovo samutovarno prikolicu sa 8 noževa, ali je bila zajebancija u silosu. Sada imamo claas-a sa 24 noževa i mogu reči, da me mnogo manje bole ruke.
 
Kukuruze berem isključivo zbog šapurika koje su mi potrebne za loženje. Da kombajn može na neki način pokupiti šapurike, ne bih brao više od dve tri prikolice kukuruza za svinje. Kombajner mi je rekao da bi eventualno moglo da se postave neki usmerivački limovi na kombajn pa da šapurike ispadaju u jednoj relativno uzanoj traci.

Da li bi ove samutovarne prikolice mogle posle da kupe te šapurike, posle vršidbe, iz te trake?
 
Mislim da bi to teško išlo, šapurika je sita i gadna za zahvatiti čak i lopatom, znas kako se to rasipa. Sigurno je da bi "uhvatila" dio, ali ne vjerujem da moze bas dobro da pokupi.
 
Te šapurike sve još imaju na sebi ljuštiku, da li bi to pomoglo da je uhvati samoutovarna prikolica ili da se manem razmišljanja o kupljenju šapurika iza kombajna...
 
Ok, hvala! A jel ima neko ideju kako bi te šapurike iza kombajna mogle da se pokupe. Varijante da se nešto montira ili kači na kombajn ne dolaze u obzir pošto kombajneri ne pristaju na to. (Dakle, kupljenje šapurika iz traga nakon što kombajn napusti parcelu.)
 
Sakupljanje tuluza/sapurika ovakvim prikolicama mi deluje kao vrlo komspromisno resenje, s obzirom da je potrebno kupiti samo jednu masinu(prikolicu naravno, a vidim da se moze naci povoljno), radnici ne trebaju(prikolica sama skuplja na njivi, a kuci takodje sama istovara), balirka ne treba. Koliko ks je potrebno za jednu prikolicu, npr od 20 kubika?
Sto se tice komabjna moglo bi se dodati na repu , kod slamotresa po 2 plekana usmerivaca mase, koji ce svu masu koja ispada preko slamotresa da slazu na red , da bi bilo olaksano skupljanje, a i time ce taj red da bude nesto izvisen.
 
Nazad
Vrh