Samoutovarne prikolice

Nisam jos nista.... Zvao sam coveka, o tvrdi da je 100 posto ispravna, mada na slici se vidi da su oni tockici na pick apu rascepili, a i limovi na njemu su pokrivljeni, mada trebalo bi da odem da pogledam...
A nasao sam i kod mene jednu, mogu da je uzmem za nekih 400 evra... Neka austrijska prikolica, fali joj kardan, nozevi, kaisevi da se promene.... Coveku stoji vec 10 godina garazirana... Pa cu odluciti ovih dana...
Koliko ona od 650 ima nozeva, stajala je izgleda duze vreme pa je malo oronula, trebalo bi da je ispravna nema ru sta da se kvari veruj mi.

- - - - - - - - - -

@ Sanana mozes li ti ovu tvoju brze da poteras ili je sbogsnimanja ovako sporo?
 
@ Sanana mozes li ti ovu tvoju brze da poteras ili je sbogsnimanja ovako sporo?

Mogu da je brže poteram, ali kad je več preko pola puna i kad je red malo jači ugasi malog 539 kad povuče malo više mase u sebe na noževe, pa onda najbolje idem 3. i pred kraj 2. sporom i još se zna desiti da ako povuče previše ugasi malog 539.
Inače kad kupim za zeleno svakodnevno teram sa 565 u 1. direkt na nekih pol gasa i to ide bez frke, ali kad se radi senaža moram ići sporije dok se nakupi više od pola prikolice.

Šanana Imas li kakvih problema kasnije sa kvarenjem senaze i izuzimanjem posto jako krupno sece?
Nema problema s kvarenjem, mora se samo paziti da se masa ne prosuši previše. Gazimo sa velikim traktorom malo duže vreme i odlično se sabije i potom samo treba dobro zatvoriti silos po mogučnosti sa što više tereta gore jer če uvek malo sesti silos nakon zatvaranja, mi gore stavimo pesak i to je to.
Jedino što je teže izuzimanje senaže, ali znali smo raditi sa starom prikolicom bez ikakvih noževa, e to je bila muka Isusova, ovo je sad upola lakše, a kako bi tek bilo da ima 10 ili više noževa :)
 
Evo moje samoutovarne, malo smo je farbali jer nije lepo izgledala, ovaj prednji kraj je letos farban pa se malo razlikuje od zadnjeg dela, jos neke sitnice da se ofarbaju i to je to od mene..
img20150213150749.jpg
[/IMG]
img20150213150801.jpg
[/IMG]
img20150213150812.jpg
[/IMG]
img20150213150825.jpg
[/IMG]
img20150213150913.jpg
[/IMG]
img20150213151015.jpg
[/IMG]
img20150213151025.jpg
[/IMG]
img20150213151040.jpg
[/IMG]
img20150213151229.jpg
[/IMG]
img20150213151238.jpg
[/IMG]
img20150213151250.jpg
[/IMG]
img20150213151306.jpg
[/IMG]
img20150213151316.jpg
[/IMG]
 
Jel prednji kraj farban sa nitro-zelenom? inace zelena kao boja-farba najbrze izbledi na suncu.
E prednji kraj sam farbao letos jer to nisam mogao da gledam kako je lose izgledalo, a farbu samo kupovao kod nekog coveka sto radi auto boje i mesao je boje da dobije tu ali posle kada sam kupovao jos nije bas pogodio nijansu a i taj prednji kraj je jos malo prljav i kao sto rekoh farbam letos, valjda ce se ujednaciti :osmeh: to sam sve skidao u delove rasklopio pa prebrusio lepo, temeljna pa zelena na kraju.

- - - - - - - - - -

Koliko ti je dugacak kardan od prikolice, kada ga skroz skupis ?
nisam siguran mozda oko 1m, znam da mi od rotacione nije mogao nego sam morao duzi da kupim.
 
Druze vec sam ti jednom cestitao da se ne ponavljam opet, da brzo zaradi neku noviju i bolju. Reci mi sta joj pise u saobracajnoj posto je registrovana, prvi put vidim da je neko registrovao, ja sam za moju pitao da registrujem i rekli mi da ne mogu dok ne ugradim kocenje da kocim sa traktora (vazdusne) a ima rucna na njoj napred ali tako ne moze.
 
Hvala na cestitkama...

- - - - - - - - - -

Druze vec sam ti jednom cestitao da se ne ponavljam opet, da brzo zaradi neku noviju i bolju. Reci mi sta joj pise u saobracajnoj posto je registrovana, prvi put vidim da je neko registrovao, ja sam za moju pitao da registrujem i rekli mi da ne mogu dok ne ugradim kocenje da kocim sa traktora (vazdusne) a ima rucna na njoj napred ali tako ne moze.

Pa i ova ima samo rucnu kocnicu...
Pise sve kao i saobracajnoj od kamiona, samo nema, broj mesta za sedenje i nema pogonsko gorivo...
 
Jedno pitanje...
Kada ukljucim prikolicu, oni srpovi sto guraju masu na nozeve i u prikolicu, pomalo zastajkuju, okrecu se ali pomalo trzaju... Sta moze da bude uzrok ?
 
Nazad
Vrh