Nerast za priplod

Da se pohvalim,nerast star 5.5 meseci juce naskocio na krmacu i isterao zilu.Naravno matori je overio,za slucaj da mali nije polno zreo,ali mi je bitno da ima zelju da skace.
 
Izvinjavam se malo sam pogresio stize nerast Belgijski Landras.


Pa kome treba seme mogu da mu nabavim tj dam broj telefona.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima jasam novi clan foruma iz makedonije poceo sam da se bavim pomalo sa svinjarstvom imam nekoliko martorica i 2 neresta javio mi se veliki problem kupio sam beli pietren nerest stari 8 meseci i oko 140kgm ekstra kvalitet duzina,butkice sve ekstra ali nece da skace uradio je jedan skok odmah na pocetku kad sam ga uzeo i toliko reko mi je veterinar da ima otecene zglobove pustio sam ga danas opet i nece samo gura krmacu vrti je u kruk a skok nikako,pa molio bih ako neko moze da mi kaze neki savet dali ce uopste poceti da skace ili ne smalio sam mu hranu oslabeo je malo ali tesko ustaje tresu mu se zadje noge na ustajanje
p27-07-131107.jpg
dsc08097.jpg


- - - - - - - - - -

Zar nema niko da kaze nesto u vezi problema sa nerestom?
 
Poslednja izmena:
Ovo je belgijski landras ako se ne varam.Exsta je! Pusti ga da seta malo po nekoj zemlji i bice to ok sigurno..
 
Poceo sam vec 3 dana kako idem sa terapijom teracemo 5-7 dana danas kakda sam pustio ruku da opipam zglobove na zadnje noge poceo je da bezi kao lud kada sam poceo da masiram zglobove sednuo je na zemju vidi se da ima dosta bolova nadam se da ce se oporaviti.
 
Poslednja izmena:
koliko vremena treba da prođe od kad uštrojim nerasta pa da ga mogu klati?
ima li razlike koljem li ga sa 9mjeseci ili sa 3 godine za vrijeme do klanja?
 
Odlicni su ti,i pietren i landras a reci mi sta ti je sa onin belim pietrenom,on je odlican. jel kupujes negde nerastove ili su od tvoje selekcije.
 
Uvek svaku godinu kupim po jedan za mene a imam i moje sada bas imam jednu turu 10 komada majka pietren pripustena na beli pietren izasli su ekstra kvalitet ostavicu 2-3 za nezimice i posle pripustim na durok-pietren
Inace kada mi treba nerest uvek kupujem od istok tipa koj se bavi veoma dugo sa svinjarstvom i ima eksra kvalitet
evo imam jednu sliku da vidis kako izgleda tovni materijal kod tog prijatelja,polako sam i ja dosao do slican kvalitet posto je ta ista genetika i kod mene.
imagehandler-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh