Nerast za priplod

Molim za misljenje u vezi nerasta za priplod.Naime imam u blizini priliku da uzmem musko prase (za priplod)v.jorksir u cistoj rasi su mu i majka i otac.jedino me brine sto je to prase najmanje u leglu(tako ispalo),pa neznam da li to moze da ima uticaja na potomke da budu i oni sitni.Sto se plodnosti tice mislim da to nece imati veze.Inace i otac i majka su mu sa farme polj. skole u Svilajncu i covek mi daje po ceni kao i za nakupce-240-250 din./kg.
 
Poštrojen pre 10dana.Zgodno prebolio, samo 1 dan nije jeo.Dole na slici kljova od nerasta zaklanog pre 10 god. Težio 420kg.:ppozdrav:
jzqc8.jpg
fcu3ae.jpg
 
Molio bih vas da mi kazete,sa koliko meseci je nerast polno zreo.Googlao sam malo i nigde ne nadjoh neki podatak.Kakva su vasa iskustva?,sa koliko starosti ga pustate da skace.Da li moze sa 8 meseci(tada mi treba)?.
 
rezervisao sam nerasta poludivljaka (otac divljak a majka landras). Ostavicu ga da imam malo egzotike u oboru. Mozda uzmem i koju krmacicu pa da pripustam domace na njih, videcu...
 
Ranbobas ..Izvini prijatelju ali moj savet ne uzimaj takvo prase jer ce ono preneti genetiku na potomstvo...genetika je cudo a sa losom genetikom i djabe da ti dajju...samo lepo prase...gledaj broj sissa da je veci od 13...da li je njuska pravilna,,,trj da nije deformisana...gledaj kako gazi...ako gazi na vrhove papaka uzmi jer ce moci da daa drzi tezinu..i tako...ali nikako gedju...jer nesto sa jim nije u redu...pa svoje gene ce preneti na svoje potomce...los prirast..losa konverzija,,,itd..
 
Pa @none 73,da nisi ti malo zakasnio sa savetom.To prase koje spominjes,ja sam uzeo pre 4 meseca i on sada ima skoro 8 meseci.Pogledaj kad sam ja poslao post za misljenje kolega forumasa.Ovih dana treba da obavi prve skokove,pa cemo videti.Nece on dugo biti kod mene,ako se lose pokaze kao otac.Hvala u svakom slucaju.Pozdrav!P.S.Gazi na vrhove papaka,a za njusku neznam sta treba da gledam.
 
Hvala.Predivan je.Prije kada sam pripušato kod jorlšira svaka krmača je polegla 4-8 komada.A sada po od 10-14 komada.Plodan je.I nije ljen lepo skače
 
Da se malo ukljucim i ovde, sve vas pozdravljam dobre odgajivace. Mene interesuje dali neko ima da proda prase duroka u cistoj rasi. Unapred vam hvala.
 
drugari zna li neko da mi kaze u cemu je problem>kupio sam jednog duroka kao malo gore na slici ima 8 meseci i oko 80 kg.pustim ja njega da nauci nesto dve krmace trazile istovremeno ma jok njega ne interesuje ZASKACE DVE SEKUNDE I SILAZI.Ni da zapocne.Da ga ostavim jos koji mesec ili liferujem jer mi i onako ne nabacuje neku kilazu mada nisam ga forsirao da bude sto laksi ali sad jbg
 
E tebe Mico bas nece!..Mozda je do ishrane?,ako kazes da ga nisi "forsiro",a i kilaza to potvrdjuje.Daj mu jos vremena,naucice i pojacaj hranu(kvalitetnu).Ovog mog ne mozes da odvojis od krmace(koja nije spremna) kad zaskoci.U stanju je po 5.m na zadnjim nogama da trci zajedno sa njom,u nadi da ce da pristane:osmeh:
 
Nazad
Vrh