Ulje u hrani

Tatamata

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2009
Poruka
12
Lokacija
ruma
Da li neko dodaje ulje(suncokretovo,sojino, itd) u hranu ,i gde ga nabavlja?
 
Samo ako je energetska vrednost mesavine niska masnoce zivotinjskog porekla poboljsavajuci odnos animalni/biljni.Kod pilica sam primetio da od uzegle masti "neznaju prestati jesti" a mesari se raduju da im neko odnese
 
ivanhoe je napisao(la):
Samo ako je energetska vrednost mesavine niska masnoce zivotinjskog porekla poboljsavajuci odnos animalni/biljni.Kod pilica sam primetio da od uzegle masti "neznaju prestati jesti" a mesari se raduju da im neko odnese


Ne slažem se. Mislim da je bolje (ETIČKI) za zamašćivanje hrane koristiti ulja i masti biljnog porekla
 
Zivina u prirodi pored bilja ulovi stagid stigne od insekata do misa. Ako nadje truplo zivotinje i odnjega ce kjlucati. Sta je onda eticki :sta:
A ludih kokosi jos nema samo politicara ::lose:: EU je i od pasa i macaka stvorio biljojede :zli: ali jos nismo u EU
 
Po pravili bi u prvu i drugu hranu trebalo dodavati ulja a u zavrsnu masti zbog zasicenih masnih kiselina. kod nas je dozvoljeno dodavanje masti u hranu za zivotinje dok u EU nije ali i oni sadamenjaju zakone da bi dozvolili upotrebu masti zivotinjskog porekla u hrani ako tu hranu ne jedu zivotinje iste vrste od kojih se koristi mast. Opasnosti nema a ekonomski je mnogo isplativije.
 
Otprilike tako nesto. U temi pravljenje koncentrata za tovne pilice sam postavio neke recepte i vreme korsicenja koje hrane. Mast u hrani je odlicna stvar jer povecava apetit i greska je da se dodaje samo zimi vec je treba dodavati i leti jer tada zivina zbog vecih temperatura gubi apetit pa slabije jede. Ako se za pravljenje koncentrata umesto suncokretove sacme koristi zrno suncokreta koje sadrzi oko 40% ulja onda ne treba dodavati ulje ili mast .
 
Kako se nekada ucilo ZIVOTINJSKA mast povecava digestiju hrane.
zato je trebalo da i sojina i suncokretna sacma bude nemasna da se energetska norma ne prekoraci
 
Informacije radi u pocetku sam stavljao sojino ulje,kao i suncokretovo.Pilici su imali ne tako jaku,ali specificnu aromu.Posto sam presao na svinjsku mast ukus mesa je fantastican.Sto rece kolega robins i ekonomski je isplativije.Sto se tice uzegle masti,stvarno ne znaju sta je dosta i mozete je slobodno koristiti.Miris se ne prenosi na meso.Cak sam koristio i vece kolicine pretopljene masti od rostiljskog pecenja.Mirisi na rostilj,a oni se dave u koncentratu.Mora samo biti pretopljena da se odvoji eventualna voda iz mesa ili pecenja,kao i nezeljena drozdina.
Sve ostalo sto stavljam u hranu je biljnog porekla.
 
Ulje u hrani dobra tema za piliće tovne treba po pravilu ići na koncept idealne masti koji u zavisnosti od uzrasta precizira odnos nezasićenih i zasićenih masnih kiselina. Nije svaka mast adekvatna u različitoj fazi tova.... Dodavnje masti kod koki nosilja treba ograničiti iz razloga što povećan nivo kalcijuma u smeši dovodi do stvaranja ca-sapuna, koji je odličan za popravku kondicije kod krava muzara u periodu zasušenja ali ne i za koke nosilje.
 
Ovo za krave stvarno nisam znao,a duzan sam i jedno izvinjenje.Ono sto sam prethodno napisao se odnosi na moje iskustvo sa tovnim pilicima.MOJA GRESKA sto to nisam napomenuo.Sto se tice nosilja,slazem se sa kolegom.
 
Pozdrav. Ja golubovima obavezno jednom godisnje(novembar mesec) dajem proslogodisnju slaninu "sapunjaru~(sa ledja). Dajem im tako sto ceo kais zakucam za gredu u golubarniku,a oni navale da kljucaju. Za 2 dana ostane samo koza:haha: To inace radim po savetu jednog starog,iskusnog i dosta uspesnog golubara i geneticara.On mi je takodje dao odlican recept jesenjeg (septembarskog)ciscenja golubova i zivine~prirodnim sredstvima.
sastojci:beli luk(ociscen) 500g; jabukovo sirce~0,5l;rakija domaca~prepecenica~2dl. Samleti beli luk(najbolje u multipraktiku) pa potom dodati jabukovo sirce i rakiju .Sve dobro izmesati,sasuti u staklenu teglu,prekriti krpom i ostaviti da stoji tako 7 dana. Nakon toga koristiti kao dodatak u vodi za pice( 1 supena kasika na 5l vode).Daje se 15 dana bez prestanka~probajte necete se pokajati!:ppozdrav::ppozdrav:
 
smesa teba da ima od 8 do 10% masti neke cak i 12% ali je problem industrijske smese sadrze oko 5 % jer su odrzive duzi vremenski rok 6 meseci. A za velike farme se koriste masniji koncentrati istog proizvodjaca.
 
Nazad
Vrh