Plasman kozijih proizvoda

Odakle vam gljiva ili kvasac za kefir i jel se razlikuje od onog iz prodavnice. Ja probao jednom kupovni i skroz se razocarao? Doduse i kiselo mleko ima drugaciji ukus kada se kuci ukiseli iako je kvasac kupovni :)
 
Кефир гљиву сам добио од комше, он рече да је добио баш из Ваљева. Изгледом неодољиво подсећа на карфиолчиће из туршије и наравно увећава се временом.
Може и да се замрзне и тако сачува неко време, рецимо у посту или у периодима засушивања, ко има грло-два као ја.
 
Код нас цена козијег сира ("обични - бели") је 400, па до 500 динара за килограм. Сурутку нико не тражи, па нема ни у продаји.

Иначе најбоље је када се млеко и млечни производи могу директно продати потрошачима, што уз мало труда и уложеног времена иде за мања стада коза до 20 комада.
 
ima li neko informaciju gde mogu da nabavim flase od 1 litra? Potrebne su mi za prodaju mleka. Znam da je najlakse od sokova ali ipak bih ulozio koji dinar i kupio nove flase ili pak da idem na varijantu staklenih flasa pa da praznu ambalazu vracam kuci... samo ove staklene od sokova ni jednoj ne dihtuje sraf :sta:
 
hvala ti na informaciji, kontaktiracu ih da vidim o kojim cenama se radi... mozda uspem da nadjem i nesto u Nišu. u svakom slucaju hvala
 
Пре неког времена се и у Љигу појавио тврди козји сир. Произвођач је из Угриноваца (поменут је на форуму). Иначе човек нимало нема проблем са пласманом, то говори и цена која је порасла са 1600 на 2000 динара за килограм овог сира. Иначе сир је изванредан...само због јаке цене многима недоступан.
 
Има и са разним додацима( ораси,вргањ, неке траве...) и без додатака. Иначе то је тврди сир, зрење се одвија на сувом а не у саламури, сурутки...
 
Око десет литара млека до дванаест му треба за кило тог сира ако се добро сећам. А козе му доста дају, добро храни и добра селекција, просек је негде око 1000 литара а јариће одваја одмах и продаје одмах или за неколико дана... па кад се срачуна и одузме долази се до лепе цифре и велике зараде, слично и више као што је ономад Мудрић писао.
 
Po koliko prodajete beli kozji sir ili mozda po koliko kupujete. Ja moj dajem nakupcu po 300 din , oko 15kg nedeljno, a kuci dajemo po 400 na kilo, dva istu tu kolicinu. Obecao bio nakupac po 350 ali kaze da je kupovna moc opala i neda vise.
 
Ima li ko papire za koziji sir? Nasao sam kupca koji bi platio po 400 naveliko ali mi trzi papirologiju pa me interesuje ko je ima i koliko ga je to zadovoljstvo kostalo?
 
Da bi dobio papire za proizvodnju sira u domaćinstvu treba imati objekat za proizvodnju sira i "Odobrenje" od Ministarstva poljoprivrede te papire o bakteriološkoj analizi sira koje izdaje za to verifekovana ustanova.Proizvođač mora da poseduje važeću sanitarnu knjižicu i to je to.Sami papiri nisu bili nešto skupi ali uslovi ako vas traže striktno po pravilniku nisu ni malo jednostavni ali u većini slučajeva kako sam ja saznao komisije nažalost nisu od svih tražili da ispune sve uslove jer su se ljudi verovatno snašli uz mito.Ja lično sam imao problema jer su tražili sve po pravilniku od člana do člana ali ne žalim.Cena kolika je to se može verovatno saznati na sajtu ministarstva jer ja sam to odavno dobio pa tadašnji iznos sada ništa i ne znači.
 
Цена на пијаци је 400, а ја дајем за 600 стари преверели сир.
Испод тога нема рачунице.
 
Nazad
Vrh