Galerija slika rasnih svinja

Kupio bih od tebe jedno prase, ali ko da ide u Sombor ::namigivanje::
 
Poslacu ti AKS-om. :haha:
Jesu ti ove nazimice od tvojih krmaca ili si ih nabavio negde? Odlicno izgledaju. ::svaka cast::
 
NIDŽA je napisao(la):
Poslacu ti AKS-om. :haha:
Jesu ti ove nazimice od tvojih krmaca ili si ih nabavio negde? Odlicno izgledaju. ::svaka cast::
Nisu od mojih, moje krmace nisu u cistoj rasi. A nazimice sam nabavio na dve razlicite lokacije u okolini Valjeva, navodno su u cistoj rasi, ova veca je svedski puta norveski, a manja 80% holandski a 20% svedski landras. Nabavio bih i jorksira prase-nazimicu za priplod, ali to je ovde tesko naci. Ove tvoje su bas lepe.
 
nIK
Nikola.KV je napisao(la):
Marko,imace Gagi77 jorksire.Mozda ti je on blizi.
Ma gde blizi Nikola, on je u Jagodini koliko vidim, blizi si mi ti ako cemo vec, do Jagodine imam jedno 150, a do Kraljeva 120km.
 
ovi svu su majka svedjanke a otac p-76
64qgc4.jpg
2qj90tf.jpg
107l7ox.jpg
xlhziw.jpg
 
tocno sam pisao 242kg.za 10meseci od rogjenje.tacno za 10 meseca i 10dana. rogjen je tacno za nova godina 2010 a zaklan je 10oktobar 2010.i hteo sam da ga izmerim da vidim koliko je tezak.jedva trojca smo ga digli na vagu.kasap ga udarao so tokmak od 5kg.5 puta i jedva pao na zemlja pa da ga zakole.
a inace nije od moja krmaca od sestra od moja krmaca.uzeo sam ga od prv bratuced.u pocetak april oko 30kg. odma sam mu stavio injekcia protiv gliste i posle 20 dana opet sam ponovio.hranet je ovaj sa sano premiksi.do sredina jula posle mesec dana pauza(jeo samo kukurur i jecam cisto) pa posle opet so koncentrat.jeo koliko hoce u silos.koliko jede toliko tece hrana.i svezu lucerku jeo svaki dan. a ko ne veruje imam jos bolji recept.napisao sam tamu u tema koncentrati.
od sano nisam bas zadovoljan.sad hranim so milkivit premiksi neznam dali ce poverujete ali dokazano u dve legla do sada.prase od odbijanje na 30dana otprilika tezi oko7-10kg.kad se odbie.do 60 dana staros najveco u leglo 35kg.a najmalo 27kg.znaci u prosek raste 1kg.dnevno od odbijanje pa dalje.isto jedu koliko hoce.desava se dnevno jedno leglo od 13 prasadi stari 50 dana da pojede 20kg.koncentrat na 60 dana 25kg.koncentrat.
prodao sam oko 1maj neznam tacan datum mislim 3ti maj.dve prasadi muski po 20kg.a rogjenu su bili na 16 mart.
evo slike od mali prasadi slikani na 2 maj(stari 47dana) i
od vepra kad jede u silos(slikano juni mesec)imam slike u kompjuter nacicu kad ga koljemo-nemogu da nagjem sada.
wqjcp.jpg

qna801.jpg

5lav81.jpg
 
evo pronasao sam slike.kad smo ga klale.vidi se i vaga na prva slika.i slbica na sto smo ga stavili za da ga kacimo na vaga
1z4kgwm.jpg

wjudfo.jpg

slika kad jede u silos e slikana u juni.tu je negde oko pet ipol meseca.ete kakav je silos.
34o1t2t.jpg
 
@ Milanco. Slike su odlicne,prasad su kvalitet a i vepar kog ste zaklali takodje.Sto se tice prirasta prasadi tu imam veoma veliko iskustvo.Drugar(kod koga radim u pecenjari) i ja godisnje prihranjujemo(tovimo) 650 prasadi u 4 ture~kraj oktobra 1.tura 200 kom.(za slave u novembru) 2.tura5.decembar~ 250 kom.(za bozic) 3.tura pocetak aprila1oo kom.(za djurdjevdan) i 4.tura polovina aprila ~100 kom.(za preslave maj~jun). Svu prasad nam nabavlja jedan covek u okolini Smedereva~prosek kilaza 12~14kg,s' tim sto nijedno prase ne sme da bude teze od 16kg. Tu prasad odmah na istovaru tretiramo injekciono protiv svih parazita.Smestamo ih u 2 obora kapaciteta 100 i 150 komada.Hrana na vollju~silosi od 400kg,automatske pojilice(obore cu uslikati ovih dana pa cu postaviti slike na forum).Drzimo ih u tovu 25 do 30 dana i onda klanje.Za to vreme oni ni dobiju duplu kilazu.U zavisnosti od koncentrata,pojedu 2,4~2,8kg za 1kg prirasta(izuzev kada smo hranili SUGI~jem~2,2 za 1kg prirasta

Da nastavim: znaci prase od 10~15kg zive vage ne moze da pojede dnevno 2,4~2,8 kg koncentrata,te je iz tih razloga nemoguce da dobija dnevno po 1kg tezine.Veca prasad to mogu ali po tvojoj racunici oni od odbijanja od sise dobijaju po 1kg~daj i meni recept,da se i ja "oparim".:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
crni tekir
hranio sam ja i sa sugi i sa sve od sano .za mali prasadi sano ne valja.od sano pohvaljujem samo aminogold za tov.drugo nisam zadovoljan.
probaj jednu turu sa milkivit i videces kakva je razlika.kazes da so sano hranite ih 30 dana da dostignu duplu kilazu.znaci oko 15 kg.
sa milkivit nema da ih hranis vise od 20 dana za da postignu 30 kg.znas kolika kolicina se usteduje za 10dana na 100 prasadi.to su ti ciste pare u gjeb.
ustedis megju 1-2 tona hrane.:ppozdrav:
 
@Moilanco. Nisi me druze razumeo,nije teoretski izvodljivo da malo prase tezine 10~15 kg,bilo kojom hranom da ga hranis dobija 1kg dnevno .razlog je jednostavan~malo prase ne moze da pojede preko 2kg hrane dnevno,a tvrdim da na svetu ne postoji hrana za svinje od koje moze da napreduje 1kg dnevno a da pri tom pojede manje od 2kg hrane.Vec prase od 25kg moze da pojede tu kolicinu hrane i naravno da ima taj prirast od 1kg dnevno pa cak i malo vise.Prethodnu turu prasadi smo hranili sa granulom 100% i prezadovoljni smo~od 100 komada : 2kom uginula(verovatno posledice transporta);jeli su 2,4kg za 1kg prirasta; Malo smo se raspricali o prirastu u pogresnoj temi ...odosmo u off... nece nam valda zameriti:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh