Galerija slika rasnih svinja

NS sajam 2011.

2z8avb8.jpg


e63g43.jpg


qwxg6q.jpg


2yoy9hc.jpg


9qjpk0.jpg


258p5iq.jpg


2iksby8.jpg


24njpxk.jpg
 
koliko kostaju ovi piatreni moze li se naci neki dobar primerak ( masko) za priplod na oko 20-30 kg posi pozz ??
 
Ovaj lepotan (DESNO) je CVELE i ima 2.5 god. jos uvek je aktivan ali bi trebalo da obezbedimo naslednika, iz tog razloga i postavljam slike jer sam danas strojio i izdvojio dva po meni izuzetna m. praseta koje je oprasila z. Beli Pijetren.
fbap1t.jpg


Ovi lepotani bi nekome bili jako korisni za priplod, inace odose u tov a prethodno na strojenje. Voleo bih da sa nekim zamenim ili kupim musko prase koje je bar ovakvo a moze i bolje, prvenstveno Pijetren, Durok-Pijetren, Hempsir-Pijetren.... Uglavnom kombinacija terminalne rase. POZ.
2v1p1tw.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Posto uzimam za sebe po najmanje dva prasca svake godine za to,v kad dodje vreme da se kupuju to je opsta potraga za rasnim prasetom, zna li neko gde ce imati da se pazari od nekog korektnog odgaivaca za iducu godinu prasici joksira u okolini Cacka (Gornjeg Milanovca), sto blize, mozete mi i dati neki telefonski broj na privatne poruke:ppozdrav:
 
takve ja imam 2 krmače-kombinacija durok-jokšir.....loša kombinacija, idu u odstrel(fizički ogromne,majke nikakve,mali broj prasaca), sve u svemu 0 b0dova-
 
Ova se kod mene odlično pokazala dva puta se prasila prvi put 14 odhranila a drugi put 12 odhranila.Ima odlično mleko prasici brzo napreduju, jedina mana je što je agresivna i neda da se prilazi prasicima, pa kad smo im davali gvožđe morali smo nju da isteramo napolje pa tek onda da radimo.Pitao sam za rasu jer neznam o čemu se radi posto smo je uzeli sa od jednog čoveka koji radi na farmi a nismo pitali koja je rase.
 
Ja imam istu krmacu kao sa slike, i po izgledu i po osobinama. Majka joj je joksir-pietren a otac cist durok. Luda krmaca skroz, zamalo da mi pojede veterinara. :svinja:
 
Veliki jorksir krmacep://i43.tinypic.com/1zx5uvo.jpg[/IMG]

---------- Poruka napisana u 20:07 ---------- Prethodna poruka je at 20:04 ----------

2rdf9sn.jpg
2rdf9sn.jpg


---------- Poruka napisana u 20:09 ---------- Prethodna poruka je at 20:07 ----------

2zth7h5.jpg
 
Nazad
Vrh