Regulatori rasta - pšenica, ječam

Slavko91

Član
Učlanjen(a)
6 Okt 2010
Poruka
1.612
Lokacija
Šid
Ja sam kupio Cycocel za jecam 2lit/h,tjs treba da stigne od nedelje.cena negde oko 500din/lit,javicu tacnu cenu.
 
Kada se prska sa regulatorom rasta i da li se prskaju sve sorte ili samo neke (konkretno mislim na ječam)
Čuo sam da je dobro sa tim prskati ali nemam nikakvo iskustvo
 
Mogu da se prskaju sve sorte,kolicinu i vreme primene zavise od proizvodjaca,pise sve u prvom postu ove teme.
 
Pratim temu.
Čekam da se javi Mindjušar da kaže da regulator rasta ne sme da se meša sa ureom.
 
Probaću ove godine sa tim pošto mi je prošle godine polegao ječam na 70 % površine pa da vidim kako će se pokazati
 
I ja bih probao ove regulatore rasta imam problem sa poleganjem razi,e sad neznam dali smeju ovi da se koriste i za raz?
 
John,neznam za druge al kod mene je prinos bio za 30 %manji gde sam prsko, tako da ga nikad vise ,isti dan sejan isto kise dobio a prinos manji,bar kod mene.Bolje sejati nonius on je cvrst u stabljci nece lako da polegne.Napominjem ogradjujem se kod mene je bila situacija takva,mozda drugi imaju bolja ikustva,ali neko je vec pisao,,regulator rasta regulator prinosa,,.
 
Pa neznam čuo sam na nekoliko mesta da kažu da je dobar regulator a i ja sam prošle godine imao nonius pa mi je polegao od velike kiše i vetra ove godine sam uzeo amorossa da probam a poprskaću pola a pola neću pa ću znati iz prve ruke kad uporedim posle žetve
 
Sigurno ne smanjuje prinos ,a mislim da je na nekim pšenicama već kasno za Cycocel.
 
Ako će žito da polegne onda sigurno ne smanjuje prinos , a ako neće da polegne netreba ga ni koristiti. Možda djeluje smiješno , al napisao sam najozbiljnije.
 
Da dodam...
Koristim regulatore zadnjih 5-6godina, jedini moj savet novokorisnicima je da se pridržavaju preporuke proizvođača, vreme, način,količina primene...
 
mislim da je za cycocel negde kasno kod mene sigurno a jel neko koristio cerone od bayera
 
Nazad
Vrh