Regulatori rasta - pšenica, ječam

Radio u prethodnih par godina. Najbolji rezultat je bio u split aplikaciji 0,7 lit/ha pri kraju bokorenja+0,7 lit/ha nakon 15-20 dana kod pojave prvog kolenca... Ja sam u oba slucaja dodavao i folijarno djubrivo...
 
Meni se najbolje pokazao Cikocel kada ga radim samog.Kasnije radim herbicid+ fungicid.Dobar je i Modus a Cerone je makar šta.
A ova Nikolina kombinacija mi deluje kao preveliki šok za bijku.
 
Ta prskanja u 24h su nonsens nebitno koji usev i koja hemija.
Ima Basf konkutenta Ceroneu i Modusu. Ime nisam zapamtio ali na prezentaciji su pricali kako su spustili cene za neke proizvode (duet, focus) pa vredi se raspitati.
 
Ja mislim, da nece trebati svakome regulator rasta ove godine, nego bilo bi bolje neko sredstvo za brze bokorenje:ideja: i meni bi trebalo nesto takvo:osmeh:
 
Upravo to neki od regulatora i rade, i zato od ove godine regulator će biti obavezna mera u pšenici....

- - - - - - - - - -

Što se tiče Cycocel-a šta, kad i koliko, evo malo teksta sa interneta...

Opis
Cycocel® 750 je regulator rasta - usporivač (retardant) rasta žitarica visokih stabljika koji se koristi za spriječavanje polijeganja i kao stimulator rasta korjenovog sustava.
Primjena

  • u ozimoj pšenici u količini od 1,0-2,0 l/ha (100-200 ml na 1000 m2) i utrošak od 200-600 l vode /ha. Tretiranje treba obaviti u fenofazama 21-31 po ZCK skali (od početka busanja do pojave drugog koljenca)odnosno, kada je pšenica visine 15-25 cm. U tim fenofazama može se primijeniti i u dvije razdvojene količine:prvi put u fenofazi 21/25/29 po ZCK skali, primjenom u količini od 1,5 l/ha i drugi put u fenofazi 30-31 prema ZCK skali, primjenom u količini 0,5 l/ha,
  • u jaroj pšenici u količini od 0,5-1,1 l/ha (50-110 ml na 1000 m2) u fenofazama 21-29 prema ZCK skali ( od početka do završetka busanja )
  • u ozimom ječmu u količini od 1,0-2,0 l/ha (100-200 ml na 1000 m2) u proljeće prije pojave 4.tog izdanka ili u razdvojenoj primjeni: 0.6 l/ha u jesen i 1,4 l/ha u proljeće prije vidljive pojave prvog koljenca u fenofazama 21-29 (30) prema ZCK skali.
  • u ozimoj raži u količini od 1,5-2,0 l/ha (150-200 ml na 1000 m2). Tretiranje treba obaviti u fenofazama 30-37 prema ZCK skali (od početka vlatanja do formiranja zastavice).
  • u ozimoj i jaroj zobi u količini od 1,0-2,0 l/ha (100-200 ml na 1000 m2). Tretiranje treba obaviti od početka vlatanja do pojave trećeg koljenca u fenofazama 30-32 prema ZCK skali.
  • u tritikalu u količini od 1,0-2,0 l/ha (100-200 ml na 1000 m2)u fenofazama od punog busanja do prije pojave prvog koljenca (26-30 prema ZCK skali).
  • u cvjećarstvu, na otvorenom prostoru za gušći razvoj cvjetnih grančica kod cvijeća za rez i lukovičastog bilja i trajnica, primjenom u količini od najviše 2,0 l/ha (200 ml na 1000 m2) , uz korištenje 1000 l vode po hektaru. Prskaju se gredice i lončanice ( cvijeće za rez, lukovičasto bilje i trajnice ). Sredstvo treba primijeniti u što ranijim razvojnim stadijima, svakako pred intenzivni rast kultura. Količina i termin primjene ovise i o vrsti i sorti ukrasnog bilja.
  • u zaštićenom prostoru, za gušći razvoj cvjetnih grančica kod lončanica, cvijeća za rez i lukovičastog bilja, folijarno: a) geranije i pelargonije - folijarno s 12 ml preparata u 5 l vode uz najviše dva tretiranja. b) božična zvijezda (Euphorbia pulcherrima) 9 ml preparata u 5 l vode uz najviše dva tretiranja u vegetaciji
Tretiranje se obavlja u pravilu u ranim razvojnim stadijima BBCH 14-16 ). Biljke se tretiraju u lončiću nakon posljednjeg presađivanja, kada se korijenje pojavi na rubovima lončića.
Fitotoksičnost
Cycocel 750 upotrijebljen u preporučenim količinama i na opisan način nije toksičan za biljke.
Karencija
42 dana zob, 63 dana pšenica, ječam, raž i tritikale.
Radna zabrana: 24 sata
 
Nazad
Vrh