Regulatori rasta - pšenica, ječam

Ljudi da li prskate regulatorom i niže pšenice. Ima mišljenja da regulatori rasta povećavaju prinos i da ne služe samo za sprečavanje poleganja. Koja su vaša iskustva. Ja imam sortu anapurnu, nižeg je rasta i ne preporučuju mi regulator rasta iako je gusta.
 
Planirate ove godine koristiti regulator,za poleganje nema potrebe,ali bi valjalo zbog jacanja korena i stabla?
 
Specifična je godina, sve kilavo ide, mislim da ću ove godine preskočiti tretman regulatorom rasta. Možda uzmem za probu da oprskam neku malu površinu da vidim hoće li biti razlike u ovim uslovima...
 
Kod mene je to vec ustaljena hemijska mera,slame mi ne treba a nafte mi treba,pa ne bi da mucim kombajn bezpotrebno,o pologu da ne pricamo.
Moxa koja radi posao 1lit/3h.
Da li radis posebno aplikaciju regulatora rasta? Tj. da li postoji mogucnost mesanja sa fungicidima, herbicidima, insekticidima.
 
Mislim da je prskanje regulatorom ove godine samo bacanje para. Vegetacija kasni i brzo ce proci sve faze tako da mislim da ce ostati nisko.
 
Kako gde,ima i dobrih psenica....

Mesam sve zajedno,Sekator,Falcon,Fastac,Moxa,Inex...Nema problema ni sa jednim dejstvom,samo ljulja.
 
Kako gde,ima i dobrih psenica....

Mesam sve zajedno,Sekator,Falcon,Fastac,Moxa,Inex...Nema problema ni sa jednim dejstvom,samo ljulja.

Ja inace nisam ljubitelj toga ali sam lane bio primoran tako prskati i isto nisam vidio razliku u pribosu i solidno je odradilo. E sad za regulator rasta 2-3 stvari ukratko:
Regulator rasta ima efekt ako je suncano vrijeme bez oblaka i temperatura od 16 stupnjeva i iznad 16 stupnjeva preko dana, ako se ti uslovi ne ostvare onda nema vajde od toga....
Regulator rasta nikako nemojte koristiti ako su biljke premale, ako su nekakav stres dozivjele ili ako nema vlage tipa da prskate a ono zasusilo i fali vlage biljkama jer si na taj nacin skidate prinos.
I jos 1 stvar koju je kolega na sebi nazalost morao otorkiti on nije htio mixati regulator rasta i herbicid te ih je radio odvojeno ali u razmaku u nepunih 24 sata, biljke su dozivjele sok i umanjio mu se sigurno 20-25%prinos.
 
Ova prica me podseca na jednog mog drugara koji sada zivi u Austriji,pre par godina raspravljamo mi u kaficu koliko slicnosti ima kod organa i bolesti svinje i coveka,kako se koriste slicni lekovi u lecenju ljudi i svinja i taj drugar kaze da mu je blam da pita doktora nesto u vezi potencije ali razmislja da pita veterinara Gavru koji je dolazio svaki dan na kafu u taj kafic.Nije proslo 10 minuta kad stize dr.Gavra u kafic,ja da bi napravio salu odmah ga spopadnem da pre kafe objasni ovom drugaru sta da uzima da poboljsa potenciju.Dok se veterinar smejao,kao i ostali prisutni bacim pogled na tog drugara a on u stanju soka.Malo se pribrao i kaze meni: Covece jel si ti normalan,ko je rekao da meni treba za poboljsanje potencije,hteo sam da pitam da mi doktor da nesto da mi smanji potenciju i zelju za seksom!!Mi smo se bukvalno 15 minuta valjali po podu od smeha,meni sad malo fali da pocnem da se valjam po podu kad se setim kakva su velika i lepa zita momentalno i stvaram sliku u glavi kako ih prskam regulatorom rasta...:haha::sjasi::haha:
 
Na hladno vreme radi jedino Cycocel,a i mora tada posto se sa njim radi do 2-gog kolenca,sve ostalo se radi u punom porastu a tada su i T porasle.
Prska se u punom vlatanju(Modus,Moxa,Cerone),a tada zito izgleda kao gora,ima rose i vlage u vazduhu i ispod njega,to se najbolje vidi kada se koristi Sekator koji je osetljiv na T i Vlagu i radi radnju.
Ne vidim svrhu tog rada tvog drugara,kako ga samo nije mrzelo da za 24h dva puta ide na istu njivu...Nesto je on drugo prejebao.
 
Nazad
Vrh