Domaci konji

poz drugari evi i mene ovde iz poni konja.razmisljam kasnije da uzmem nekog konjica prvenstveno za jahanje samo,pa me zanimaju cene recimo domacih konja posto imam utisak da su jeftiniji od recimo nekih cistokrvnih konja.i da ako mozete tj.neko iskusnji da mi objasni sta je to domaci konj?
 
piksi idi po kk društva gde imaju galopere i kasače,kupićeš za porciju ribe za 400,500 e ima da kupiš da biraš čistokrvna grla,oni ima da mrse m..a pa da ti pričaju kako je to vrhunsko grlo pa ovo pa ono dok neprogutaš udicu,vojvodina je puna sa kasači neznaju štaće snjim.po meni kupi kobilu ili dvogotku naučenu na komande ali zdrave noge da budu tetive,i jošnešto nisu sportska grla sva agresivna štala i staza su dva različita pojma u štaki miran a kad izađe na stazu pa kad oseti i trku onda su bomba
 
ma vlado ne treba meni cistokrvno grlo ni kasac ni galoper meni treba nesto u tipu domaceg konjceta kao oni na planinama sto jasu,da bude nesto manje da manje jede i da bude mirno.a pitao sam sta se podrazumeva kao domaci konj i kako prepoznati dobrog?
 
piksi neznam šta da ti kazem kad kupuješ odma u njivu i isprobaj kako šparta sam će da pokaze,kazeš mali pa ion jede isto ko veliiki,što kazeš domaći ti konji idu nogu pred nogu kla klaj treba ti ceo dan maltene da stigneš negde što je udaljeno 10km,u većini slučajeva nemaju odmet u noge ,kratak korak,znam ix primera gde čistokrvna grla idu po njivu ibolje završavaju poso nego ti domaći ,negaze useve ,slušaju komande mirni u štalu,jednostavno dobri radnici
 
Vladale.rs je u pravu...
kad kupis Konja kupi ga da svi gledaju kad prodjes...
A za Hranu se ne boj ne jedu Cistokrvni nista vise nego "Domaci"
 
pa ti tele prodaš 400e i na te pare dodaš 50,100e i uzneš gotovu kobilu sa zdrebe u stomak a kobila minimum 450 kg,da kazem svi mi konjari da kazem ima da damo i ispod cenu samo da iz naše ruke neode na klanje a kobila mlada 4,5,6g
 
piksi neznam šta da ti kazem kad kupuješ odma u njivu i isprobaj kako šparta sam će da pokaze,kazeš mali pa ion jede isto ko veliiki,što kazeš domaći ti konji idu nogu pred nogu kla klaj treba ti ceo dan maltene da stigneš negde što je udaljeno 10km,u većini slučajeva nemaju odmet u noge ,kratak korak,znam ix primera gde čistokrvna grla idu po njivu ibolje završavaju poso nego ti domaći ,negaze useve ,slušaju komande mirni u štalu,jednostavno dobri radnici
Ovo sve za cistokrvna grla potvrdjujem,imali smo kobilu lipicanera,mada ne samo mi,bilo je jos ljudi koje znam koja je bila za parade,umela je da ide odlicno,da bude ponos,a u njivi je takodje radila odlicno,brzo se stizalo na odrediste,dok posle nje smo imali domaceg konja i samo muke oko njega,nikakve koristi. Imam zelju da kupim konja,ali sa mestom sam ogranicen,pa dok to ne popravim nista od toga.
 
pa i ja trenutno nemam nesto mesta planiram kasnije da uzmem nesto.e sad pa svi mi volimo da imam nesto lepo tako i konja bi voleo da imam sto lepseg,e sad ako moze za 450-500 sto kaze vladale da se uzme nesto tako jos bolje.hajde postavite neku sliku kako izgleda recimo kobila za 500 eur.

- - - - - - - - - -

bas me zanima!
 
Pozdrav!
Ja tražim već par meseci žensko ždrebe 4-6 meseci. Dali neko prodaje .
 
Nazad
Vrh