Domaci konji

Najteži posao na svetu za konje je nošenje drva takozvane samarice.On nikada nije bez tereta na leđima zapregu zaustaviš pa se odmori a ovi mučenici nikada.Manji konji su mnogo srčaniji i izdržljiviji od velikih teških konja.Ovo konjče mi i ne deluje da je u top formi ali ko što ti reče ipak nosi drva iz šume.
 
@dudovcanin
Kako se krecu cene ovih konjica kod vas u kraju? i ima li magaradi a busa? Mislim znam da je bujanovac dalje od vranja ali sam cuo da ih na toj pijaci ima i da su cene srazmerne krupnoci ove stoke :)
 
Covek ciji je ovaj konj kaze od 250-400e zavisi od velicine, starosti i stanja u kakvom je. Pitao sam jer su mi se klinci popeli na glavu za konja. Trazim nesto zapusteno i jeftino jer kod mene nema sta da radi osim da ga deca jasu.
Juce sam bio u jedno selo pored Bujanovca kod nekih ljudi, samo sto su kupili magaricu 120e. Kazu skupo. Kupili je zbog unucica.
U ponedeljak cu na pijacu u Bujanovac pa javljam sta ima i koliko kosta.
 
Ponesi aparat ako mozes i uhvati koju sliku konja i goveda(buse obavezno). Drug je bio zimus ali kaze da je bilo mnogo hladno i nije bilo konja a bilo je sila krava.
 
Ja sam oni kobilicu sa slika prodao za 300 evra doduše mlada mirna i tek treba da se obučava.I gledaj da je mirno.Jako mršavi konji mogu da budu varljivi dok je mršav miran je a kad se dobro najede pokaže pravi karakter.Samo oprezno i srećno
 
e pegaze i ja kada se najedem sam miran a ne konj.najlepše je pun stomak .....ali zaliveno ladnim pivom ..
 
Pegaz. Pa ja gde sam radio u Manezu , moja gazdarica namerno ne daje zob konjima onaj dan kada se ne jasu , jer u protivnom ce da razvale boks. To je najnormalnije da su mirni kad su gladni , jer nemaju viska energije.
 
Пегаз је хтео нешто друго да каже - трговци коњима з аврло мале паре купе коње који су лоше нарави, а онда га узнуре глађу да нема снаге ни да гледа, а камоли да покаже своје право ЈА. Теби сервира како нема хране или тај од кога је купио није имао хране па је он такав. Ти се зезнеш, купиш, угојиш га за -2-3месеца и онда видиш да тај коњ зна оно што никад не би ни помислио да коњ уме и зна (лоше наравно).
 
Пегаз је хтео нешто друго да каже - трговци коњима з аврло мале паре купе коње који су лоше нарави, а онда га узнуре глађу да нема снаге ни да гледа, а камоли да покаже своје право ЈА. Теби сервира како нема хране или тај од кога је купио није имао хране па је он такав. Ти се зезнеш, купиш, угојиш га за -2-3месеца и онда видиш да тај коњ зна оно што никад не би ни помислио да коњ уме и зна (лоше наравно).

Upravo to verovatno sam slabo objasnio,ko ne veruje neka proba :ppozdrav:
 
Ajde stvarno ako imas nekih informacija i slika salji cisto informativno.Ja sam kapariso jednu mladu lipicanerku sto znaci da vise nisam kupac ali volim da vidim sta se nudi i za koliko para pa mozda promenim status i postanem i kupac.
 
Ja nemam trenutno ni jednog konja ali moj otac hi je nekad drzao.Posebno je voleo te male brtske bosanske konje a on mi je rekao da su to BORIKE i stvarno puno lice na tog TARAPANA.
 
Ako neko zeli da vidi kako izgledaju umaticeni domaci brdski konji neka dodje u dimitrovgrad 23.09 na sajam starih rasa a poziv je u obavestenjima i blize ingormacije
 
15zjocn.jpg

zdrebad od prodavca iz cuprije na vasaru u rumi oko 500e stara oko 1g
2rfd8wj.jpg

mislim da je bila 800e kobila za rad, jahanje i uzivanje, srednje visoko dobro odhranjena i mlada
 
Pozdrav Sancho!
Hvala ti na ovim prekrasnim slikama ja obožavam konje i užitak mi je pogledati takve slike, konji su stvarno prekrasni daj mi molim te reci kako se kreću cijene konja kod vas pitam samo zato da vidim kakva je razlika u cjenama.Pošto ja imam farmu ovaca planiram uskoro i sama kupiti konja!!
Hvala i pozdrav!:ppozdrav:
 
Pozdrav Sancho!
Hvala ti na ovim prekrasnim slikama ja obožavam konje i užitak mi je pogledati takve slike, konji su stvarno prekrasni daj mi molim te reci kako se kreću cijene konja kod vas pitam samo zato da vidim kakva je razlika u cjenama.Pošto ja imam farmu ovaca planiram uskoro i sama kupiti konja!!
Hvala i pozdrav!:ppozdrav:
Hvala i tebi Medolina.
Cijena konja se kreće od 1000 KM pa do 10 000 KM. Ovo 10 000 nije realno ali se desi kada se kupci nadmeću i iznašaju u kupovini ( prave predstavu ).Dobar ždrebac od 2 god. je od 2000-3000 KM
 
Nazad
Vrh