Domaci konji

View My Video

Licno ne drzim konje ali danas na vasaru nisam mogao odoliti a de napravim snimak najljepseg konja koji je danas dotjeran na vasar samo za ljubitelje konja na ovom forumu sam ovo napravio.

---------- Poruka napisana u 20:32 ---------- Prethodna poruka je at 20:30 ----------

View My Video
 
Mađarski hladnokrvnjak težak preko tonu izložen na Bjelovarskom sajmu u Gudovcu:
img3894r.jpg

img3895p.jpg


- - - - - - - - - -

img3092y.jpg

img3093i.jpg
 
Može mala pomoć, koliko vredi konj star 4 godine, bez nekih posebnih mana, koristi se za vuču ciganske zaprege. Da ne objašnjavam u detalje može i na pp.
 







Slikano u okolini Divčibara brdsko planinski konji nisam odoleo a da ne pređem ogradu i slikam se sa njima.
 
Hvala Slobodane;
-trenutno nam služi kao ukras,he he,ali ždrebica vozi i jaše se,tako da na proljeće krećemo malo sa
fijakerom,a nadam se uskoro kupovini još jedne...
Uglavnom koristit će se za rekreaciju i neko lično zadovoljstvo.
 
Bila bi fora imati čistokrvnog HP konja u Srbiji i još sa papirom.Pravi radni konji nema šta.
 
pozdrav ovakvi konji ima u leskovac ali kao između posavca i ovog hladnokrvnog bolji na eksterijer od ovu kobilu gore al da se neljuti gospodin član sape baš cepane što kazu vodu da mu sipeš na vrat mora na rep da izađe pozdrav
 
pozdrav ovakvi konji ima u leskovac ali kao između posavca i ovog hladnokrvnog bolji na eksterijer od ovu kobilu gore al da se neljuti gospodin član sape baš cepane što kazu vodu da mu sipeš na vrat mora na rep da izađe pozdrav
Ima ih i na Fruskoj Gori, koriste se za izvlacenje drva iz sume tzv "samarice", vecinom ih drze ljudi poreklom iz Bosne i Korduna (mesanci u tipu Posavca i Bosanskog Brdskog).
U Rumi pocetkom proleca (April-Maj) se odrzava manifestacija pod imenom "štraparijada",gde se konji ovog tipa takmice u vucenju balvana (broj predjenih metara) pod teretom,sto je u Bosni i Hercegovini tradicija i postoji mnostvo takmicenja ovakvog tipa....
 
Ima ih i na Fruskoj Gori, koriste se za izvlacenje drva iz sume tzv "samarice", vecinom ih drze ljudi poreklom iz Bosne i Korduna (mesanci u tipu Posavca i Bosanskog Brdskog).
U Rumi pocetkom proleca (April-Maj) se odrzava manifestacija pod imenom "štraparijada",gde se konji ovog tipa takmice u vucenju balvana (broj predjenih metara) pod teretom,sto je u Bosni i Hercegovini tradicija i postoji mnostvo takmicenja ovakvog tipa....

Molio bih te ako znaš tačan datum štaparijade u Rumi da me obavestiš.Gledao sam neke štaparijada klipove na youtube uglavnom snimali ljudi po Bosni i 2-3 klipa u okolini Kraljeva.Voleo bih i to uživo da vidim.
 
Molio bih te ako znaš tačan datum štaparijade u Rumi da me obavestiš.Gledao sam neke štaparijada klipove na youtube uglavnom snimali ljudi po Bosni i 2-3 klipa u okolini Kraljeva.Voleo bih i to uživo da vidim.
Objaviću tačan datum odmah po objavljivanju od strane organizatora, ali nimalo se ne radujem odlasku i uopšte ne volim tu vrstu nadmetanja.Vlasnici viču na konje k o Cigani na Vašaru, tuku ih kandžijama po leđima ko robove u Starom Egiptu, a jadno stvorenje evidentno je bespospomoćno i bez ikakve šanse da teret (balvan) odvuče do kraja trase....Švićkaju kandžije, konj se upire da povuče, a gazda viče ko ošuren po glavi: IJA, IJA....Bio sam samo jedared i NIKADA više (održano je već negde 4-5),ne osuđujem ko to voli, ali brate neka izvoli pa nek ide da TO gleda, ne vidim sebe u toj priči...........
I kada teram konje, coknem ustima da krenu,KAŽEM LAGANO, kada treba hodom,OPA da STANU, ALI NIKADA ne vičem, još moram i ustavljati, imam i nosim kandžiju sa sobom, ali samo da nekada JAVIM konje (kada počinju da DREMAJU putem) i da rasteram kerove-uličare koji se usude da priđu nadohvat kandžije i laju na konje,ta galami tipa IJA IJA,DISTA i sl. mi je strana, i užasno mi para uši.
 
E baš volem pesmu Djoleta Balaševića "Namćor" ako me izvoleš razumeti, jer divanim zdravo dobro.........Izvin"te me na raskoraku u temi, ovaj me Donji (Južni) Srem podbada da se spotaknem i ošinem..............
 
Nazad
Vrh