Povrtari i asosijacija

Jagodica

Član
Učlanjen(a)
30 Sep 2010
Poruka
86
Lokacija
Kovin
Pocela sam ovu temu jer mislim da nam je i te kako potrebna asocijacija povrtara .zasto povrtari nemaju subvencije,ako prijavis povrsinu njive pod plastencima ne dobijas nista to sam proverila zadnjih 3 godine to nema veze akoja ulaganja da ne pricamo.Drugo sta ce biti sa cenama nasih proizvoda kad je odobren uvoz bez carine poljoprivrednih proizvoda .to jest najvise povrca,pa zasta cemo mi da radimo za ladnu vodu.Moje misljenje je da treba se udrziti jer samo na taj nacin moze neko da nas cuje.Vrujem da je dosta clanova sa foruma u nekom povrtarskom udruzenju pa ajmo napred za nasa prava a ima ih tako puno..............
 
Da ostavimo subvencije po strani, jer se nikada u iste nisam nadao. Mogu samo reci da smo na zalost na dobrom putu propasti I sa zaljenjem verujem da smo mi poslednje generacije koje se bave ovim vidom povrtarske proizvodnje. Do sada smo bili veoma ugrozeni sa uvozom voca I povrca iz stranih zemalja, a sada kada nema carina smo na dobrom putu totalne propasti.
 
Bas iz takvih razloga treba da se borimo za sebe a ne da cutimo i cekamo propast :sta:
 
Treba krenuti od vrha da to ispravimo! Za vreme svakih izbora slusamo bajke o poljoprivredi i svi mazu one krave po stalama a onda posle izbora totalni prepokret! More...! ::jako_besan::
 
Pitam se,pitam zasto je ova tema ostala bez posetilaca i komentara,zasto?Povrtari probudimo se dok jos nije kasno,dajte da stitimo sebe,dajte predloge...
 
Baš tako.
Okrenuti se sebi, smanjiti proizvodnju, sve proizvedeno prodati direktnom potrošaču.
Svaki puta, svakom potrošaču u svakom kontaktu, na svakom mjestu isticati prednosti domaćeg proizvoda, i onako, školski, dječački, direktno, bez zadrške i srama kritizirati, ogovarati, crniti , blatiti uvoznu robu. Nepokolebljivo. Educirati svakodnevno potrošača. Na silu.

Zašto smanjiti proizvodnju?
Je ne moraš po dampingškoj cijeni prodati višak, a znamo da nam je svima milo baciti - iako je to, baciti, bolje rješenje nego na silu za bagatelu prodati.
Opet zašto?
Zato jer se manja količina proda po većoj cijeni, a ako si viškom zagušiš tržište i pokušaš po nižoj cijeni višak prodati, i ono što bi prošlo po višoj cijeni daješ po nižoj - krajnji rezultat - puno posla za malo para. Ili drugačije - manje radiš, isto ili više zaradiš.


Ima komentara ili pitanja?
 
Nazad
Vrh