Hidrogel i slični preparati

kao što napisah planirana je bila jesenja sadnja , ali je na predlog "stručne" službe pomerena za proleće , a sad ispade da su pogrešili količinu kreča ::jako_besan::, a meni sadnice prde u trapu celu zimu (IZVINJAVAM SE SVIM ČLANOVIMA NA NEPODESNOM REČNIKU , ALI SAM PRILIČNO IZNERVIRAN)
Inače cena za hidro gel je 996 din/Kg . ide po 10 grama na mladu sadnicu i do 20 za stare voćke , a u zemlji traje oko 4 godine .
Menjaj druze "strucnu" sluzbu pod hitno!
 
KANAČKI, pošto već imaš nešto gela probaj kad ti se taj osuši da ponovo sipaš vodu u njega da vidiš hoće li isto onako da naraste ili već slabije, takođe možeš jednu šaku da pomešaš sa zemljom i da vidiš koliko vremena će biti mokra i opet da ga namokriš, i td. jednostavno potreban nam je ogled ali kod nas samih voćara a ne u njihovim firmama.

Pre neki dan u toku sadnje sam prosuo malo gela na beton ,kao sto sam rekao da vidim sta ce da se desi i zaboravio sam na njega ... Ostalo mi je nekih 100-150gr i to cu iskoristiti za ogled ,samo da uhvatim malo vremena. I kao sto si ti vec napisao, ne vidim neku korist na duzi vremenski period u vocarstvu, sad sam sipao u zoni korena i ako tu pomogne ove godine ,meni dosta ,jedino da se ubacuje u zonu korena ,kako se on siri.. Imam nekih 20ak sadnica bez gela ,pa cu videti da li ima znacajnih razlika
 
Ja sam hydrogel uzeo samo zbog okasnele sadnje. Ni ja lično ne verujem puno u trajnost istog , ali stoji činjenica da ako biljku zalivaš stalno na isto mesto da će ona tu da skoncentriše veliku količinu žilica . U svakom slučaju neka radi ove sezone ja zadovoljan.
 
ja sam ove godine pomagao komsiji da posadi dunju.Zanimljivo mi je da je ispod korena stavljao ovcju vunu koja bi po njemu trebalo da skuplja vlagu i raspadom polako hrani koren.Bio sam skeptican i mislio sam da ce spaliti vocke ali izgleda da , pre neki dan smo obilazili vocnjak, ovo sa vunom izgleda šašavo ali deluje.Znaci batali gel i struzi ovce u kraju ako ih ima..
 
Ova godina baš i nije merodavna za preparate tog tipa, čak je problem što se mnogima pa i meni osušiše neka stabla od previše vode.
 
Ja sam porucio hidro gel + ,
razmutio sam u burad ,sadnice prvo stoje u slavoku,pa pre sadnje umacem u bure sa hidro gelom.
Prvi put ga koristim ,nadam se da ce dati neke rezultate,kao sto je oktopod napisao ,uzeo sam ga zbog prolecne sadnje. Inace ,kad se umoci koren ,oko njega ostane kao neki zelatin.


Pozdrav!

Da li mozete reci kakvo je iskustvo sa sadnjom sa slavolom i hidrogelom|!
Kakav je vocnjak, da li ima primetnih razlika u napredovanju zbog koriscenja ovih preparata ?

Hvala unapred!
 
Ja bih bio prezadovoljan da mi svi buduci vocnjaci napreduju kao ovaj za dve godine , e sad da li je to zasluga hidrogela i slavola ili nekih drugih faktora ili svih tih faktora na gomili , ni to ne mogu da vam kazem .. Ali mislim da cu i u buduce koristiti ovu kombinaciju prilikom sadnje.

Nemam adekvatnu kontrolu , 20stabala bez hidrogela nemaju KPK sistem i vidno zaostaju , ali verujem da je to zbog nedostatka KPK .. Bio je sistem u planu i u tom malom vocnjaku ,ali sam odustao od toga
 
Ima li nekih novih iskustava, poredjenja, zaključaka na ovu temu?

Hvala



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I mene interesuje da li je neko u međuvremenu ovo pokušao za ratarske kulture, pre svega kukuruz i da li je postoji opravdanost investicija/povećanje prinosa?
 
Pa kako kukuruz, ne moze seme da se umace, nema poentu, hidrogel se drzi za koren i korenu drzi vlagu.
 
Ne tako....ja sam došao do saznanja da se taj isti hidrogel proizvodi i u formi praha, koji bi trebao da se raspe u zoni korena od 10 do 20 cm (ne valja na površini, jer onda pokupi površinsku vlagu brzo)....nekako da se raspe i zameša malo dublje, pa da posle kiša počene da "radi" posao. E sad to je "priča" pa sam hteo da čujem da li je neko možda probao ili zna nešto više....
 
Nazad
Vrh