UKRASNI FAZANI

Učlanjen(a)
24 Feb 2009
Poruka
818
Lokacija
ARANDJEOVAC
dali moze neko vise reci o ukrasnim fazanima i odgaivaci de imaju kod nas

34nnoed.jpg

wqqzph.jpg

3599sap.jpg

5bqnio.jpg

5s5kk.jpg

sltilh.jpg

1zocdj4.jpg

260vkf4.jpg

imib0i.jpg
 
Postojalo je dosta odgajivaca ranijih godina i kada sam redovno kupovao zov pre 5-6 godina bilo je dosta i clanaka o njima kao i uzgajivaca, danas znam da ih beo zoovrt ima i mislim da ima sve ove vrste koje si ti stavio.
Uzgoj im je dosta lak samo sto yahtevaju vece volijere i ne mogu se dryati vise polno zrelih muzjaka zajedno jer su ratoborni.
 
U našem okruženju ih ima,šteta što neupita pre sad smo imali izložbu pa sam se mogao informisati iz 1. ruke
 
Biće izložba kod nas u Pančevu negde u februaru javiću datum ako nekog interesuje.
Prethodnih godina je bila međunarodna izložba kunića i ukrasne živine,a sad ne znam na kom je nivou.
 
Fazan ili phasianus colchicus pripada porodici phasianida, koju čine i prepelice i jarebice, a jedna je od 187 vrsta. Reci mi konkretno koja te vrsta interesuje ili mi posalji sliku i recicu ti sve o njoj pozz...
 
"lle de france" druze fazana u Srbiji imas puno neki se lakse gaje,a neki su toliko zahtevni da im nemozemo ni uslove ispuniti...oni prvi fazani na slikama se lakse gaje (zlatni, platinasti, srebrni....) i ima ih puno, cena im je oko 20 e za komad....a ovi dole (temenik, glanc, uhati...) su tezi za uzgoj, manje ih ima i naravno mnogima nepristupačni zbog cene....Pozdrav
 
Drzim papagaje vec nekih pet godina,i bilo bi dobro upoznati nekog ko se tim bavi,razmeniti iskustvo pa cak i napraviti neki posao....takodje me zanimaju i ukrasni fazani,poceo bi i njih drzati,pa ako ima neko od koga mogu nabaviti neka se javi...
 
Petar 90 je napisao(la):
Drzim papagaje vec nekih pet godina,.................... zanimaju i ukrasni fazani,poceo bi i njih drzati,..............

Dobrodošao na forum, lepo si se predstavio, ali nisi pročitao predhodne postove na živinarstvu :nono: !!! Nova tema se otvara tek kada se utvrdi da ista ili slična ne postoji! Kao što vidiš postoji Tema Fazani i Ukrasni Fazani i takodje se vidi da ima ljudi koji hoće da pomognu ?!

:ppozdrav:
 
Da li ovi ukrasni fazani moraju uvek da budu u skroz zatvorenom prostoru ? Možda bi uzeo neki komad, ako mogu da budu slobodni po dvorištu... :cao:
 
Farmer II je napisao(la):
Da li ovi ukrasni fazani moraju uvek da budu u skroz zatvorenom prostoru ? Možda bi uzeo neki komad, ako mogu da budu slobodni po dvorištu... :cao:
Mogli bi da budu ukoliko bi odgajivač dok su mali po želji kupca kupirao krilo (što neradi niko ), tako da se ipak trebas opredeliti za neku lepu volijeru koju si možeš priuštiti....inače video sam na slikama kod jednog odgajivača da su svi fazani pušteni u dvorištu gde slobodno borave i normalno se razmnožavaju, radi se mutacijama divljih fazana.....Pozdrav :D
 
Da li ti je taj fazan stalno pusten ili ga pustas sa vremena na vreme i hoce da odledi(seces li mu krila)?Ja sam moje pustao i jednog dana se nisu vratili.
 
Da li ti je taj fazan stalno pusten ili ga pustas sa vremena na vreme i hoce da odledi(seces li mu krila)?Ja sam moje pustao i jednog dana se nisu vratili.

Kada su mi pusteni psi,onda je on zatvoren,a kada njega pustim,onda su mi psi zatvoreni.Plasim se da mi ne icepa kerove :osmeh:......Salim se naravno.Miran je izuzetno tako da mu nisam sekao krila.....
Za Duska 58.......da ne gnjavim sa tekstom,evo jedan video zapis ako nije problem :osmeh:

 
Nazad
Vrh