Servisiranje traktora

Decki hvala na odgovoru. :ppozdrav:
U svakom slucaju kad podjem radit bit ce veselo :ideja: :sjasi:
 

pozdrav svima.
Interesujeme dali neko zna gdje bi mogao nabaviti dijelove za traktor Masey Ferguson 254 S.
Ako neko zna molim neka odgovori.HITNO!!!
 
Trebaju mi sklopovi motora za MF 254 s (turbo) (klipovi 91,35x127,karike,stubline)
 
Planiram da u skorije vreme ofarbam motor i sve ispod haube na IMT 560...preporuka cime da ga lepo operem i skinem svu masnocu,prljavstinu i da ga spremim za farbanje? Da li dolazi i neka podloga ispod farbe? ili je isto kao sto su ovi gore naveli za Zmaj motor ?
Hvala
 
Pranje pod pritiskom vrućom vodom, ako nemaš svoj aparat pravac u auto perionicu, a za farbanje je navedeno kao što si i video.
 
Nema potrebe uzimati neku skupu boju koja izdrzava visoku temperaturu jer traktor stvara temp. od 90 stepeni a farba pocinje da se podljuskava na 130. Ja cu moj traktor farbati prvo sa obicnom osnovnom nitro bojom (helios), pa zatim auto lakom isto helios, malo je skuplja od Duge ali je zato mnogo bolja. Proverena kombinacija
 
Koliko si platio zadnje gume, čije su proizvodnje? Trebao bih i ja da menjam moje.
 
Trenutno su najbolje na nasem trzistu tj. od domacih proizvodjaca, prosle godine sam stavio isto Galaxy i na 549 do sada se nisu pojeli ni oni ulivci sto stoje na ripnama. A pre tih su bile Rekord trajale su 22 godine morao sam ih promeniti samo zato sto su ispucale od sunca :cao:
 
Imam MTZ -82 ,' 98 god. koji nema blokadu zadnjeg diferencijala .Da li ima neko iskustva od vas da li moze da se namesti ta blokada da ne kazem nabudzi.
 
prvo mi reci kakav volan imas dali je servo ili onaj stari sistem sa stubom volana napred??
 
Servo je sigurno ali mi objasni sta znaci stub volana napred, ukoliko je to mehanicki volan onda sam definitivno siguran da je servo.Raspitivao sam se kod mene u selu ali oni znaju da moze ali neznaju kako ( to ti je ona prica uz pivo ) :ppozdrav:
 
stariji modeli imaju servo koji ima veliki mehanizam ispred hladnjaka ja ga zovem stub volana inace je to stari model serva.a novi imaju cilindar izmedju tockova i mnogo lakse se okrecu.sta ti imas?
ovo ispred hladnjaka
04c03f3bb09821f33b0642211fd0cb4c.jpg

ili ovo kod prednjih tockova pod brojem 14
30181b907366c819e8d216ada13a404b.jpg
 
Nazad
Vrh