Servisiranje traktora

Mora da mu je zaglavio menjac u rikvercu! :haha: :haha: :haha:
 
i moj rus dimi ko lud dok odreze gas al kad nabije obrtaje nema ni kapi dima
 
Pozdrav i tebi....za sada imamo to što imamo, ako se iole razumeš u mehaniku poslužiće ti dosta i radionički za 540-9.
 
i moj rus dimi dok ne postigne obrtaje ... nego ko ono bese rece da je napravio releje na prekidace kod rusa ? branko? kako to izgleda i kako da se to izvede?
 
Zdravo ljudi
Rasturio sam 577 na pola.Spojnica mi vec neko vreme neodvaja dobro.
Kad je motor i traktor hladan,odvaja ODLICNO.Kad se dobro ugreje,pocinju problemi.Neodvaja dobro,jedva se izbaciva i ubaciva u brzinu,a kad je u sporohodnoj,nece da stane,ni za boga,nemoze ni kocnicom da se zaustavi,a moze da gura i punu prikolicu.
Jedan doktor mi je rekao da je u pitanju zamascena lamela.
Ulja je malo curilo iz menjaca,iz suplje spojnicke osovine,ali to nije nista korpa i lamela su suve kao barut.
Na zljebovima glavcine lamele i spojnickih osovina ima masti,(neko je to namazao solidno)
Zljebovi, lamela,zamajac,potisna ploca su odlicni.Bilo je samo malo prasine od feroda,ali to je normalno.
Dali neko ima neku ideju ZASTO NEODVAJA,premda lamela nije masna?
 
korpa mora bit nastelana druk lezaj mora bit ispravan,postoji mogucnost neispravnosti hidr..cilindra kvacila i kocnica to da provjeris i nivo uk ulja u posudi jer moze bit i do uzrok naravno ako jr hidraulicni sistem kvacila i kocnica a sto se tice masne lamele to jest ako je masna to nema nikakve veze s tim problemom pokusaj to.....................
 
Sto kaze Dragan18 nastelaj korpu kvacila, verovatno je prevelik zazor pa kad se lamela ugreje onda ti neodvaja dobro.
 
šandor je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Na rusa 1025 odjednom u radu počeo malo da dimi i promenio je zvuk kao da malo lupa u motoru. Šta bi mogao da bude? Da li je to neka dizna? :sta:
danas sam odneo dizne jedan je "pišao" na 70 bara drugi je na 140 bara a dva su lepo radile na 190 bara. Zamenio onih dva koja nisu valjale i sad pali na sekundu i lepše radi ali ... taj crni dim još je tu kad naglo dodam gas :sta:
Napokon rešio problem. Danas sam izašo da uzorem 2 jutara i rus ponovo počeo da radi "bez veze" došo kući i pregledo dizne, kad sam odvrno prvu cev sa dizne traktor je počeo da radi lepše. Skinuo tu diznu i odneo na pregled (da napominjem da je dizna nova orao samo 2 sata) "pišao" je. Otišo u prodavnicu gde sam kupio i prodavac zameni i da drugi,kaže da sam ja treći koji je vratio.Zamenio,sad lepo radi i ne dimi tolko :D Sad dokle će.... :sta: Znaći delovi su... :nono: :udri:
 
@ lakarije
Najverovatnije si bespotrebno razdvajao traktor! Probaj da nastelujes pedalu kuplunga da ranije(vislje) hvata! I proveri zazor izmedju zabica i druk lezaja da ti je isti!

@ Sandor
Kvalitet do Jaja ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::super::
 
lakarije imosi previse praznog oda pedale kvacila i nije dobro odvajala trebo si samo na stanglici da nastelujes
 
Ljudi,hvala na odlicnom odzivu za ovaj problem.
Sto se tice elemenata i sklopova,sve je kao novo,nigde nepostoji neko ostecenje ili
neravnomerno habanje.
Zazor kod drugog stepena je 1.5mm
Kod prvog stepena nisam merio,ali pedala otprilike ima praznog hoda koliko treba.A pipci svi ravnomerno hvataju.
Ovo za prevelik prazan hod ima smisla samo ako se stiska prvi stepen.Medjutim
da je to u pitanju onda bi lepo odvojio kad pritisnem malo i u drugom stepenu,kao sto sam i probavao.Medjutim ,opet se desava isto.
Ako jos neko ima neku ideju,neka kaze.
 
Kuglicni lezaj u radilici u koji ulazi kraj spojnicke osovine da nije zaribao? Onda dzabe stiskas kuplung jer zaribali lezaj tera dalje menjac! A bilo je slucajeva da je zaglavila lamela na osovini(to oce kad dugo stoji, ali se posle razradi) ili kad je obrnuto montirana lamela pa se nasloni na kraj ozubljenja i stalno je stisnuta na zamajac! Momentalno nemogu da se setim drugog!
 
Imam mali problem sa Rusom, bolje rečeno nedoumicu.
Naime, prilikom puštanja kvačila čuje se zujanje i traktor prosto poskoči. Međutim, dešava se da bude i sve normalno, dakle nema ni zujanja ni trzanja. Pretpostavljam da je druk ležaj na kraju života, ali me zbunjuje to što se povremeno ponaša normalno. Ta promena ponašanja se dešava samo kada je traktor dobro zagrejan.
 
branko da ti nisu ublazivaci trzaja na lameli otisli, probaj podmazat druk lezaj znas da imas mazalicu kad odvrnes onaj cep
 
Nazad
Vrh