Servisiranje traktora

Ima na vašaru, kod prodavaca koji prodaju te gumene proizvode. Manžetne, creva....
 
Kako se zovu ovi osigurači na menjaču IMT traktora? Kakvim se kleštima oni skidaju?

3281.jpg
 
Ne znam bas strucan naziv kako se zovu a ja ih zovem slepi zegeri, a postoje I da se Kupe klesta bas za njih ali su sigurno jako skupa jos ako su u kvalitetu. Ja sam sebi napravio od jeftinih womaxovih I rade mi posao. Vec sam negde postavio tu sliku ali evo I ovde da vidis pa mozes sabi da napravis.
30042016118.jpg
 
Drugari moze pomoc imali neko kontakt nekog majstora sto pravi stakla po meri. Razbilo mi se zadnje staklo na case veceras. Ostala mi rucka u ruci nakon zatvaranja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam zaiteresovan za ovakva klesta ali kako ih traziti u pretragama za seger klesta uvek izlaze ove klasicne krive prave vece manjeali ovakve ne nadjoh.
 
Naprasno danas prestade da funkcionise kvacilo na traktoru :sta: Izvozio sam grane iz vocnjaka, upalim traktor i da ubacim u brzinu nista samo se cuje kRR... kvacilo meko, za nijansu mozda malo mekse nego do sad. 539 je u pitanju, a mlad sam momak velika je steta da u saltanju kvacilo mi smeta... Jedva sam doso kuci, smanjim gas nagazim kvacilo a ne desava se nista. Cak sam pod nagibom od 75 stepeni nizbrdo gazio isto i kao da ga nema ::jako_besan::
 
Lucky sačuvaj te stare seger osigurače jer su novi jako loši.Raširiš ga kleštima i on ostane raširen umesto da se vrati nazad i osigura.Muku sam mučio pre izvesnog vremena na dugačkom vratilu kardana IMT-a dok mu nisam doskočio.
 
Ja napunim filter na Rakovici. Mada sam gledao neke klipove gde neki rusi tvrde da ne treba da se puni filter pre montaže jer tako ta prva količina ulja iz filtera ulazi u motor bez filtriranja, a pri tom još može i da upadne neka nečistoća prilikom sipanja ulja u filter...
 
Pozdrav drugari. Nakon skoro deceniju besprijekornog rada sa 533 poceo mi se javljati sledeci problem. Pri davanju gasa cuje se neko lupanje, koje dolazi od motora. Lupanje je u taktu motora i kad dam gas cuje se na par sekudi izrazeno i prestane, mada se cuje priguseno u daljini kad se vozi. Dodao bih da izbaci nesto vise gustog dima pri kretanju sa gasom. Majstor bi trebao da pregleda sta je, ali volio bi da vidim vase misljenje i iskustva. Takodje da napomenem da ne gubi vodu.

Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala na sugestiji. Majstor je ustanovio da prvi klip lupa u glavu i da je tu problem.

Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Da prvi klip lupa o glavu taj traktor ne bi radio uopste a i nema nacin da lupa o glavu jedino u ventile. Da li je taj majstor to ustanovio ovako napamet ili je otvorio motor?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh