Servisiranje traktora

nemogu nikako da ti uslikam;neka ti neko pomera kvacilo a ti gledaj sa druge strane(ispod patosa) ima polugica i navojna sipka ide prema menjacu nisam u mogucnosti da slikam.menjac nesme da izbaci ni rukom dok ne stisnes kvacilo.
 
Imam traktor IMT 539 87 godište sa nekih 2500 radnih sati. Nedavno sam mu odradio mali servis, ulje, filteri maziva. E sad, otac je ceo život sipao u motor ulje sae 30, a ja poučen nekim drugim iskustvima sipam ove jeseni super long 15w-40 nisotec. I šta se dešava, krenem u oranje i posle nekih 30ak litra potrošenog dizela proverim nivo ulja. Ulje ispod minimuma. Imao sam u rezervi 2l, dosipem i vratim na normalno stanje. Traktor pokazuje da je procurelo ulje iza anlasera(nemam pojma šta je iza), odozdo se vidi da je kapalo u tragovima i iz iberlaufa se vidi da je prljav. Seoski majstor mi kaže da je do viskoiziteta, nije 15w-40 ulje za njega, retko je suviše i da ga troši prilikom rada, odnosno da nema šanse da rasipe 2l spolja... Ja sad pitam nekog ko poznaje problematiku da li je moguće da je uzrok problema neodgovarajuće ulje u šta ja sumnjam jer znam dosta ljudi koji isto ulje koriste, i ako nije gde je problem :sta: Svako mišljenje i iskustvo je dobrodošlo :ppozdrav:
 
Ja koristim Nisotec Super Long 15w-40 i po meni je OK. Ranije sam koristio Modriču Maxima Turbo 15w-40 i ne primećujem nikakvu razliku između ova dva ulja, osim što je Nisotec jeftinije.
 
Bio danas do majstora. Pritego ga je malo, sada nema gde da pusti ulje, suv je kao barut. Njegov zaključak je da nema šanse da je isteklo van 2l i po svoj prilici ulje je bilo lošeg kvaliteta. Dosipano je i prati se stanje buduće. Sledeća zamena ide drugi proizvođač.
 
Nisovo sae 30 ulje je izgleda katastrofa. U oranju mi je rus 52 progutao oko pola litre ulja na 4 jutra.. Pre njega je bilo Prista ulje, nije ništa trošio.
 
Pristu mi je preporučio gazda firme što prodaje razna ulja i filtere, pokazalo mi se odlično i u fergusonu i u rusu.
 
Kolega je napravio malu nezgodu,udario je kombajnom u traktor,velika steta nije napravljena,ne bi bilo uopste stete da su gabaritna svjetla bilo otvorena,stojala su ravno iza kombajna i nosac je probio mrezicu i udario u kuciste filtera zraka,tom prilikom su nagnjeceni i filter i kuciste,kuciste smo popravili,ali sad je problem filter,nije ni on problem ali ga trenutno nema na stanju,pa se mora cekati par dana,a treba da oremo za psenicu,imamo nekih filtera ali ne odgovaraju nam,odnosno manji su od onog sto je bio,ja tvdim da filter mora biti odgovarajucih dimenzija,tj da mroa biti iste velicine koai prethodni da bi imao isti kapacitet,u suprtonom bi se motor grijao,kolega tvrdi da moze i manji filter,sa com se ja bas i ne slazem,pa reko da cujem vase misljenje
 
ljudi imate li iskustva sa pravljenim filterima,covjek mu nudi napravljeni filter zraka,napravljen po mjerama fabrickog filtera,malo sam sumnjicav,sta vi mislite moze li to da valja, ako iko zna neka odgovori hitno mi je .hvala
 
ljudi imate li iskustva sa pravljenim filterima,covjek mu nudi napravljeni filter zraka,napravljen po mjerama fabrickog filtera,malo sam sumnjicav,sta vi mislite moze li to da valja, ako iko zna neka odgovori hitno mi je .hvala
Moze da valja, a i ne mora. Ja ne bih sa time experimentisao, ipak su to pluca masine.
 
Nisotec Super Long 15w-40 ja koristim u imt 542 i za sada sam zadovojan sa tim uljem. Smanjio mi potrosnju ulja u odnosu na optimu sae 30
 
Nazad
Vrh