Servisiranje traktora

Pitanje za poznavaoce tematike?
Skraqena prica: Skoro kupljen 577, vlasnik naseo na "postenje i iskrenost" prodavca (bilo sad!!!), i javio se problem... Blok je bio naprsnuo na strani iza elektropokretaca, nije velika naprslina, posto je orao sa njim i nije pokazivalo nista. Termostat nije imao tako da nije mogao na ovo hladno vreme da pokaze, nije imao pritisak...
Danas bio majstor da pogleda i rekao je da moze da se zavari bez problema, SAMO ako legura bloka nema bakar u svom sastavu...
PITANJE: Na koji nacin da saznam da li u leguri bloka motora ima bakar????
 
Poslednja izmena:
Razmišljaj to ovako: Pojedini proizvođači elektroda za varenje livenog čelika (uglavnom gus) oblažu svoje elektrode bakrom.
Ne nosi to kod priučenog majstora nego kod varioca. Priučeni prvo palamudi i tvrdi pazar a zatim se praksa kod tebe pa na kraju naplati.
Varioc zavari i naplati. Kratko i jasno.
 
Jedno pitanje za mehanicare: prilikom zamene klipnjace kod traktora (imt 533) da li broj na klipnjaci koji je fabricki utisnut igra neku drugu ulogu osim rednog broja?

Pitanje je malo specificno ali se nadam da je jasno postavljeno :)
 
Sklapam motor i menjac i nekih 20ak mm ne mogu rucno da naguram motor , da li smem da navucem srafovima mozda ?
Koliko mi se cini spojnicke su usle u obe lamele , sad je ostalo toliko da udje u lezaj.. Guranjem vise ne ide, pa sam mislio srafovima da navucem polako
Zetor 5211 je u pitanju
 
Nisu ti najverovatnije lamele u centru 100%. Mora spojnicka da udje u lezaj ili biksnu u zamajcu a ako nisu dobro ucentrirane obe lamele nece po pravcu se pogoditi. Ako probas na vijcima natezati iskrivices srce lamele sigurno .Probaj da okrenes zamajac ili osovinu kardana da lakse uzupci i proveri po pravcima paralelnost bloka i zvona. ako nece vracaj i lamele ucentriraj dobro. Najbolje kad se kod strugara napravi osovina po dimenzijama spojnicke i tako se ubaci pre stezanja vijaka korpe da budu lamele u centru. Odoka je to dosta tesko ucentrirati
 
Nisu ti najverovatnije lamele u centru 100%. Mora spojnicka da udje u lezaj ili biksnu u zamajcu a ako nisu dobro ucentrirane obe lamele nece po pravcu se pogoditi. Ako probas na vijcima natezati iskrivices srce lamele sigurno .Probaj da okrenes zamajac ili osovinu kardana da lakse uzupci i proveri po pravcima paralelnost bloka i zvona. ako nece vracaj i lamele ucentriraj dobro. Najbolje kad se kod strugara napravi osovina po dimenzijama spojnicke i tako se ubaci pre stezanja vijaka korpe da budu lamele u centru. Odoka je to dosta tesko ucentrirati
Ja kad sam menjao lamelu na Torpedu, spojnicku od kardana sam mogao da izvucem i njom ucentriram kardansku lamelu. I kod mene je bilo malo cimanja ali je na kraju sve uslo kako treba. Radilo se pod Bozijom supom:osmeh:
 
Dobar dan. Nigde ne mogu da pronadjem radionicni prirucnik za Massey Ferguson 2620. Pritisak hidraulicne pumpe koliki treba da bude? Ako neko zna ili ima podatke iz prirucnika,molio bih info. Hvala unapred.
 
Molim za informaciju o pouzdanom majstoru - servisu za remont malih traktora.
Konkretno, radi se o Tomi Vinković TV 731 ( potrebna generalna popravka motora LDA 672 - dvocilindrični)
Očajan sam, svuda me odbijaju - izbegavaju (ne znaju posao). Šteta za dobar traktor.
 
Molim za informaciju o pouzdanom majstoru - servisu za remont malih traktora.
Konkretno, radi se o Tomi Vinković TV 731 ( potrebna generalna popravka motora LDA 672 - dvocilindrični)
Očajan sam, svuda me odbijaju - izbegavaju (ne znaju posao). Šteta za dobar traktor.
Imas servis i prodaju Lombardini u Zemunu Altina 011/3756275, imas u NS u Temerinskoj takodje servis i prodaju , naravno ovlasceni servisi su prilicno skupi ali stoje iza svoga rada i naravno dobijes garanciju.
 
Jel ima neko da mi hitno da odgovor.Menjac mi ispada iz druge u oranju kad ga opteretim ovako u prazno i pod manjim opterećenjem je sve ok.Kad držim ručicu malo jače i vozim ne ispada.Ujutru skidam delo u kabini jedan mi kaze da je 99.9% opruga od druge brzine otišla?Radi se o ltz t40 traktoru.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav. Moze li mi neko pomoci imam vise problema sa traktorom.
Rijec je o deutz fahr agrotron 6.45 tt nisam imao do sada nikakvih problema sa njim ali evo pojavili se neki.
Prvi je izbaci mi gresku "eb" na monitorcic.
Drugo hidraulik mi sporo spusta radi sat vremena odlicno onda ga totalno uspori.
I zadnji je to sto mi se grije u zadnje vrijeme. Prelazi 3/4 na skali od crvenog ne fali
Puno, nije nikada pregrijan bio.
Hvala vam svima pozdrav veliki
 
Jel ima neko da mi hitno da odgovor.Menjac mi ispada iz druge u oranju kad ga opteretim ovako u prazno i pod manjim opterećenjem je sve ok.Kad držim ručicu malo jače i vozim ne ispada.Ujutru skidam delo u kabini jedan mi kaze da je 99.9% opruga od druge brzine otišla?Radi se o ltz t40 traktoru.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
Imas btavu koja zabravjuje brzine steluje se sa desne strane ispod kocnica kolko se secam, ili ti se kvacilo ne vraca do kraja.
 
Ajde ako možeš odmah skoči i uslikaj gde ste steluje.Ako ti nije problem

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh