Servisiranje traktora

I ja prvi put vidim ovako nesto, i pazi ferga mi bio samo sumnjiv da je malo zapusen filter, nije se ustopao nego aj da proverim kad sam zavrsio setvu.
Ovo dole u talozniku ne znam sta je, kad sam hteo da isperem naftom samo se razvlaci.
 
Probali smo na Fergi da izguramo 500rh al nije vise islo :haha:
attachment.php

Ja skoro menjao kod mene jos gori su bili puni nekog mulja sitnog,a nebi ih menjao jos jer je traktor normalno palio i isao nego mi je jedan onaj fini pretruleo i pukao po sredi u drljacenju jedva dosao do kuce piskala nafta kao venu kad preseces tako strcao naftu,neznam kako mogao da pretruli kad nije bio tolko star nekih 10 god :haha:
 
Kroz filter prošlo tonu nafte nije ni strašno kako može biti prljav:haha:.Pre par dana odemi iz dvorišta fergo 533 predam gazdi radio oko PVP dizni filteri creva i tako to danas ga sretnem pitam kako ide kaže super pali nesmeš pipnut ključa kažem ok produžim dalje posle pet minuta zove na mobilni stao na put ja tamo vode u nafti kolko oćeš kaže jutros tenkiro pun rezervar ispustismo oko dve litre vode šta reći skuppa voda od 158 dinara::jako_besan::
 
Da li neko zna koje su dimenzije navoja holendera na pancirnim crevima za vazdušnu instalaciju na IMT traktorima? G1/4, G3/8 ili je neki metrički navoj?
 
Ljudi jedno pitanjee. Kupio sam IMT 539 i pustao mi je malo ulja na mjestu oznacenom na slici tj. tu se slijevalo, odakle , nisam uspio skonati. Medjutim kad sam zamijenio ulje i filter nigdje jedne kapi ne pusta. Prije se odma pojavljivalo cim ga upalim a sad ni nakon duzeg rada sve suvo. Da li je moguce da je do gusine ulja ili sta vec?

 
Gde god da je curelo pojavice se opet samo je pitanje vremena.Moze da bude semering na remenici radilice,dihtung kompresora ili ovaj poklopac sa zadnje strane kompresora (bela strelica).


2014_04_2ki5_16_52_26_1.jpg
 
Jer zna neko sta moze da uzrokuje tup, dubok zvuk koji traje oko 1-2 sekunde, iz prednjeg dela traktora nezavisno da li traktor stoji ili se krece.
Motor traktora normalno radi.
Taj zvuk se pojavljuje u nepravilnim intervalima, znaci moze da se cuje pa da se ne cuje neko vreme.
Da li je moguce da se alnaser ukljucuje i on proizvodi takav zvuk???
 
Poslednja izmena:
jedno pitanje...koje su dimenzije konusno valjkastog lagera za bocni reduktor za polu osovinu za 577
odnosno za krupan nut na poluosovini
 
Da li je preporučljivo da se za zaptivanje spojeva na motoru (IMR-ovom) koristi samo silikon ili neka druga zaptivna masa, bez dihtunga? Na Internetu ima puno snimaka sklapanja motora gde se koriste samo zaptivne mase bez dihtunga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh