Servisiranje traktora

Juce odnesena truba kod strugara, naprevice klin po meri i jos jedan za rezervu, kupljeni duftunzi, semerinzi i gumice za kocioni cilindar. U subotu ugradnja pa ce biti i koja slika..
Evo par slika sastavljanja trube, stavljena dva nova semeringa (od kojih je jedan dupli)


 
zapazio sam da na kompresor izbija po malo ulje na onom ventilu skroz dole uu pitanju je imt 539..a pritisak je 4bara skroz na krajy zelenog polja
 
Koji procenat sanipera, koliko na 10 litara vode?
ja sam sipao direktno iz flase. sad koji je procentualno stvarno nisam gledao. nerazblazujem vodom nikad. ostavim 15 -20 min i isperem vodom ,izmuckam malo i opet isperem. ako je prilicno prljav ponovim opet. za bakarne i mesingane hladnjake stalno koristim cak i aluminijumske. mali hladnjacici najcesce zezaju na autima a najgori za ispiranje. ali uspem opet da ih ocistim prilicno dobro. najgore je sto tu ima i mulja od antifriza nekad i od ulja ili koje cega .
 
lomim se vec danima imam jedan traktor koji ne koristim godinama...u pitanju je masej ferg 35 sa motorom imt 533 77god...blok puko.ladnjak busan curi ulje nafta..dal da ubacim motoric od tam 60...il da preuredim postojeci kolko bi me izaslo para obrada glave i delovi...i kolko para tamic 60 sa prepravkama

- - - - - - - - - -

a necu da ga prodajem iz principa jer me nikad nije Izdao
 
Da li neko zna gde bih mogao da poručim KVALITETNE trakaste šelne za creva? Na rusu mi je spalo crevo koje povezuje cevi uljnog voda ispred uljnog hladnjaka (sa onog šeširića koji je neki prečistač ulja), zato što je preskočila šelna domaće prizvodnje (Mandić). Mogao mi je zaribati motor zbog loše šelne. To su one male šelnice 12-22 mm. Zato sad hoću da kupim što je moguće kvalitetnije šelne, ali ne znam gde ih ima a da hoće da ih pošalju poštom.

Hvala unapred!
 
Zašto baš trakaste? Po meni, za creva deblja od 3mm su bolji izbor žičane.
pips04.jpg
 
Da li neko zna gde bih mogao da poručim KVALITETNE trakaste šelne za creva? Na rusu mi je spalo crevo koje povezuje cevi uljnog voda ispred uljnog hladnjaka (sa onog šeširića koji je neki prečistač ulja), zato što je preskočila šelna domaće prizvodnje (Mandić). Mogao mi je zaribati motor zbog loše šelne. To su one male šelnice 12-22 mm. Zato sad hoću da kupim što je moguće kvalitetnije šelne, ali ne znam gde ih ima a da hoće da ih pošalju poštom.

Hvala unapred!
Armiracka klesta,paljena zica i Bog da te vidi!:osmeh:
 
Jedan od poznatih svetskih proizvodjača Trakastih šelni je firma Norma koja u svom programu ima i proizvodnju šelni ABA, a zastupa ih Res trade.
Drugi proizvodjač je ZEBRA i zastupa ih firma WURTH.
 
Pošto mi je bilo hitno, naručio sam prve koje sam našao na oglasima. Kaže čovek da su nemačke, i da se još niko nije na njih žalio. Danas su stigle i majstor je uzeo par komada da ih isproba, pa će ih onda montirati.

Puzne-selne-NEMACKE-razne-dimenzije_slika_O_19072665.jpg
Puzne-selne-NEMACKE-razne-dimenzije_slika_XL_19072661.jpg
 
Nazad
Vrh