Servisiranje traktora

kloki je napisao(la):
jedno pitanje za forumase .
hidro volan na imt 560 je nekako poceo slabo da mi radi.jedino pri vecim obrtajima radi lepo ali na leru kao da ga nema.
usao sam u drugi 560 i na leru radi ko penkalo.
sta moze biti problem.??
znam za ventil on je na usisu pumpe ima veliki sraf sa strane a postoji stelovanje unutra.
ali kako da znam kada je nastelovan.

Ovo i mene interesuje jer imam isti problem. Na mom 560 je ranije hidro volan išao jako lako tako da si ga mogao malim prstom okretati a kasnije je to postajalo sve teže. Sad kad ga treba okrenutu, naročito kad traktor nije u pokretu je prillično teško, cenim negde malo lakše nego kod mehaničkog volana. Ali mislim da je kod mene ista situacija i na niskim i na visokim obrtajima. Ulja ima dovoljno.
 
neznam ili orbitrol ili pumpa,ali mene brine samo da nije taj ventil na usisu pumpe da treba da se nasteluje,da ne menjam pumpu badava.
mada su mi rekli da moze filter da bude zapusen pa da moze crevo na usisu pumpe da se spljosti od vakuuma i da nema dotok ulja do pumpe,takodje kazu da se desavalo da isto crevo bude busno toliko da ne curi napolje ulje ali da pumpa kroz tu rupu vuce vazduh,i naravno treba videti dali rukavci na tockovima koce da tu nema otpora,to se meni jednom desilo.
 
pitam samo zato sto znam ko ti moze popraviti povoljno,moj teca je majstor koji ide po terenu,u glavnom po srpskim selima u hr

hego na mom 560ide isto lako u leru kao i kad ide,jedino kad je na leru i motam ga kao da motor ima opterecenje nekih 5-10%
 
ima majstora kod mene puno ali verujem da je neka glupost u pitanju.
a i znas kako majtori rade kazu kupi novu pumpu pa ti je usrafe i sada su oni majstori.
 
North ARMY je napisao(la):
hego na mom 560ide isto lako u leru kao i kad ide,jedino kad je na leru i motam ga kao da motor ima opterecenje nekih 5-10%
pa normalno, umesto da se mucis ti, muci se motor jer pokrece servo pumpu. i kod mene tako radi. ne znam kako jekod vas, ali moj servo volan ne prenosi trzaje sa tockova na upravljac. recimo preko oranja ides, a volan se ne cima. a mehanicki bi ti ruke polomio
 
Što se tiče izbacivanja vode Mladen je dao odgovor, a što se tiče dizanja temperature pri naglom stajanju kod oranja, prljava rebra na hladnjaku i kada staneš nema strujanja vazduha oko njega a ventilator ne stigne i nemože zbog zaprljanosti da povuče dovoljno vazduha i da ohladi vodu te stoga temperatura naglo skoči.
 
cugi prijatelju zar mislis da ja nisam sve probao pre nego sto sam sa pozalio na forumu.
dakle,kada sam ga pre 4 god uzeo od cigana bio je ko lutka ofarban sija ko nov.medjutim u oranju se grejao jako.
dodjem kuci i gledam sta moze biti.
nadjem majstora iz pik-a koji je 30 god popravljao takve traktore.
mada sam rasturao mnoge masine i uglavnom mi majstor ne treba ali racunam da se covek nagledao takvih stvari.
pogleda on malo i kaze pumpa,ok kupim novu i isto,opet on pogleda kaze termostat,
ok kupim novi 2 komada posto nisu skupi ,da mi nekaze kako i novi moze da zeza.i nista.
odmah sam znao da ce reci hladnjak,i tako i bi.skinem operem,vratim.
kad ono malo bolje ali posle 3 kruga se opet greje.
kaze majstor skidaj glavu da vidimo dihtung.skinemo, kad ono tu lezi zec.

naravoucenije-na ursusu 120 i 160 ks je isti dihtung glave kada se kupuje,
stim sto naknadno na dihtungu za 120 ks treba izbusiti rupe za vodu a za 160 netreba.
to neko pre mene nije znao i nije probusio tako da voda nije kruzila kroz glavu motora.
stavim nov dihtung,izbusim rupe,dotegnem kako treba i ono super drzi 80 C,

ostao je samo taj mali problem kada smanjim br obrtaja naglo, malo skoci temperatura na 90 i curne malo vode na odusak.
cim se vratim u brazdu i dignem obrtaje sve ok.
posto je hladnjak cist ostala mi je samo jedna pretpostavka,
kada su ga cigani farbali ofarbali su i hladnjak.verujem ja nisam pranjem mogao da skinem svu farbu,tako da verovatno pri niskim obrtajima nema dobru razmenu toplote i malo digne temperaturu i brzo se ohladi ali curne malo vode na odusak.
 
ma ko ce toliko da pise.to i nije neki problem resicu ga
ali volan na 560 je poceo da me nervira
tu bi mi trebao savet jer cu na kraju sve da promenim zbog glujposti.
1.kako da znam dali mi je pumpa ispravna?
2.kako da znam dali mi je orbitrol ispravan?
3.kako da znam dali mi je ventil na pumpi dobro nastelovan.
ajde momci mora da je neko to radio.

c51bc2ac.jpg


evo gde je ventil na pumpi
 
Oprao sam hladnjak i sad vidim da malo rosi na dihtung izmedju dve glave. Sta da radim jel da menjam samo dihtung ili treba josh nesto?
Neznam dali treba da menjam sva cetiri dihtunga ili samo tamo gde rosi?
 
kloki je napisao(la):
koje dve glave??zar tu nema samo jedan dihtung

Moj 5911 ima 4 glave i 4 dihtunga. E sad je zanimljivo to kad se zagreje posle 15-ak minuta vishe ne rosi, dok voda u hladnjaku brboce ali to je od kad sam ga kupio jos pre 5 godina...
Ranije i pri najvecem opterecenju nije prelazio 60-65 stepeni... A neznam tacno koja mu je radna temp...
 
to je super nemoras sve da menjas i da skidas.
pogledaj obavezno metalne povrsine da voda nije napravila neki ris na bloku i glavi.
 
hteo bih da renoviram motor traktoru imt 533, zato me interesuje dali mi neko moze da pomogne sa informacije sa tehnickim podacima o tome, podrav.
 
Nazad
Vrh