Servisiranje traktora

stvarno se izvinjavam i zahvaljujem,slikacu danas pa cu staviti...:ppozdrav:
 
postovanje,kupio sam kich kuku pre neki dan pa rek`o da je montiram,kako to uvek biva sa starim masinama nije krenulo po dobru.Jedan od 4 srafa koji drze ploce (L profil) se zalomio u kucistu menjaca(ko zna kad),pa je krenulo zezanje oko odvijanja,levi navoji,busenje i druge razne radnje.Ali glavni problem zbog kojeg pisem je u tome kada sam traktor naterao na klocne(zadnji kraj) pocelo da curi ulje iz menjaca,kad sam se savijo da pogledam,ono curi na nekoj rupi (otprilike fi 8mm)na samom dnu u pravcu srafa za ispustanje ulja.E sad ako neko zna cemu sluzi ta rupa,probao sam sraf da usrafim ali cini me sa da nema navoj,kada traktor stoji vodoravno nema curenja,svaka pomoc dobrodosla :ppozdrav:

Mislim da znam o čemu pričaš, ako nisam u pravu slobodno reci.
Mislim da se ne radi na rupi na mjenjaču nego na zvonu gdje se nalazi zamajac. Tu se nalazi rupa koja je ostavljena fabrički da bi moglo da iscuri ulje koje izađe na pletenicu (a to im je mana).
Po mom mišljenju kod tebe je traktor pustio malo ulja na semening iz mjenjača (što nije tako strašno) i kada si ti podigao zadnji kraj ulje se prelilp iz onog dijela gdje se nalazi lamela i preko ploče (na koju se montira kosačica) u prednji dio kućišta ispod zamajca gdje je ulje iscurilo.
Te rupe ne smiješ da začepljaš jer tu ističe dio ulja koji je izašao izcurio iz motora ili iz mjenjača i onomože da napravi samo problem ako bi slučajno došlo do lamele.

Nisam mehaničar ali koliko ja znam to su jedine rupe sa dojnje strane.
 
To je ta rupa vidi ona je na najisturenijem mjestu ispod zamajca tačno na sredini. Kod mene je ona ploča (koja se skida kad se stavlja kosa) probušena i ulje iz mjenjača mi je prije nego što sam neki dan zamjenio semening kapalo tu.
E sada ta rupa se zna i začepiti pa onda ide na onu prednju o kojoj ti pričaš.
 
To ti je ulje iz mjenjaca,ako si odizao zadnji kraj, dreknuo semering u zvonu na osovini iza druk lezaja.Da si dizao prednji kraj onda bi bilo motorno.
 
Današnja rabota
2zf7f5y.jpg

67jxnr.jpg
 
Ne znam da li sam na pravoj temi postavio pitanje, ali nemam privilegije da otvaram novu, pa cu pitati ovde, a vi pomozite. :) Interesuje me kako mogu da dodjem do nalepnica za poljoprivredne masine.
 
Evo ti broj majstora za rx a i za ostale.,
063667819 misa kutalek.clanovi bukur,mindjusar,pisarov mogu da ti kazu kakav je majstor...
 
Nazad
Vrh