Servisiranje traktora

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Najomraženiji deo posla poljoprivrednika, ali bez toga se ne može!
Ovde možemo iznosti svoje probleme sa traktorima, a i ostalom mehanizacijom, davati savete jedni drugima, razmenjivati iskustva, kataloge rezervnih delova, radioničke crteže i priručnike i slično.
Ja imam kataloge rez. delova i radioničke priručnike za nekoliko IMT i Zetor modela, kao i za Zmaj jednoredne berače, ako nekome zatreba, tu sam, takođe i veliko znanje i prakse iz oblasti mehanike (bavim se i time).
Želim vam svima što manje pisanja u ovoj temi! :sreca:
 
ovih dana sam u proceduri da otvorim neku radnju za dijelove uglavnom motokultivatora labin progres al bi pomalo radio i s djelovima od imt i tomo vinkovic.
PA bih volio te kataloge da zbavim i evenutalno neki savjeti o servisiranju.
I svaki savjet i pomoc bi dobro dosla.
Iskustva ljudi koji imaju traktore, najcesci kvarovi, oprema koja se nacesce trazi.
 
Pa mene muči konkretno trenutno koje ulje da sipam u motokultivator Labin Progres od 8 konja, a a imam i problema sa kvačilom. Pa ti vidi kod tih od kojih ćeš uzimati delove, šta oni kažu o tome.
 
@Enes,

nisu mi svi katalozi u elektronskom obliku, što iziskuje dosta vremena da se dovede u formu za slanje netom, reci konkretno-treba mi za taj i taj model pa ću videti šta mogu da uradim.
Što se tiče saveta o servisiranju, za njih pitaš kada ti se pojavi određeni problem. Imaš li ti uopšte nekog znanja iz oblasti mehanike i motoristike?
Kvarova uvek ima i biće ih, a najčešći kvarovi....nema ih ako se mašina održava redovno i kvalitetno, uz naravno kvalitetne delove, jer upravo njihovo nekorišćenje dovodi do ponavljanja istih kvarova.

MOJ 100-ti POST! :bravo: :osmeh:
 
@Čugi
ok, nije frke, sad za sad onda ne mogu jos konrektno govoritia li eto bitno je da bar imam informaciju gdje se obratiti.
Sto se tice znanja oko mehanike, pa mogu reci da imam.
Nemam puno prakticnog rada, ali teorija mi je jaca strana.
ZAvrsio sam skolu za auto mehanicara, pa zavrsio za masinskog tehnicara i trenutno sam apsolvent ma masindkom fakultetu.
Valjda cu skupit snage da polzim jos par ispita pa da i diplomiram.
Tako da nije problem mehanika, mislim da se mogu snaci.

@novii
Raspitat cu ti se pa cu ti javiti sta preporucuju.
 
Enes je napisao(la):
ZAvrsio sam skolu za auto mehanicara, pa zavrsio za masinskog tehnicara i trenutno sam apsolvent ma masindkom fakultetu.

Ma odlično, gde zapne tu smo da zajednički rešimo problem. Sretno sa ispitima! :sreca:
 
Čugi je napisao(la):
nisu mi svi katalozi u elektronskom obliku, što iziskuje dosta vremena da se dovede u formu za slanje netom,
Postoji program, Abby Fine Reader, koji cita knjige sa skenera i otvara ih u Word-u, tako da ih lako mozes cuvati i slati. Potpuno ocuvava slike i sva formatiranja teksta.
ps. Sa njim sam uradio 30 strana diplomskog za malo vise od pola sata, ali nemojte to nikom da kazete :) :zli:
 
U pitanju je mnoooooogo više od 30 strana, mrzi me sve da skeniram, po potrebi kako kome zatreba određeni sklop, tako ću i skenirati.
 
skoro sam kupio traktor imt-560 (stari tip). sa njim nisam radio nista. Prilikom provere ulja, na meracu, merac pokazuje da je nivo visi od maksimuma, ne verujem da je prethodni vlasnik sipao vise nego sto je potrebno. pa bi hteo da pitam da li je moguce da se nivo nekako sam podigne usled rada , jer mi je ujak nesto o tome malo pricao da se njumu desavalo na 577, ali ga nisam razumeo zasto?! :sta: :sta:
 
Moguće da ti je procurela AC pumpa, pa ti tera naftu u karter, i zato pokazuje preterani nivo ulja na meraču tj.višak. Ispusti ulje i proveri kakvo je.
 
Veću potrošnju! :osmeh: Kako je traktor star, a ako još nije otvaran, moguće je da na dnu kartera ima prljavštine i taloga od ranijih ulja, tako da i oni dižu nivo. Prvo proveri AC pumpu, ako je ok, onda pri izmeni ulja skini karter i očisti ga kao i uljnu pumpu kad ti je već pri ruci.
 
Pa da potrosnju logicno, ali nisam radi sa njim pa to ne znam. :sta: ljudi hvala na pomoci probacu to, :ppozdrav: a kako da proveri pumpu? :sta:
 
Pumpa ili radi ili ne, mislio sam da odvojiš i očistiš sito sa pumpe kada ti je već na dohvat ruke ako budeš ispirao karter.
 
banePA je napisao(la):
jel se razume ko malo bolje u zmaja 142 nesto oko motora? :osmeh:
imao bih par pitanja

Bilo bi bilje da si napisao pitanja odmah u startu, Potencijalni poznavaci, :osmeh: , bi odmah odgovarali. Ovako moraju dodatno da zapitkuju, a to se ljudima nemili, pa ćeš teže dobiti odgovor.
 
  • Like
Reagovanja: igo
Nazad
Vrh