Servisiranje traktora

Nerazumijem šta bi trebalo curati to je kod mene dosta dobro stanje.Jedino je moguće da su ležaji na spojničkim dobili od balirke nakon 14 sezona baliranja,WELGER 41 je u pitanju.

Oni dobiju malo bar je kod mene bilo i malo je i zajelo gdje ide spojnicka.
 
Traktor je rastavljen razlog lupkanja je ležaj spojničke kardana.Dobio je i ležaj na donjoj osovini pogona kardana i pumpe. U Ponedeljak će biti slika nije još mjenjač u djelovima.
 
Napravljen 533 zamjenjeno.:kardanska lamela razbijeni kroneri zbog nje je najviše čekičao,ležaji kardanske spojničke,semerinzi,ležaj na donjem snopu,ležaj vratila kardana,semering,druk ležaj,piksovan volan ,semerinzi volana,kuglice i matice na osovini volana,ležaji vanjski na poluosovinama i ulje u transmisiji.
 
Zna li neko na koliko se steze glava i steluju ventili na perkins s 46 sa turbinom? imam na tg 110
 
Možda je ovo prava tema u vezi anlasera ...Da li je neko remontovao / ubrzavao kod IBM Marković anlaser (533), tj. staro za novo ?Gledam na sajtu traži 80 e za remontovan,a uslov je da mu pošalješ stari, ako ne cena se povećava za 50e.Da li je neko ovde na forumu sarađivao sa njima ? Hvala unapred.
 
ja sam prošle godine slao na remont dva komada ,nije loše odradio samo sam dugo čeko da pošalje
 
Dejane meni je nakon pola godine (možda i više,ne sećam se) jedva vratio pare (zahvaljujući dva člana foruma) i vratio mi rasturen anlaser! Izvadio je tri kilograma delova iz njega i zamenio je sve što se iole malo moglo upotrebiti za totalno neupotrebljive delove. Beži od njega i njegovih anlasera što dalje!
 
Nazad
Vrh