Crveni glog

butros

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
71
Lokacija
resnik,kragujevac
Na internetu sam pronasao mnogo clanaka o lekovitom svojstvu gloga. To me je navelo da pokrenem ovu temu.Interesuje me da li neko zna kako se glog razmnozava ,da li postoje rasadnici u kojima se mogu naci sadnice ove lekovite biljke i slicno,kakve su ekonomske mogucnosti uzgajanje ove biljke. Molio bih sve one koje imaju informacije,znanja i iskustva sa ovom biljkom da podele ovde sa nama.Mene je prvobitno zaintrigirao ovaj clanak http://www.priroda-leci-sve.com/glog.htm
 
Kolko znam glog niko ne gaji nego moze ponegde da se nadje pored puta kao samoniklo grmlje a razmnozava se najverovatnije semenom.Ovde kod mene ga nisam vidjao.
 
Kod mene ga ima po vrzinama u izobilju.Kako ima ova lekovita svojsta,pomislio sam da neko nije poceo da ga uzgaja plantazno.
Naime ne mogu da nadjem nista o njemu opsirnije . Uglavnom je to kratak opis i koja su lekovita svojstva. Cudno mi je da niko
ne gaji glog s obzrom da je najdelotvornija i najvrednija lekovita biljka za srce.
Ja bih presadio desetak divljih sadnica i pokusao bih da ga gajim,ali ne mogu da nadjem ni kako se orezuje ,koji tereni mu pogoduju,
sta trazi od uslova...
Ako neko zna gde mogu naci neku literaturu o glogu nek mi pusti link,ili jos bolje ako zna nekog ko ga gaji njegov kontakt :osmeh:
 
Kod mene ga ima po vrzinama u izobilju.Kako ima ova lekovita svojsta,pomislio sam da neko nije poceo da ga uzgaja plantazno.
Naime ne mogu da nadjem nista o njemu opsirnije . Uglavnom je to kratak opis i koja su lekovita svojstva. Cudno mi je da niko
ne gaji glog s obzrom da je najdelotvornija i najvrednija lekovita biljka za srce.
Ja bih presadio desetak divljih sadnica i pokusao bih da ga gajim,ali ne mogu da nadjem ni kako se orezuje ,koji tereni mu pogoduju,
sta trazi od uslova...
Ako neko zna gde mogu naci neku literaturu o glogu nek mi pusti link,ili jos bolje ako zna nekog ko ga gaji njegov kontakt :osmeh:

Koliko ja znam jos nisam cuo da to trnje , blago receno , neko gaji. Mozda za kalemljenje ka podloge za razno voce NEko je na forumu pomenuo beli glog ??? Ja tako nesto nisam video. Znam da ima crveni icrni. Jeo sam i jedan i drugi , isto tako kuvao cajeve. Kazu da su dobri za povi sen pritisak, odnosno protiv toga. Ja bih imao pitanje u vezi kalemljenja, koji od ovih je kompatibilan sa kojom vockom ? I dali je bolje traziti izdanke ili praviti sejanac?
 
Glog raste u Deliblatskoj peščari, ali ga nema okolo u ravnom Banatu. Ja sam iz peščare doneo jesenas jednu šibljiku i posadio i vidim da se primila. Kako će napredovati, videćemo. Ne znam ni kakve koristi mogu da imam od njega, al ono, kad vidim neku voćku, odmah mi proradi želja da i to imam, pa odmah nabavim. Bolessss.
 
Nazad
Vrh